Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 2 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
İLERİ DÜZEY TABANCA ÇEKME AŞAMALARI
Benim anlatmak istedigim de buyduSmile
Yazınız ve resimler cok guzel bunu da ıyı bildiginizi zaten yazınızdan anlasılıyor ama dısardan foruma gırıp bakanlara daha acıklayıcı olması amacı ile ekledım o yazıyıSmile

Alıntı

Teşekkürler, zaten amaç bilgiyi paylaşmak, doğruyu bulmak değilmi?

Alıntı

Sn. xlcod3r,
Çok güzel, faydalı ve gayet açık bilgilendirmeniz için teşekkürler.
Saygılar.

Alıntı

xlcod3r demiş ki:
ekeke demiş ki:Sn xlcod3r,

Çok güzel paylaşım teşekkürler....Smile

Not: Kılıf ta blackhawk galiba..Big Grin

Sn. Ekeke,
İlginize ben teşekkür ederim. Kılıf konusuna gelince resimdeki ben değilim. Kalite kılıf ama markasını bilmiyorum.

tüh sayın xclod3r ben resimdeki sizsiniz sanıp, türkiyedeki five seven lardan birini bulduk diye sevinmiştimSmile

Alıntı

Benim birkaç edindiğim bilgiyi sizlerle paylaşmak isterim. Başta yıllarını bu işe vermiş ustalarımdan da izin isteyerek.

Vücut dengenizi ve göz nişan hattınızın dengesizleşmemesine dikkat ettiğiniz sürece kendi stilinizi yaratmak daima daha iyidir.

Nişan hattında yapılan en büyük gözardı, kaslarınızdaki gevşeme ve kasların rahat pozüsyona geçme refleksidir. Silahı dengeli çekseniz bile ayak duruşunuz dengeli ve stabil değilse, peşpeşe atışlarda ilk atışı yakına alsanız bile ikinci merminiz ile hedefte mermi olmayacağına bahse girebilirsiniz. Ayrıca kol kaslarınızda ne kadar yorgunluk ve güçsüzlük varsa - uzun süreli duruşlarda- (2 ve daha fazla atışta) o kadar erken olacak şekilde nişan hattınız birinci elden bozulacaktır. Dikkat ederseniz ustalar ateş ederken mermi ardından tabanca indirerek kol dinlendirir, hedefe kaldırdığındada fazla beklemeden horoz boşaltırlar. Tabiki kendi kol ve nefes eksersizlerine göredir bu indirme. Kimisi 2 atışta, kimisi her atışta.. kimisi hiç...Smile

Bilek hatalarına gelince; şu an boş elinizle bir ateş etme oyunu oynayın, karşınızdaki bir objeye elinizde tabanca olmadan ateş edin patlama anında yaptığınız bilek hareketini muhtemelen gerçekten ateş ederkende yapıyorsunuzdur. Özellikle çok yeni başlayan kişiler bu hatayı yaparlar ve hedef hariç heryer vurulur Smile

Özellikle acil durum hazırlıklarında sadece kılıftan çekme değil, nişan hattının kurulması ve tetik çekilirken yapılan bilek hatalarınında çalışılması gereklidir. Özellikle önceden beyinde yapılacak hareketin programlanması/programlı şekilde durması daima hayat kurtarıcı olacaktır.

Bunların düzenlenmesi için ustalar eşliğinde profesyonel poligonlarda çalışmanızı tavsiye ederim.

Alıntı

NorthWolf demiş ki:Dikkat ederseniz ustalar ateş ederken mermi ardından tabanca indirerek kol dinlendirir, hedefe kaldırdığındada fazla beklemeden horoz boşaltırlar. Tabiki kendi kol ve nefes eksersizlerine göredir bu indirme. Kimisi 2 atışta, kimisi her atışta.. kimisi hiç...Smile

Sn.NortWolf haklısınız ama bu atıs sadece polıgonda hedef de guzel bır yonca resmı yapmak ıcın uygundur.
Ama yukarda anlatılan olayda kolunuzun rahatlamak gıbı bır fırsatı oldugunu dusunmuyorum.

Alıntı

Burnumun dibinde cereyan eden farkli zamanlardaki iki catismada. Ne kadar onemli olabildigini gozlerimlegordum... Ilkinde kacan bir abimize hapli birisi 8 tane salladi ruhsatsiz bir browning... Abimize birtane bile degmedi... Ikinci olayda yine ayni yerde iki kisinin park kavgasi idi... Az ates eden taraf hasmini bitirdi.

Silah cekmekle ates etmekle bitmiyor, basliyor. Ama kol dinlenmeleri ve nefes konusunda kesinlikle haklisiniz.

Alıntı

verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler

Alıntı

üstadların bılgı paylasımları güzel. Ama bencede herkes kendı atak seklını olusturmalı ve onda ilerlemeli.
Ben mesela dik kullanamıyorum silahları hep yan tutarım. mermi namluda emniyeti kapalıdır.
Saldırı anında ılk ısım Emnıyetı acmak olacagından dırek kendımı yere atarım.
Eger düello yapıyorsak sılahı belden cekıp ates etmek genelde karsı karsıya kalınan durumlar ıcın oldukca verımlıdır tabi.
Düello yoksa zaten sorunda yok.
Bu yuzden herkes kendı tarzını yaratmalıdır.

Saygılar

Alıntı

Mastery demiş ki:üstadların bılgı paylasımları güzel. Ama bencede herkes kendı atak seklını olusturmalı ve onda ilerlemeli.
Ben mesela dik kullanamıyorum silahları hep yan tutarım. mermi namluda emniyeti kapalıdır.
Saldırı anında ılk ısım Emnıyetı acmak olacagından dırek kendımı yere atarım.
Eger düello yapıyorsak sılahı belden cekıp ates etmek genelde karsı karsıya kalınan durumlar ıcın oldukca verımlıdır tabi.
Düello yoksa zaten sorunda yok.
Bu yuzden herkes kendı tarzını yaratmalıdır.

Saygılar

Sn Mastery,

Yazmayayım yazmayayım diyorum ama ısrarla beni mecbur bırakıyorsunuz..Sad
Yukarıda ne demek istediğinizi biraz açar mısınız?
Silahı yan tutmak derken? Siz kendi kendinize bunu yapabilirsiniz tabi, size kalmış ama böyle bir teknik yoktur. (İleri düzey tabanca çekme aşamaları.?)
Düello?
Belirli bir düello tecrübeniz mi var ki, bir düelloda ne verimlidir ne verimli değildir üzerine spekülasyon yapıyorsunuz? Vahşi batıda mı yaşıyoruz, şaka mı bu...?

Lütfen mesaj yazarken forumumuzun genel anlayışına biraz daha özen göstererek yazalım. Biliyorsunuz ki forumumuzda doğru bilgiler, bilimsel veriler üzerinden mesaj yazmak esastır. (Konu da "geyik mesajları" konusu değildir)
Lütfen...

Sevgiler

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi