Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
YASADIŞI SİLAH TİCARETİ - 6136 12. MADDE İNCELEMESİ
An itibariyle BİMER'e başvuru yaptım. İnşallah bizleri gelecek adına ümitvar edecek bir netice hasıl olur. Saygılarımla..

[Resim: ce4e7b06f0f0e8ad3165ef8c0dd86196.jpg]

Alıntı

Umarım bu gibi şikayetlerin sonucunda kurunun yanında yaş da yanar misali, biz yasalara saygılı silahseverler için daha da kötü düzenlemeler getirilmez. Örneğin yasal çerçevede yivsiz edinimini de zorlaştırmak gibi...

Alıntı

Bugün Facebook'ta bir sayfada gördüm, 300tl aldığı pompalı tüfek atış esnasında parçalanınca elinden ve vücudundan yaralanan birinin fotoğraflarını paylaşmışlardı, Resimler iç açıcı olmadığı için paylaşmıyorum.
İnşallah daha fazla kazaya ve cana mal olmadan bu tarz yasa dışı işlere dur derler..

Saygılarımla..

Shy

Alıntı

(15-11-2015, 08:05 PM)DrnDrk demiş ki: An itibariyle BİMER'e başvuru yaptım. İnşallah bizleri gelecek adına ümitvar edecek bir netice hasıl olur. Saygılarımla..

[Resim: ce4e7b06f0f0e8ad3165ef8c0dd86196.jpg]
BİMER'den gelen cevap. Bu şekilde hiç bir şey yapılamıyor. Hukukçu üyelerimiz adliyeye gittiklerinde bu işi kurcalarsa belki bir netice çıkar. Hayırlı cumalar.
Saygılarımla..

[Resim: 1df6583c3a4f9f5ced4dc8b6d8c4a48d.jpg]

Alıntı

Bilgi edinme kapsamında edinilen bilgilerin internette paylaşımı sorun yaratabilir mi? Yaratmıyorsa iyi olmuş, anladığımız kadarıyla "Youtube'un bağlı olduğu savcılığa müracaat edin" e kadar gider haklı bildiriminiz. Olayın intikal ettiği mahal orası ))

Alıntı

Özür. Facebook.

Alıntı

(01-10-2014, 03:58 PM)Merak demiş ki: Sadece kapatmasınlar küllen silsinler. Hukuk diyenleri de banlasınlar.

Sayın MERAK :

2013 yılı içerisinde MSB'ye ithalat izni müracaatında bulundum. Müracaatım reddedildi. 2014 yılı şubat ayı içerisinde,5201 Sayılı Kanun kapsamında yayınlanan kontrole tabi liste yayınlandıktan sonra hem EGM hem de MSB ye müracaatta bulundum , talebimi yine reddettiler.

Bende kendimi KOM ve genel Savcılığa ihbar edip yurt dışından sipariş ettim ve gümrük vergilerini ödeyerek teslim aldım. Suç yokluğu üzerine verilen karar üzerine yine EGM ve MSB ye müracaat ettim . Bu sefer ithalat izni verilmeyen dolum makinası ve aksamının faturası, savcılık kararlarını ve gümrük vergilerinin ödendi makbuzlarını ibraz edip bireysel mühimmat imalatı izin istedim.

EGM ; MSB ye evrakları gönderdiğine dair cevap verdi. MSB ise benim hakkımda İhbarda bulundu :-) Yine suç yokluğu nedeni ile hakkımda takipsizlik kararı verildi.

Bunun üzerine MSB den kapsül, barut ve mermi çekirdeği ithalatı izini istedim. Aynı izni EGM den de istedim. Her ikisi de olumsuz cevap verdi. Verilen cevaplar üzerine bir dilekçe daha yazarak '' bulamadığım için değil, her şey resmi olsun diye müracaat ettiğimi ve elimde bulunan ürünlerin faturalarını ibraz ederek, şahsıma yapılanlara sadece güldüğümü dile getirdim.....

Hukuk elbet bir gün herkese lazım olacaktır. İlgilinize çok teşekkür ederim. Saygı ve sevgilerim ile

(21-09-2014, 03:59 AM)nebukadnazar demiş ki:
(17-09-2014, 08:34 PM)baris demiş ki: Üşenmedim tamamını okudum, ne sonuç çıkacak merakla bekliyorum...

Sonrasında ne sonuç çıkar bilmem ama bu aşamada yakılacak pek çok mühimmat çıkıyor bizzat bu müracaatı yapan arkadaşla denedik.

Sayın NEBUKADNAZAR :

En içten saygı ve sevgilerimle . İyi ki varsınız abi .

(18-07-2015, 03:58 PM)glock19c demiş ki: Acaba bu basvurulari yapip malzemeleri alan avukat arkadasimizin akibeti ne oldu?
Bilen var mi?
Saygilar,

Sayın GLOCK19C ;

Avukat arkadaşın durumu gayet iyi. Ancak, bel fıtığı sorunu nedeni ile pek halinden hoşnut değil :-) Birazda hakkımda bir işlem yapılmayıp, dedikodu yapılmasının vermiş olduğu sinir de mevcut....

Saygılar

Alıntı

Sayın Yanik Mehmet, videodaki kişi siz misiniz? Saygılar.

Alıntı

(11-12-2015, 11:33 PM)dr.kara demiş ki: Sayın Yanik Mehmet, videodaki kişi siz misiniz? Saygılar.

Sayın DR. KAYA videodaki şahıs benim. Forumda daha önceden kullandığım rumuzlarım olan '' avgokmen38'' ve ''GÖKMEN '' rumuzları blokeli olduğu için farklı bir rumuz almak durumunda kaldım.

Forumda da uzun süre üye olarak kalacağımı da zannetmiyorum.

http://avlak.com/forum/yivli-yivsiz-av-v...ya-destek/

Saygılar . Av. Gökmen DÖNER

Alıntı

Sayın Gökmen Bey, sizin gibi bananeci olmayan, hafif uçuk, kendine fazlasıyla inanan ve güvenen, başıma bir iş gelir mi diye pek düşünmeyen, düzeni ve kuralları sorgulayan insanlar hep sempatik gelmiştir ve (öğle olamayacağımdan sanırım) gizliden hayranlık uyandırmıştır. Forumda neden banlandığınızı bilmiyorum, tahminimce buradaki kuralları da pek kaale almadınız herhalde. Yalnız, 200 mermi sınırlamasına dava açmayı gereksiz bulmanızı anlayamadım. Makul, ölçülü ve gerekli bir sınırlama mı bu sizce? Saygılar.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 2 Ziyaretçi