Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 2 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
İLERİ DÜZEY TABANCA ÇEKME AŞAMALARI
ekeke demiş ki:
Mastery demiş ki:üstadların bılgı paylasımları güzel. Ama bencede herkes kendı atak seklını olusturmalı ve onda ilerlemeli.
Ben mesela dik kullanamıyorum silahları hep yan tutarım. mermi namluda emniyeti kapalıdır.
Saldırı anında ılk ısım Emnıyetı acmak olacagından dırek kendımı yere atarım.
Eger düello yapıyorsak sılahı belden cekıp ates etmek genelde karsı karsıya kalınan durumlar ıcın oldukca verımlıdır tabi.
Düello yoksa zaten sorunda yok.
Bu yuzden herkes kendı tarzını yaratmalıdır.

Saygılar

Sn Mastery,

Yazmayayım yazmayayım diyorum ama ısrarla beni mecbur bırakıyorsunuz..Sad
Yukarıda ne demek istediğinizi biraz açar mısınız?
Silahı yan tutmak derken? Siz kendi kendinize bunu yapabilirsiniz tabi, size kalmış ama böyle bir teknik yoktur. (İleri düzey tabanca çekme aşamaları.?)
Düello?
Belirli bir düello tecrübeniz mi var ki, bir düelloda ne verimlidir ne verimli değildir üzerine spekülasyon yapıyorsunuz? Vahşi batıda mı yaşıyoruz, şaka mı bu...?

Lütfen mesaj yazarken forumumuzun genel anlayışına biraz daha özen göstererek yazalım. Biliyorsunuz ki forumumuzda doğru bilgiler, bilimsel veriler üzerinden mesaj yazmak esastır. (Konu da "geyik mesajları" konusu değildir)
Lütfen...

Sevgiler
+1
Arkadaş burada bildiği bir konuyu paylaşmış bizimle.Uygun görmeyebilirsiniz.Kendi tekniğinizide oluşturabilirsiniz ama düello falan gibi benzetmeler uygun olmuyor forumumuz açısından.

Alıntı

ömer demiş ki:Arkadaş burada bildiği bir konuyu paylaşmış bizimle.

???

Alıntı

Resimdeki anlatılan burada ki video olabilir mi.

0:29 - 0:46 saniyeler arasındaki ve devamı.

Alıntı

harun demiş ki:
ömer demiş ki:Arkadaş burada bildiği bir konuyu paylaşmış bizimle.

???
Sn. harun bildiği bir konuyu derken elindeki bir bilgiyi paylaşmış demek istedim.Nereyi anlamadınız bende anlamadım Smile

Alıntı

Allah kimseyi böyle bir duruma düşürmesin,kimse kimseyi vurmak zorunda kalmasın ama yapılacak başka birşey yok ise eğer; bence karşınızdaki kişi silahını size doğrultmuş ise kesinlikle konuşmaya,kaçmaya yada saldırmaya çalışılmamalıdır.mümkün olunan en hızlı süratle silah çekilip atışa başlanmalı.bu hem karşıdaki kişiyi şaşırtıp korkutarak rast gele ateş etmesini sağlarken sizede onun şaşkınlığından faydalanıp sağlıklı atış yapmanız için zaman kazandıracaktır.Teoriyle Pratik arasında fark çoktur arkadaşlar.Nice insanlar yokmudur onlarca korumanın arasında vurulan.ama illa bilimsel yaklaşmak gerekiyor ise konuya bence paintball silahları yada havalı silahlarla özel giysilerle bir çalışma yapılabilir.1 karşı 2,1'e 1.hemde gayet yararlı bir çalışma olurdu kanımca.saygılar..

Alıntı

serdark demiş ki:Allah kimseyi böyle bir duruma düşürmesin,kimse kimseyi vurmak zorunda kalmasın ama yapılacak başka birşey yok ise eğer; bence karşınızdaki kişi silahını size doğrultmuş ise kesinlikle konuşmaya,kaçmaya yada saldırmaya çalışılmamalıdır.mümkün olunan en hızlı süratle silah çekilip atışa başlanmalı.bu hem karşıdaki kişiyi şaşırtıp korkutarak rast gele ateş etmesini sağlarken sizede onun şaşkınlığından faydalanıp sağlıklı atış yapmanız için zaman kazandıracaktır.Teoriyle Pratik arasında fark çoktur arkadaşlar.Nice insanlar yokmudur onlarca korumanın arasında vurulan.ama illa bilimsel yaklaşmak gerekiyor ise konuya bence paintball silahları yada havalı silahlarla özel giysilerle bir çalışma yapılabilir.1 karşı 2,1'e 1.hemde gayet yararlı bir çalışma olurdu kanımca.saygılar..
Sn.serdark eğer size doğrultulmuş bir silah varsa bence karşıdaki siz silahı çekene kadar, o tetiği çekmiş olacaktır.Bence böyle bir durum varsa ben şahsen silahıma davranmaktan önce kendimi onun mermilerinden koruyacak bir yere geçer sonrasında silahımı çekerim.

Alıntı

Arkadaslar eger bırı sılah cekdıyse bu sılahını atesleyecek anlamını tasımaz ama sızın sılah cekdıgınızı goren bırı o sıra da sıze sılahını dogrulttuysa sılahını atesleyecegı kesındır.

Ben bu riske girmem silahımı cekerim ateslerim diyen arkadasları duyar gibiyim.(Acaba simdiye kadar kac kisiyi vurup sonuclarını gorduler. Vicdanlarıyla basbasa kaldıklarında o vurdukları kısının de ailesi oldugunu hatta belki o kisinin bu veya benzeri froumlarda yazısdıgı ama trafıkde veya gereksız bır olayda sınırlenıpde sılahına davranmıs bır kısı olabılecegını de asla unutmamalılar.)

Benım her zaman soyledıgım bır sey vardır soguk celık karsısında erkeklık taslamak gereksız bır davranısdır.

Sadece sızden korkarak sılah cekmıs bırını daha fazla korkutup sılahını ateslemesıne sebep olabılırsınız. Belınız de sılahınız olupda adamdan hızlı olacagınızı bılsenız dahı adam sızı vuramadan onu vurabılecegınıze emin dahi olsanız, gercekden cok onemlı bırsey olmadıkca sızın yada karsı tarafın canına zarar gelmesı hos bır olay degıldır.
Onemlı olan gucu oldugu halde onu gostermeden cekılebılmesını bılmekdır.

Gorevlı arkadaslar dısında dırekt hedef olacagınız bır ortamda bulunmak zaten cok zor ha yokmudur vardır elbette. Bunun dısında da cogu olaydan sakın davranarak cıkmanız cok kolay.

Eminimki belinde silah tasıyan cogu sivil ondan zorla para isteyen birine silahıyla karsılık verecekdir. Bence para verip gecmek cok daha ucuz ve kolay bir yoldur.

Zaten bu olayların dısında eger sızı oldurmek amaclı bır sılahlı catısma ortamındaysanız.
Saklanmak yerıne dırekt hedefe yonelmek en dogru harekettır.

Alıntı

sn glock19c,
yukarıda anlattığınız çoğu durumda zaten silah çekme sınırı aşılmış, size silah doğrultmuş veya doğrultmakta olan şahısa karşı yapılması gereken konusunda sizin öneriniz nedir?

Alıntı

sn glock19c yazdıklarınıza katılıyorum aslen sakin kalmaya çalışmak sonrasında duyacağınız pişmanlıkları önleyecektir.Karşımdaki eğer silahını benden önce çekmiş ise öncelikle gizlenip sonrasında müdafaya geçmeyi tercih ederim.Her silah çeken illa ateş edecektir diye bir kural yok korkutma amacı ilede çekebilir ancak şartlar ne olursa olsun önce kendi emniyetimi sağlamam lazım diye düşünüyorum.Aksi durumda yaralı veya ölü bir ömer ne kendini ne yanındakileri koruyabilir.

Alıntı

Ben cok silah cekip de sonra beline koyan yada elinde uzaklasan kisi gordum.
Benim silah cekip de o adamı vurmam yada oldurmem yada onun beni vurması mı sizce daha dogru hareket.
Soylediklerim yanlıs anlasılmasın benim demek istedigim her zaman silah cekene mutlaka silah cekip karsılık vermek yanlısdır diyorum.

Sizler de sahit olmussunuzdur kavgada sılah cekıp karsı taraf cekılınce sılahını ateslemeden belıne koyan cok ınsan var. ( Sılahı ceken her zaman ateslemeyı goze almıs demekdır. Ben ce bu kısıyı zorlamanın geregı yok)

Oncelıkle sunu belırtmek ısterım ben cok sakın bırıyımdır ve karsımdakı ınsan bana sılah cekıyorsa nıyetı gercekden cok farklıdır. Ben ortamlarda tansıyonu yukseltmekden se dusurmekden yana olan bırıyımdır.
Ama cogu ınsan belındekı sılaha guvenıp ortamda alttan almak yerıne ortamı germekden yanadır.
Benım dusuncem bana bırı sılah cekmısse ve ben onu rahatlıkla vurabılecek bıle olsam once ortamı sakınlestırerek gerı cekılmeyı secerım.(Tabı bu hangı ortamda neye karsılık sılah cekıldıgıne de baglı)
Insanları kırmak yada onlara zarar vermek cok kolaydır onemlı olan ortamı yumasatabılmekdır.

Soyle bır ornek vermek ısterım.
Ben uc sılahlı arkadasımla arabada gıderken gereksız bır trafık sorunu yuzunden bızı uc kısı gorup elınde sılahıyla ınen bırıne sılahla karsılık vermezdım.
Ama emınımkı bu kısıye sılahıyla karsılık verecek cok kısı vardır. (Sılah tasımak bence cok kolay bır sey degıl bazen belınde sılahın varken bıle bu tarz rısklerı goze almak gerektırıyor. Tabı hala ınsan oldugunuzu dusunuyorsanız.) O adama cok kolaylıkla sılahla karsılık verıp daha yaklasmadan yere ındırebılırsınız ama bu bence cok basıt ve kolay gorunen ama en zor yoldur

Saygılarımla,

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi