Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
YASADIŞI SİLAH TİCARETİ - 6136 12. MADDE İNCELEMESİ
Bir hukukçunun mevcut prosedürlerden neler çektiğinin resmi Angry . Bu kanunları Sad yapanlarda kendileri. Düzeltecek olanlarda. Thumbs Up

Alıntı

(12-12-2015, 01:25 PM)Endulus demiş ki: Bir hukukçunun mevcut prosedürlerden neler çektiğinin resmi Angry . Bu kanunları Sad yapanlarda kendileri. Düzeltecek olanlarda. Thumbs Up

Sayın ENDULUS.

Bir işin helali veya yasal olanı hiç bir zaman için kolay olmamıştır. Mesele prosedürden çekmek değilde, çekeceği çileyi bilip , doğru bildiği yoldan şaşmamakta. Üç yıl uğraşmış olabilirim . Belki bir üç yıl daha uğraşacağım. Ancak, bildiğim bir şey var ise, karşındaki insanlar, benim kendileri ile uğraştığımın onda biri kadar benim ile uğraşmaya cesaret edemeyecekler.

Biraz esaretin bedeli filmini andırıyor ama, idare edeceğiz artık :-)

Saygılar

Alıntı

(12-12-2015, 10:46 PM)Yanik mehmet demiş ki: Sayın ENDULUS.

Bir işin helali veya yasal olanı hiç bir zaman için kolay olmamıştır. Mesele prosedürden çekmek değilde, çekeceği çileyi bilip , doğru bildiği yoldan şaşmamakta. Üç yıl uğraşmış olabilirim . Belki bir üç yıl daha uğraşacağım. Ancak, bildiğim bir şey var ise, karşındaki insanlar, benim kendileri ile uğraştığımın onda biri kadar benim ile uğraşmaya cesaret edemeyecekler.

Biraz esaretin bedeli filmini andırıyor ama, idare edeceğiz artık :-)

Saygılar

Arada geçen süre zarfındaki iş yoğunluğundan unutmuşum.

Gümrük Kaçakçılığı Şube Müdürlüğü, Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü ve Adalet Bakanlığı tarafından yürüten soruşturma' ların Ocak 2016 tarihinde suç yokluğu nedeni ile kapatıldığını sizler ile paylaşmayı unutmuşum.

Saygılar.

Alıntı

Aman hükümetin yaptığı cadı avlarına dikkat edelim..

Alıntı

Bu yıllardır olan bir durumdu.

İnternet üzerinden peynir ekmek gibi satılan tüfekler.

http://m.haberturk.com/video/haber/izle/...lar/204733

Alıntı

Bir av bayisi olarak durumu ticari olarak asla ele almıyorum yanlış anlaşılmasın. Bizlere, ekmek parasını bu işten kazananlara hepten yazık ama durum resmen içler acısı. Vahim olan şey ise insanlarımızın düşüncesi...Resmen cana kıymak için alınıyor. Çünkü haberde bahsi de geçtiği gibi '' İnsan öldürür mü? '' sorusuna maruz kalıyoruz.. Gün içerisinde insanlar bizlere o kadar rahat ruhsatsız taşıdıkları silahlarını getirip gösteriyorlar hatta ve hatta gurur duyuyorlar ki, artık üzerimde rahatsızlık boyutunu çoktan aştı. Pişkin pişkin '' Kağıtsız mermi var mı? '' diyenler, '' Ruhsatsız tüfek tabanca bulunur mu? '' diye soranlar, ellerinde bozma kurusıkılarla çıkıp gelenler, rulman bilyesi takılmış p.a.k mermileriyle gezinip şarjör arayanlar, aleni biçimde çoğaldı. Ne OHAL' den korkuyorlar, ne kanundan nizamdan. Hangi sosyal medyada bir sayfaya girsem boylu boyunca ruhsatsız aleni ilanlar, kurusıkıdan bozma, yapı dedikleri silahlar...

Bir başka gariplik de herkesin satın almak için delirircesine hevesli olması. Maşallah memlekette herkez silah tüccarı. Bir ekmek kaç para deseniz bilmez lakin şu marka şu silah şak diye fiyat verebiliyorlar. Halkın kendi içinde oluşturduğu pazarda fiyatlar biliniyor.

Geçen gün ise Kenya merkezli olduğunu söyleyen bir toptancı geldi. Balistik olan ne kadar tırnak iğne kovan çıkartıcı varsa yedek parça olarak mevcut dedi. '' Bunların balistik parça olduğunun farkında mısın sen, bunları kafana göre satıp değiştiremezsin, bilmiyor musun? '' dedim, '' Evet abi, balistik...'' dedi. '' Kartını verir misin? Emniyetten bir arkadaşa lazımdı sanırım bu parçalar, o alır...'' dedim dükkandan nasıl hızlıca çıkıp kayıplara karıştı anlayamadım....Nereye varacak bunun sonu inanın bilemiyorum. Çok defa sosyal medyada gördüklerimi şikayet ettim BİMER'e ama sonuç alamadım. Şikayetlere devam etmeli miyim, onu da bilemiyorum artık. Hangi birisini şikayet edeceksin ki? Ağır cezalar getirilmeden önünü ardını kesmek pek de mümkün olmayacak sanırım. Bu süreçte kısıtlı imkanlarımızdan da olmasak bari..

Alıntı

Sn.topraxxx,

İnsanların güvenlik kaygılarının giderilmesi için gerekli silah teçhizat alet edavat ve bunların yan sanayii desteğini, yasal yollarla ve makul bedellerle karşılanmasını sağlayacak yasal düzenlemeler yapmaz, bu konuda yasal ve açık bir kast sistemi uygularsanız, karşılacağınız tablo budur. Vatandaşın hiçbir suçu yok... Suç, kestanesi tehlikeye girdiğinde vatandaşın arkasına saklanan, kestane korkusu geçince vatandaşın arkasında pozisyon alan siyasetçi ve bürokratlarda.

Saygılar.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
sezgin63
(08-10-2016, 10:15 AM)lupus demiş ki: Sn.topraxxx,

İnsanların güvenlik kaygılarının giderilmesi için gerekli silah teçhizat alet edavat ve bunların yan sanayii desteğini, yasal yollarla ve makul bedellerle karşılanmasını sağlayacak yasal düzenlemeler yapmaz, bu konuda yasal ve açık bir kast sistemi uygularsanız, karşılacağınız tablo budur. Vatandaşın hiçbir suçu yok... Suç, kestanesi tehlikeye girdiğinde vatandaşın arkasına saklanan, kestane korkusu geçince vatandaşın arkasında pozisyon alan siyasetçi ve bürokratlarda.

Saygılar.

İşin özünü en güzel anlatan yazı.Teşekkürler üstadım.

Sayın Topraxxx,

Bunu bilinçsizce yapanlar da var.Birde zorunlu olan ama imkanı olmayanlar da var.Ne demek istedim.Geçenlerde birisi ile konuşurken silah veya tüfek almak istediğini ama ne yazık ki yıllar önce kriz nedeni ile işinin battığını , Vergi Dairesine yüklü bir borcu olduğunu söyledi.Bu nedenle alamamış.Bu şahıs sonuçta almak istediği silahı veya tüfeği sizin belirttiğiniz şekilde edinmeye çalışıyor.Güzelim ülkemde hertürlü borcunuz olsa bile herşeyi alabilirsiniz ama 1,000,00-TL borcunuz varsa alamazsınız.Birde bulundurma ruhsatlı bir tabanca ile yakalandığınızda aldığınız ceza ve ruhsatsız silahla yakalandığınızda alacağınız ceza aynı olduğundan herkes rahat bir şekilde ruhsatsız silaha yönelebiliyor.Malum kanunlarımız farklı işliyor.

Alıntı

Artık sadece bu tip yivsiz, 47 cm den kısa pompalı veya yarı otomatik tüfekler değil, bazı Walther p 99 klonu olan kuru sıkı tabancaları modifiye edip, susturucu takılacak ve 7,65 mm mermi atacak hale getirip, yanında susturucusu ile satıyorlar, hemde lazer pointer, taşıma çantası ve çift şarjörü ile birlikte! yasal bir şey satar gibi. Üstelik satan adamlar açık ve net bir şekilde video çekiyor, denemelerini yapıyor, ve bu ülkemizde oluyor... kusura bakmayın! biraz reklam gibi oldu, ama nerede satıldığına dair kaynak, sayfa, site ya da grup ismi vermiyorum ve vermek de istemiyorum...
Son durum bu maalesef, acilen önlem alınmalı demekten bıktı herkes, bu tip silahların internet üzerinde satıldığı haberlerde gören vatandaşa da, medya hali hazır reklam yapmış oluyor, büyük ihtimalle satışlar yükseliyordur, zaten halkın kafa yapısı son dönemde iyice bozulmuş durumda, ufacık bir olaydan, sorundan birbirleriyle kavga etmek ve birbirine fiziki zarar vermek için bahane arıyorlar... Yasa dışı silahların önüne geçmek zor gibi duruyor, hele ki internet hayatımıza bu kadar girmişken,
umarım önüne geçilir...
Saygılar...

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi