Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 5 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
YENİ BAŞLAYANLAR İÇİN TABANCA TUTUŞ BİÇİMİ
Benim Steyr'im başlığı altında yüklediğim resimlerin son ikisinde bu mermileri görebilirsiniz. Rırmızı renkli, şeffaf ve içindeki yay gözüküyor. İtalyan malı ve 5 adedi 20 Euro, ben 41 TL verdim (sanki biraz pahalı mı ne!).
Ancak boş kovan çözümünden daha sağlıklı olduğunu düşünüyorum, çünkü yay iğnenin enerjisini emiyor, bununda kırılma riskini minimuma indirdiğini düşünüyorum.

Alıntı

Kaç vuruşa dayanıklı olduğuna bağlı bence pahalı olup olmadığına karar vermek..

İğne kırmaktan pahalı olmadığı kesin ama, heheh..

Alıntı

Güzel bir döküman olmuş.Elinize sağlık.Benim sormak istediğim birşey var.Şimdi nişan gözümüzü tespit etmek için silah sağ elde hedefe doğrutulmuş şekilde sol göz kapatılıp bakılırsa namlunun gösterdiği nokta görünüyor.Aynısı sol el içinde geçerli.Ben solak biriyim yalnız atış yaparken sağ elimi kullanıyorum.Sağ elle yaptığım atışlar soldan daha isabetli oluyor.Bir yerde yanlışlık yapıyorum ama nerde halen çözemedim.Bu arada kısa zamanda burdan epey bilgi edindim.Hepinize teşekkür ederim.

Alıntı

[Resim: e121.jpg]

[Resim: e122.jpg]

[Resim: e123.jpg]

[Resim: e124.jpg]

Alıntı

ömer demiş ki:Güzel bir döküman olmuş.Elinize sağlık.Benim sormak istediğim birşey var.Şimdi nişan gözümüzü tespit etmek için silah sağ elde hedefe doğrutulmuş şekilde sol göz kapatılıp bakılırsa namlunun gösterdiği nokta görünüyor.Aynısı sol el içinde geçerli.Ben solak biriyim yalnız atış yaparken sağ elimi kullanıyorum.Sağ elle yaptığım atışlar soldan daha isabetli oluyor.Bir yerde yanlışlık yapıyorum ama nerde halen çözemedim.Bu arada kısa zamanda burdan epey bilgi edindim.Hepinize teşekkür ederim.

Sn. Ömer,
Atışta nişan almak için baskın gözünü tespit etmen lazım. İki gözün açıkken bir noktayı başparmağın ile nişanla. Sonra hem sağ hem de sol gözün ile bak, hangi gözünle parmağın nişanladığın yeri gösteriyorsa o gözün baskın olan nişan gözündür.
Saygılar...

Alıntı

Silah seçerken dikkat edilmesi gereken konulardan birisi de kabza yapısı ve uzunluğudur.
Aşağıda tam boy hizmet silahlarından bazılarının kabza kalınlıkları ve uzunluklarını görüyorsunuz.
Soldan sağa;

Beretta PX4, Beretta 92, Glock 17, P226, HS 2000, CZ 75 Phantom.

[Resim: 74409869.jpg]

Alıntı

üstadım bence tabancanın ele oturması ele uygun olması, tutuş biçiminden daha önemlidir...

ele uygun tabanca zaten tutuş biçiminide düzeltmeye çok etki ediyor...

Alıntı

harika bir paylaşım meğer ne çok yanlışımız varmış.teşekkürler sayın xlcod3r.

Alıntı

Yok yapamıyorum iki gözüm açıkken gez ve arpacığı oturttuğumda hedefe bakarsam çift görüyorum, muhakkak sol gözümü kapatmam gerekiyor nerde yanlış yapıyorum anlamıyorum.

Alıntı

berkeley demiş ki:Yok yapamıyorum iki gözüm açıkken gez ve arpacığı oturttuğumda hedefe bakarsam çift görüyorum, muhakkak sol gözümü kapatmam gerekiyor nerde yanlış yapıyorum anlamıyorum.

Şöyle deneyin: Önce tek gözünüzü kapatın ve bu şekilde bir süre bekleyin gözünüz alışsın. Sonra gözünüzün odağını değiştirmeden diğer gözünüzü açın. Baskın gözünüzdeki görüntü devam edecektir. Olmadı tek göz atın, taktik kullanıcı olmadığınız sürece büyük bir sorun değil.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi