Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
STEYR M9 A1 YOUTUBE PAYLAŞIMI
Sevgili Forumdaşlarım,

Fuarlar haricinde ilk defa elime aldığım bir silahı sizlerle paylaşmak istiyorum.

Bu çekimde de Altın Elbiseli Adam ekibinden teknik destek aldım. Zaten tabanca da kendilerine aittir.

Sırada Tisaş M16. Walther P88 C karşılaştırma videosu var.
ilk fırsatta onu da yükleyeceğim.

Saygılarımla.

Osman

Alıntı

Sn.ORTAÇ,

Elinize sağlık, her zamanki gibi son derece güzel ve yol gösterici paylaşımlardan birisi. İzninizle yakından tanıdığımı düşündüğüm bu tabanca ile ilgili bir kaç kuruşluk kelam da ben etmek isterim.

Steyr M9 modelleri ilk çıktığında, tamamında tetik korkuluğu içerisine yerleştirilmiş manuel emniyet manivelaları vardı. Bunun en önemli nedeni, namlu fişek yatağı doldurulduğunda, iğnenin sadece tek hareketli tabancalar gibi neredeyse tamamen, % 75-80 oranında kurulu olarak beklemesiydi. Tetik sağma ve çekme mesafesinin görece daha kısa olmasının nedeni de ateşleme sisteminin neredeyse tamamen kurulu pozisyonda beklemesidir. Ancak kurma parçası ayrı olan tabancada manuel emniyet manivelası, klasik tek hareketli tabancalardaki gibi kurma parçasını değil, sadece tetik kolunun hareketini kısıtlamakta, ancak kurma parçasını kilitlememektedir. İlerleyen zamanlarda üretici ateşleme sisteminde bir değişiklik yapmadan, manuel emniyet manivelası olmayan seçenekleri de ürün portföyüne ekledi. Aşağıdaki linkte ilk jenerasyonları ele alan çok ayrıntılı bir makale bulabilirsiniz;

http://www.cybershooters.org/dgca/steyr_m9.htm

Tabancada otomatik iğne emniyet sistemi olmadığı yönündeki tespitiniz doğrudur. Bu nedenle iğne ve kurma parçası toleranslarındaki sıkıntılar nedeni ile bir seride tetik çekilmeden de meydana gelebilecek irade dışı ateşlemeler için tabancalar üretici tarafından geri çağrılmıştı;

http://www.steyrarms.com/nc/news/items/a...ll-notice/

Polimer enjeksiyonu gerçekten çok temizdir. SIG Pro ile birlikte gördüğüm en pürüzsüz polimer gövde diyebilirim.

Ön ve arka sürgü rayları aslında ayrı parçalar olmayıp, tek parça yekpare bir şasenin parçasıdır, dolayısı ile toleransları da çok sıkıdır.

Şarjörleri Mec Gar üretimidir.

Bu değerli paylaşımınız için tekrar teşekkür eder, saygılarımı sunarım.

Alıntı

Sn;ORTAÇ her zamanki gibi harika bir paylaşım olmuş,elinize sağlık.Saygılar

Alıntı

Sn. Ortaç ellerinize ağzınıza sağlık, sayenizde ülkemizdeki "okumayan"-"abi sıkılıyorum ben"ci çoğunluk ta doğru ve düzgün bilgi almaya başladı.

Bu arada, nezdinizde Altın elbiseli adam ve ekibine saygım bir kat daha arttı, zaten motorsiklet videolarını beğenerek izlediğim, sizin silah kültürünüzün iki tekere yansıması diyebileceğim yapımlara imza atıyorlardı, kültürlü silah sahipliğine verdikleri bu destek takdiri hakediyor...

Saygılarımla...

Alıntı

Bir hususa daha vakıf olduk sayenizde elinize, emeğinize sağlık.

Alıntı

Ellerinize sağlık Sn.Ortaç. Henüz silahımı edinmemiş olsamda okuyarak öğrenmeye çalıştıklarımızı bu şekilde videolar ile desteklemnizden dolayı ayrıca teşekkürler.

Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmamak arzusunda..

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Alıntı

Elinize sağlık sayın ORTAÇ.

Polime gövdeye sahip olmasına rağmen harika bir atış tabancasıdır.
Ancak sıkı tolerasları M9A1 in kullanıcısını silahını her zaman temiz tutmaya zorluyor.

Bu arada videoda sayın ORTAÇ söylemişse kusuruma bakmasın; Steyr M9A1 in namlusu konvasiyonel (alışılagelen) yiv ve sete sahiptir. Poligonal değildir.
Ben satın almadan önce bunu yanlış biliyormuşum, aldıktan sonra öğrendim.

Bir de tetik sistemine double action (çift hareketli) diye yazmışlar. Bu size iğneyi kurmadan tetiği çekebileceğinizi düşündürmesin. Yani patlamayan fişeğin üzerine tekrar iğne düşürebilmeniz için sürgüyü bir miktar geriye çekerek iğne yayını yarı kurulu hale getirmeniz gerekmekte.

Steyr M9A1 ile üç yıla yakın bir süre yakın bir ilişkimiz olmuştu. Bu süre zarfında binbeşyüznün üzerinde atım görmüştü.

Steyr'ın Türkiye temsilcisi MAK'tır.
Aksesuvar ve benzeri ihtiyaçlarınız için kendilerine 0312-2293344 no'lu telefondan veya Gençlik Cd 19/A Çankaya/Ankara adresinden ulaşabiliriniz.

Benim bu tabancayla ilgili tecrübelerimi forumuzun Yarı Otomatik Tabancalar>Steyr başlığı altında bulabilirsiniz.
Zaten başlığın altındaki kouların yarıya yakınını ben açmışım Big Grin .

Bakınız:
http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...p?tid=1404
Sayın lupus'un benim emektarla kaptırmatör G91C yi karşılaştırması: http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...p?tid=2382

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi