Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 5 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
YENİ BAŞLAYANLAR İÇİN TABANCA TUTUŞ BİÇİMİ
Teşekkür ederim sn Harun önerinizi deneyeceğim.

Alıntı

Cok guzel bir calisma olmus. Emegi gecen herkese cok tesekkurler.

Alıntı

üstadlar
çalışmalarınız ve emeğiniz için teşekkürler

Alıntı

Üstad teşekkür ederim yerinde ve yeterli bir bilgilendirme olmuş. Siteye yeni üye oldum çok güzel başladık...

Alıntı

xlcod3r demiş ki:Tetik çeken parmak pozisyonu; Parmağınızı, tertiği çekerken tetik içine doğru itmeyin.
Parmak uçtan ikinci boğum mafsalında 90 derecelik açı yapacak şekilde tetiği ezmelidir.

[Resim: 2handgrip06xk4.jpg]

Ben bu 90 derecelik açı işini anlamış değilim. Bu fotoda 90 derece değil ki.

Alıntı

Evet, fotografta henüz 90 derece değil ama tetik ezilmeye devam ederken açı 90 dereceye yaklaşır.
Anladığım kadarı ile burada ifaade edilen parmağın hangi mafsalının tetiğe baskı yapacağıdır.
Saygılar
Osman

Alıntı

Sağ olun Dostlar,
Çok faydalı bir çalışma, eğitime yaptığınız katkılardan dolayı teşekkürler.
Saygılar.
Osman

Alıntı

Güzel bir calışma, emegi gecen arkadaslara teşekkürler.

Sn.Auris, 90 derece konusu işaret parmağın duruş olarak tam 90 derece olması gerekiyor seklinde anlaşılmasın. Parmaklarınızın uzunluğu bu konuda kisitlayici olabilir, mümkün mertebe 90 dereceyi son iki boğumda yakalamaya çalışmalıyız ama baktınız parmağınızın uzunluğu/elinizin büyüklüğü buna uygun değil, o zaman 90 dereceyi son bogumda oluşturarak tetiğe tam karşısından eşit yük dagilimiyla güç uygulayarak geriye doğru/kendinize doğru ( parmağın durumuna göre 90 derece, tetiğe göre 180 derecede) ezerek çekmek gereklidir.

Sola ve hafif aşağı giden mermilerin sebebi de bu ezis esnasında atıcının acıyı kaciriyor olusuyla alakalidir. Parmağın dogal yapısı, tetiği ezis acısını 190-200 dereceye yonlendirmektedir. Dikkat ettigimiz zaman bunu 180 derecede yaparız, ama bilmediğimiz alismadigimiz bir silahta yada seri atışlarda yine bu acıyı kaçırma eğiliminde oluruz.

Çift göz atış için neden önemlidir? Eğer, "silahı sadece poligonda kullanıyorum evde bodrumdaki Çelik kasada saklıyorum, poligon harici kullanmayı düşünmüyorum" dıyorsanız bosuna kendinizi yormanıza gerek yok. Poligonda dilediğiniz kadar tek göz ile atış yapın. Ama silahı devamlı yanımda taşıyorum, isim yada özel hayatım gereği silahı kullanma ihtimalim yüksek dıyorsanız öğrenmenizde fayda var diye değerlendiriyorum.

Tek göz kapalı atış yaparken, tamamen hedefe kısıtlı görüş imkanları ile angaje olmuş, derinlik hissinden yoksun, etrafı seçip gelişen durumdan sinirli haberdar durumda olursunuz. Ama iki göz acikken hem derinlik hissiniz kaybolmaz hemde hedefin hareketlerini/civarda olup bitenleri çok daha rahat görür ve algılarsınız. Bu bakımdan bence iki göz açık atış önemlidir, özellikle hareket halindeyseniz.

Hakim gözün tespitini arkadaslar anlatmış, hakim gözle yada digeriyle yapacağınız atışların hepsi aynı yere gider. Sonuçta değişen tek şey Nisan hattını hangi gözünüze dogrulttugunuz, fark hangisini daha rahat kullandiginizdadir. Çift göz acikken hakim gözünüzü değiştirmemizde mümkündür. Ama uğraşmayın, gözleriniz sasilasabilir Smile

Saygılar...

Alıntı

Değerli Arkadaşlar,
Silah tek elle tutulurken tetik nasıl çekilmeli acaba ? Yine aynı şekilde mi ?
Saygılar..

Alıntı

Hepsi mi yanlış yoksa doğru olanlar var mı ?

Eklenti Dosyaları Resim(ler)

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi