Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Walther PP T.C. Subaylara Mahsustur
Sayın forumdaşlarım,

Bu tabancayı bir arkadaşım yeni almış. Kendisi kimsenin bakmadığı en ücra köşelerde saklanan güzelleri bulmasıyla meşhurdur.

Onun için bana Walther PP' nin böyle bir modeli olduğunu ve kendisinin de bu aldığını söyleyince, Walther'in genç Türkiye Cumhuriyeti için bir seri üretmiş olduğunu öğrenmek benim için büyük bir sürpriz oldu.

Elbette nereden ve nasıl bulduğu konusu beni çok da şaşırtmadı.

Zella Mehlis üretimi, şarjör mandalı tabanda, 9x17 Browning (9mm kısa) kalibreye haiz.

Bu sipariş hakkında bilgisi olanlar paylaşabilirse sevinirim.

[Resim: WaltherPP-SubaylaraMahsus-1.jpg]
[Resim: WaltherPP-SubaylaraMahsus-2.jpg]

Veee işteeee bombaaa geiyoooor!

[Resim: WaltherPP-SubaylaraMahsus-3.jpg]

Alıntı

Sn.evrenay.

Üç hafta evvel bir çok Walther PP inceledim.Bir çok da Walther PP gördüm.Ama üzerinde TC Subaylara mahsustur yazılısını ilk defa görüyorum.

Kendi görüşüm:Silah ithal edildikten sonra yazılmış olabilir.

Az bulunan bir kalibre,benimde favorilerim arasında bulunan bir tabanca.Arkadaşınıza hayırlı olsun.

Saygılarım ile.

Alıntı

Jandarma Genel Komutanligi yakin zamanda personeline belindeki tabancalari karsiliginda 9mm tabanca verecek.
Akli selim personel yukaridaki gibi guzide makinelere sahip cikiyor. Buyuk bir bolumu maalesef hurda olacak...
Yakin gorustugum bir Jandarma personeli arkadasimda ayni makineden var. Fakat o da sahip oldugu guzelin farkinda olmayanlardan...

Alıntı

http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...p?tid=7875

Alıntı

(02-09-2014, 10:27 PM)evrenay demiş ki: Sayın forumdaşlarım,

Bu tabancayı bir arkadaşım yeni almış. Kendisi kimsenin bakmadığı en ücra köşelerde saklanan güzelleri bulmasıyla meşhurdur.

Onun için bana Walther PP' nin böyle bir modeli olduğunu ve kendisinin de bu aldığını söyleyince, Walther'in genç Türkiye Cumhuriyeti için bir seri üretmiş olduğunu öğrenmek benim için büyük bir sürpriz oldu.

Elbette nereden ve nasıl bulduğu konusu beni çok da şaşırtmadı.

Zella Mehlis üretimi, şarjör mandalı tabanda, 9x17 Browning (9mm kısa) kalibreye haiz.

Bu sipariş hakkında bilgisi olanlar paylaşabilirse sevinirim.

[Resim: WaltherPP-SubaylaraMahsus-1.jpg]
[Resim: WaltherPP-SubaylaraMahsus-2.jpg]

Veee işteeee bombaaa geiyoooor!

[Resim: WaltherPP-SubaylaraMahsus-3.jpg]

Alıntı

Bende aynı model mevcut Zella Mehlis iyi bir silah.
Saygılar

Alıntı

TC Astsubaylara Mahsustur yazılı olanı görürsek asıl o ilginç olacak.Muhtelif silahlarda böyle subaylara mahsustur yazısı var. Astsubaylara silah vermemiş mi eskiler anlamadım..Bu silahların geldiği tarihlerde orduda öyle başçavuşlar vardı ki, ağzı süt kokan yeni okul mezunu subay namzetini dereye götürür susuz getirirdi.

Alıntı

Bu ülkede Astsubaylara değer verilmiyorki. Kaldıki üzerinde T.C. Astsubayı yazılan silah verecek. Değer vermek bedavayken onu bile çok görürler ülkemizde. Çok yakından bilirim olayı, sırf bu sebepten 12 Kasım 2014 'te emekliliğimi hakedip, tüm resmi prosedürleri bitirerek 24 Mart 2015 tarihinde emekli oldum. (Yaramı deştiniz, kafanızı şişirdim. Affedin)

Alıntı

Walther PP-PPK model tabancaların III. Reich tarafından münhasıran nazi subaylarına tahsis edilmiş olmasına göre; o yıllarda ve sonrasında nazilere gizli bir hayranlık besleyen bir grubu da düşündüğümde, silahın üzerindeki "subaylara mahsustur" yazısı beni şaşırtmadı...

Alıntı

https://www.cihan.com.tr/tr/tmsf-uzan-gr...724990.htm

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi