Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 3 Oy - 4.67 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yivsiz av tüfeği nasıl satın alınır?
Sabah 9.30da aile hekimime ruhsat yenileme için rapor başvurusunda bulundum. 5 yıl önce muayne edip imzalamıştı ama bu sefer kulak burun boğaz dan ve göz doktorundan ayri ayrı rapor istedi. Sabah Sabah canımı sıktı sağolsun.

Alıntı

Sayın sailorc,

Fatih İlçe Emniyet Silah Ruhsat İşl. Şube Müdürlüğü'nün yeri, vatan caddesin'deki büyük binada mı?
Yoksa Cağaloğlun'daki valilik binasının yanında bulunan binada mı?
Adres Konusunda beni yönlerdirir misiniz. (İnternet'ten randevu aldıktan sonra, randevu saatinde doğru adrese gidebilmek için sordum).

Saygılarımla.

Alıntı

Sn. kreatorglock,

Ruhsat şube, Cağaloğlu'nda ki binanın içinde...

Saygılar...

Alıntı

Sayın Kirac Ata,

Yardımlarınız için teşekkür ederim.

Esen kalın,

Saygılarımla.

Alıntı

Sn. kreatorglock,

Sn. Kirac Ata'nın belirttiği gibi, Cağaloğlu'nda Fatih İlçe Emniyet Binası.

Yalnız randevu usulü çalışmamaktaydılar 2 ay öncesine kadar. İnternetten randevu alamayabilirsiniz.

Alıntı

Sayın sailorc,

Deneme amaçlı randevu almaya çalıştığımda ''BU İŞLEM İÇİN FATİH İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ'NDE HENÜZ BİR PLANLAMA YAPILMAMIŞTIR!''
Mesajı geldi.

Bilgilendirme ve yardımlarınız için sizede teşekkür ederim.

Saygılarımla.

Alıntı

Kafamı karıştıran bir konu var.Antalya emniyet müdürlüğünün sitesinde yivsiz av tüfeği ruhsatı için silahın faturası isteniyor.Şimdi bu satın alma belgesi ve ruhsat iki ayrı belge mi?

Alıntı

(25-01-2015, 07:34 AM)Harnos demiş ki: Kafamı karıştıran bir konu var.Antalya emniyet müdürlüğünün sitesinde yivsiz av tüfeği ruhsatı için silahın faturası isteniyor.Şimdi bu satın alma belgesi ve ruhsat iki ayrı belge mi?

Evet, iki ayrı belge.
Satın alma belgesi olmadan, hiçbir av bayisinden satın alamazsınız.
Sonrasında,silah ve fatura ile birlikte gidip ruhsata işleteceksiniz.

Alıntı

Bende ilk defa bir av tüfeği alma girişiminde bulundum.Satın alma belgemi satıcıya gönderdim faturayla birlikte satın alma belgem ve tüfeğim elime ulaştı.Şimdi tüfeği hafta içi ruhsata işletmem gerekiyor.Ama bu aralar çok yoğunum.Kısa bir işlemse yaptırabilirim ama uzun sürerse sıkıntı olabilir benim için(çalıştığım yer açısından).Bu işlem ne kadar zamanımı alır?Saygılar.

Alıntı

Sayın hakan10 fatura tarihinden itibaren 30 gün içinde silahı ruhsata işletmeniz gerekiyor. Emniyete tüfek kılıfında olarak fatura ile gittiğinizde seri numarası kontrol edilip kısa bir sürede ruhsata işleniyor.
Saygılarımla.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi