Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 2 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
NAMLUDA BAKIR ARTIĞI TEMİZLİĞİ
peki amonyak nerden temin edebiliriz...

Alıntı

mavibere277 demiş ki:namludaki bakır kalıntısı için tek başına solvent yeterli olur mu?

Yeterli olmaz. Bakır temizleyici solüsyon yada bakım ürünü kullanman gerekir.

Alıntı

ALPTUĞ demiş ki:peki amonyak nerden temin edebiliriz...

Kimyasal madde satan yerlerden temin edebilirsin.

Bu arada bir firmanın bu tür solüsyon hazırladığını öğrendim. Yeni yılın ilk haftası nasipse gidip konuşacağım. Malzemeyi denedikten sonra faydalı ise sizlere yazarım.

Alıntı

Sn. Hot_ice,
Özel mesaj gönderme bülümüne giremediğimden sorunuzu burdan cevaplıyorum. Konuda ayrıntılı açıklama var zaten.
Saygılar..

Alıntı

teşekkürler ...

Alıntı

Merhabalar..
Foruma yeni katıldığım için bazı konuları yeni öğreniyorum..
bu bakır temizliğini böyle karışımlar hazırlama bilmem neler yapma yerine ,bu işi adam gibi yapacak bir ürün yok mu.
ammada tembelmişsin diyebilirsiniz ama tembellikten değil.
yanlış kullanım korkusu..
selamlar..

Alıntı

lupus demiş ki:Sn.xlcod3r, memleketimizde özellikle bakır temizliği için düşünülmüş hazır solüsyonlar olmadığından, gerçekten çok pratik ve faydalı paylaşım olmuş. Memleketimizde atıcılıkla ilgili pek çok konu gibi, namlularda yapılması gereken bakır temizliği de bilinmediğinden veya bilinse de önemsenmediğinden, kullandığımız silahların namluları kısıtlı atım adedlerine rağmen zamanından çok önce elden çıkmaktadır, tabi bu biraz da namlu kalitesinden ne anlaşıldığı ve namludan ne beklendiği ile de ilgili bir konudur. Bu nedenle çoğu kişi de, ellerindeki namlunun elden çıktığının bile farkında olmamaktadır. Bu ayrıntı beni ikinci el silah alırken en fazla huzursuz eden şeylerden birisidir.

Arkadaşları bir ayrıntı konusunda da uyarmak isterim. Çoğu kaptırık bayi, ellerindeki bazı ithal malzemelerin namlunun her türlü temizlik ihtiyacını, hatta tek bir yağın, her türlü temizlik, bakım, koruma ve yağlama ihtiyaçlarını karşılayabileceğini iddia ederek, bilerek ya da bilmeyerek müşterilerini yanıltmaktadır. Gerçek manada bakır temizliği yapabilecek malzemelerin üzerinde mutlaka '' Copper Remover '' '' Removes Copper Fouling '' gibi ibarelerin olması gereklidir. Üzerinde özellikle bakır temizleme özelliği olduğu ibaresi olmayan solüsyon ya da köpükleri, bu amacı uygun olduğu kanısı ile bir dünya para vererek almayın.

Yukarıdaki kriterlere uyan bir ürün bulursanız, bu amaçla kullanabilirsiniz. Saygılar.

Alıntı

Teşekkürler..

Alıntı

Hilal av'ın internet sitesinde araştırırken ballistol (guntec) marka namlu temizlik ürünü gördüm, kullanan arkadaşlar varmı, ben sipariş vermeyi düşünüyorum ne dersiniz?

Alıntı

Biraz daha bakınca yazıcılar av sitesinde gunslick ürünleride var.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi