Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Günlük Taşıma (Everyday Carry) - II
[Resim: edc1.jpg]

[Resim: edc2.jpg]

Alıntı
15 üye teşekkür etti:
Gravis_Pro, tekoglu, 1905sss, ckenarli, eraonk, heisenberg, Fruktoz23, ismicey, Gazanfer, ErDiNi78, alpago, sem, Kirac Ata, şekerlioğlu, sparus
Sn. Karagöz,
Acaba 1874 Peabody Turkish Martini'ler ile bilgi var mı kitapta?
Saygılarımla

Alıntı

Sn. ErDiNi78

Kitabın tamamını henüz okumadım ancak hızlıca göz gezdirdiğimde direkt Turkish Martini sözcüğüne denk gelmedim.
İçindekiler kısmı umarım yardımcı olur.

[Resim: indekiler1.jpg]

[Resim: indekiler2.jpg]

image upload

[Resim: indekiler3.jpg]

[Resim: indekiler4.jpg]

[Resim: indekiler5.jpg]

[Resim: indekiler6.jpg]

image hosting

Saygılar.

Alıntı
4 üye teşekkür etti:
Fruktoz23, tirendaz, alone61, alpago
Teşekkür ederim Sn. Karagöz.
Sayfa 52 den itibaren olduğu gibi merak ettiğim şeyleri anlatıyor. Kitabı edinmek farz oldu. Washington sefirimiz Blacque (Bulak) beyimizin ve Tool Company (şirketinin) çevirdiği bütün dolaplar detaylıca anlatılmıştır.
Bu kitabı arayıp bulmaya çalışayım. Bulamazsam sizden yardım rica ederim. Ayrıca paylaşıp haberdar olmamızı sağladığınız için çok teşekkür ediyorum.
Saygılarımla

Alıntı

[Resim: 20170418_022659_zpszh13br8p.jpg]

Alıntı
28 üye teşekkür etti:
Tonyukuk ÖTUKEN, Murata, fbalun, sem, asuspc, lupus, Fruktoz23, iso, tekoglu, heisenberg, Kirac Ata, wubıh, blueokkes, S@riyerli, DoganSW, ckenarli, şekerlioğlu, atthasan, 12gauge, Gazanfer, alpago, eraonk, ilksurfer, 1905sss, rainman, TuncayK, ismicey, mimaslan
[Resim: p.jpg]

Alıntı
35 üye teşekkür etti:
heisenberg, Yasin06, bilhan, kes1477, fbalun, blueokkes, sem, madenci08, 1905sss, zaferS, absobon, Murata, asuspc, Fruktoz23, lupus, yavuzmete, PersonalDefence, Ozan60, demirci57, binajwaad, ilksurfer, fuat_61, ckenarli, alone61, wildeagle, Kirac Ata, taarruz, Gazanfer, Tonyukuk ÖTUKEN, şekerlioğlu, DoganSW, tekoglu, TuncayK, ismicey, mimaslan
[Resim: 20170511_000332.jpg]

Alıntı
10 üye teşekkür etti:
nutkey, heisenberg, Fruktoz23, tekoglu, sparus, ismicey, şekerlioğlu, karadenizarif, mimaslan, Gazanfer
(13-04-2017, 08:13 PM)ErDiNi78 demiş ki: Sn. Karagöz,
Acaba 1874 Peabody Turkish Martini'ler ile bilgi var mı kitapta?
Saygılarımla

Türk tipi yazarcılık kitapçılığa örnek. ABD dünya kadar tabanca tüfek almışsın . Sıradan bir çakar almaz  ( Resim net değil ama bendeki intiba odur ) resmi koymuşsun.  Hiç yoktan bir garand tüfeği olaydı.  

Aslında bu tip  Martin tüfekler  zamanında halk arasında anladığım kadarıyla çok yaygınmış. Türkülerimize  bile geçmiş. 
"Aynalıda martin yaptırdım" (hekimoğlu türküsü)  veya "martin tüfek pas mı tutar" (kara çadır ismi tutar)  gibi türkülerde rastlarsınız Martini Henry-peabody tüfeğine. 

"kara çadır is mi tutar "

Gerek darbeler , gerekse ateşli silahlara gelen aflar ile bu tüfekler geçmişte devlete teslim edilmiş.   Sanırım fişek ve kapsül kıtlığı diğer bir sebep. 

Öğrendiğim kadarıyla geçmişte ele geçen Martin  tüfekler imha edilmişler. Yazık . Halbuki ne hikayeler ne yaşanmışlıklar vardır üzerlerinde.  

Saygılar.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
TuncayK
Bu da benim edc em.
[Resim: IMG_2320.jpg]

Alıntı
9 üye teşekkür etti:
şekerlioğlu, 1905sss, şahin44, heisenberg, Tonyukuk ÖTUKEN, emre76, sparus, lupus, Fruktoz23
[Resim: a.jpg]

[Resim: b.jpg]

[Resim: c.jpg]

Alıntı
9 üye teşekkür etti:
heisenberg, Kirac Ata, 1905sss, sparus, şekerlioğlu, lupus, OBERON01, xeorx, Fruktoz23

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi