Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 3 Oy - 4.67 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yivsiz av tüfeği nasıl satın alınır?
Yivsiz Tüfek;
1. 600 sorunun 2 saat cevaplanmasıyla,
2. Psikiyatri Dr.nun neden tüfek alıyorsunuz? sorunun cevaplanmasıyla.
3. Vergi dairesinde, Borcu yoktur. Kağıdının yarım saatlik gel git trafiğinin sonucunda,
Alınabilir.

Alıntı

(11-01-2018, 12:15 AM)beretta demiş ki: Yivsiz Tüfek;
2. Psikiyatri Dr.?nun ?neden tüfek alıyorsunuz? sorunun cevaplanmasıyla.
3. Vergi dairesinde ?Borcu yoktur.? Kağıdının yarım saatlik gel git trafiğinin sonucunda,
Alınabilir.

Sn. Beretta, uygulamada bir takım sıkıntılar olsa da, yivsiz için hiç ilk 2 maddenize maruz kalmadım. Yani, heyet raporuna gerek kalmadan, aile hekiminde bitti iş.

Fakat maalesef bu durum tamamen şans işi.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Yasin06
(11-01-2018, 12:20 AM)Murata demiş ki:
(11-01-2018, 12:15 AM)beretta demiş ki: Yivsiz Tüfek;
2. Psikiyatri Dr.?nun ?neden tüfek alıyorsunuz? sorunun cevaplanmasıyla.
3. Vergi dairesinde ?Borcu yoktur.? Kağıdının yarım saatlik gel git trafiğinin sonucunda,
Alınabilir.

Sn. Beretta, uygulamada bir takım sıkıntılar olsa da, yivsiz için hiç ilk 2 maddenize maruz kalmadım. Yani, heyet raporuna gerek kalmadan, aile hekiminde bitti iş.

Fakat maalesef bu durum tamamen şans işi.

Kurallar mı değişti? Ruhsat süreniz dolmadıysa, benim bildiğim satınalma belgesi almak için sadece dilekçe ekinde borcu yoktur belgesi yeterli idi. Geçen yıl ben yeni tüfek alırken uygulama bu kadardı.

Saygılar.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
1905sss, Murata
Sn. Sabri, biliyorsunuz; kurallar yasada değişmese de, şubeden şubeye göre hepsinin kendi kuralları işleyebiliyor.

Ben de geçen yıl ruhsat sürem içinde yeni bir tüfek alırken, vergi dairesinden borcu yoktur yazası, fotoğraf ve dilekçe ile bitmişti iş.

Saygılar.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
1905sss, Sabri
(10-01-2018, 10:44 PM)ymhfzr demiş ki:
(10-01-2018, 09:46 PM)Yasin06 demiş ki:
(10-01-2018, 09:21 PM)rallier_61 demiş ki: Simdilerde de 2.tufegi alma niyetim var, mevcutta ruhsatim oldugundan, silah ruhsat burosuna direkt gidip islem yapabilir miyim, yoksa ilk seferki gibi randevu mu bekleyecegim?
Ayrica 2.yi isletmek icin buroya gittigimde, ruhsattaki diger tufek de yanimda olmali mi?

Yazimdan ötürü kusuruma bakmayiniz, telefondan yazdigimdan dolayi Türkçe karakterleri cikarmak mesele.
Saygılar..

Sn. rallier_61,

Bugün bende 2. tüfek için başvuruda bulundum. Ruhsatınızın geçerlilik süresi devam ettiği müddetçe yeni bir sağlık raporuna ihtiyacınız yok. Bunu bende bugün öğrendim ve çok mutlu oldum. Ruhsatı komple doldurmakta bir beis yok. Smile 1 adet resim, borcu yoktur yazısı, mevcut ruhsatınızın fotokopisi ve yeni bir dilekçe ile emniyete müracaat edebilirsiniz. 2. tüfeğinizi ruhsata işletmek için ruhsattaki diger tüfeğe de ihtiyacınız yok.

Türkçe konusunda ise, klavyedeki tuşlara biraz daha uzun basarsanız Türkçe karakterleri de kullanabiliyorsunuz. 

Saygılar.

Ruhsat harcı yatırmak gerekiyor mu ikinci tüfek satın alma belgesi için?

Ben 2. tüfeği işletirken uğraşmamak için önce harcı yatırıp öyle gitmiştim ruhsat büroya. Ruhsat kartı yani 6 adet tüfek için tek harç yatırılmasının yeterli olduğu söylenmişti. 7. tüfeği alıp yeni kart çıkarmadığınız sürece yeni harç yatırılması gerekmiyor sonucu çıkıyor bu durumda. 2 sene önceki durum böyleydi, şimdi değiştiyse bilemiyorum.

Saygılarımla

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
ymhfzr
Satın alma belgesinin geçerlilik süresi hala 6 ay mıdır? Saygılar...

Alıntı

(22-01-2018, 09:50 AM)tatarsuvari demiş ki: Satın alma belgesinin geçerlilik süresi hala 6 ay mıdır? Saygılar...

Sn. tatarsuvari,

Yivsiz tüfek satınalma belgesinin geçerlilik süresi hale 6 aydır, borcu yoktur belgesini geçerlilik süresi 15 gündür. Yani belgeyi aldıktan 2 ay sonra tüfek aldığınızda yeniden borcu yoktur belgesi isteyebilirler.

Saygılar

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
tatarsuvari
(22-01-2018, 11:26 AM)Sabri demiş ki: Yani belgeyi aldıktan 2 ay sonra tüfek aldığınızda yeniden borcu yoktur belgesi isteyebilirler.

Saygılar

Sayın Sabri böyle bir uygulama daha önce duymadım, borcu yoktur yazısını zaten o belgeyi alabilmek için ibraz ediyoruz. Bahsettiğiniz bu durum sizin ya da bir tanıdığınızın başına geldi mi ? Son aldığım tüfeği belgenin geçerlilik süresinin sonlarında almıştım ve bahsettiğiniz bu durum ile karşılaşmadım.

Saygılar.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
PersonalDefence, Sabri
(22-01-2018, 03:31 PM)husrev demiş ki:
(22-01-2018, 11:26 AM)Sabri demiş ki: Yani belgeyi aldıktan 2 ay sonra tüfek aldığınızda yeniden borcu yoktur belgesi isteyebilirler.

Saygılar

Sayın Sabri böyle bir uygulama daha önce duymadım, borcu yoktur yazısını zaten o belgeyi alabilmek için ibraz ediyoruz. Bahsettiğiniz bu durum sizin ya da bir tanıdığınızın başına geldi mi ? Son aldığım tüfeği belgenin geçerlilik süresinin sonlarında almıştım ve bahsettiğiniz bu durum ile karşılaşmadım.

Sayın Husrev,

Borcu yoktur belgesinin geçerlilik süresi 15 gündür. Uygulama kurumdan kuruma değişkenlik gösterebilmektedir. İsteyen çıkarsa şaşırmayın diye yazdım.

Saygılarımla

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
husrev
Emniyet için "borcu yoktur" belgesi 3 ay geçerlidir.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
husrev, tatarsuvari

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 2 Ziyaretçi