YASADIŞI SİLAH TİCARETİ - 6136 12. MADDE İNCELEMESİ
Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
YASADIŞI SİLAH TİCARETİ - 6136 12. MADDE İNCELEMESİ
Yakın gelecekte 3d yazıcıların tüm hayatımızı değiştireceğini düşünüyorum,çok enteresan videolar ve bilgiler mevcut youtube'da.
Herkes kendi silahını,ihtiyacını evinde plastikten üretecek gibi geliyor bana Smile

Alıntı

Acaba bu basvurulari yapip malzemeleri alan avukat arkadasimizin akibeti ne oldu?
Bilen var mi?
Saygilar,

Alıntı

[Resim: Screenshot_2015-09-03-21-50-39_zpshqi6gdj9.jpg]

Alıntı

Konuyla alakalı olduğu için bu başlık altına yazmayı uygun buldum.

Avlak forumda böyle bir ilan gördüm. Benim atladığım bir madde mi var? Yoksa adamlar kafalarına göre yivli mühimmatı doldurmak için aleni malzeme mi satıyor? Aynı şahsın önceki yivli tüfek ilanlarındaki fotoğrafların arka planlarında net şekilde görünen presler ve kitler vardı. 6136 12/1 maddesine göre suç teşkil etmiyor mu ? Yasalara hakim üyeler aydınlatırsa memnun olurum.

Alıntı

Efendim belki bu konuyu hortlatmak gibi oluyor ama demin Facebook'ta görüp de çok şaşırdığım bir durumu paylaşmak istedim. Adamlar grup kurmuşlar ve burada illegal şeyleri alenen pazarlıyorlar. Kurusıkıdan bozma, el yapısı vb. "şeyleri" (silah demekten içtinab ederim) satıyorlar. Allah korusun bunlar insanların elini, kolunu parça parça edebilir. Grubun üye profilini inceledim biraz. Bir çok emniyet ve ordu mensubu da üye maalesef. Onlar da mermi istihkaklarını pazarlıyorlar. Yani bu kadar şaşıracağım hiç aklıma gelmezdi. Bu adamlar gerçek isimleriyle böyle bir ticaret yapma özgüvenini nereden buluyor? Yukarıda adı geçen kanunlar sadece namuslu, yasalara saygılı vatandaşlara mı işliyor? Hakikaten anlamış değilim. Hayırlı akşamlar diliyorum.
Saygılarımla..

Alıntı

(12-11-2015, 10:45 PM)DrnDrk demiş ki: Efendim belki bu konuyu hortlatmak gibi oluyor ama demin Facebook'ta görüp de çok şaşırdığım bir durumu paylaşmak istedim. Adamlar grup kurmuşlar ve burada illegal şeyleri alenen pazarlıyorlar. Kurusıkıdan bozma, el yapısı vb. "şeyleri" (silah demekten içtinab ederim) satıyorlar. Allah korusun bunlar insanların elini, kolunu parça parça edebilir. Grubun üye profilini inceledim biraz. Bir çok emniyet ve ordu mensubu da üye maalesef. Onlar da mermi istihkaklarını pazarlıyorlar. Yani bu kadar şaşıracağım hiç aklıma gelmezdi. Bu adamlar gerçek isimleriyle böyle bir ticaret yapma özgüvenini nereden buluyor? Yukarıda adı geçen kanunlar sadece namuslu, yasalara saygılı vatandaşlara mı işliyor? Hakikaten anlamış değilim. Hayırlı akşamlar diliyorum.
Saygılarımla..

Bende aynı şeyi bir kaç hafta önce duymuştum.Mermi istihkakı konusunda bilgi verirken konuştuğum şahıs o kuralların geçerli olmadığını tanıdık emniyet mensubu sayesinde istediği kadar alabildiğinden bahsediyordu.Pek inanmamıştım tabi böyle birşeyin olmasına.

Alıntı

Facbook'da 2.el tabanca tüfek ya da benzeri sayfalar var. Hatta bazılarının 20.000 üzeri üye sayısı mevcut. Adamın biri satılık diye bir silah paylaştığında 10 yorumun beşi "ruhsatlı mı", " evraklı mı evraksız mı" diye görebilirsiniz. Hatta biri kuru sıkı tabanca için isteyen çevirsin istemeyen böyle kullansın diyebiliyor. Mermi satanlar mı? Çeşit çeşit adam rahatlıkla " yaparım, ederim, satarım" diyebiliyor. Meraktan girmiştim ama çıkmam çok çabuk oldu oralardan.

Mesela oradan bir yorum. " Devlet kimseye ruhsatlı silah vermiyor kiralıyor, kira zamanı da kirayı ödemezsen silahı geri alıyor. Ayrıca bulundurma ruhsatı ile ruhsatsız silahın cezası hemen hemen aynı ne o zaman ne diye ruhsatlı alalım ki.." Bu mantıktaki insanlarla bir şey paylaşılamaz..

Yorum sizin.

Alıntı

Lazer takılmış tabancayı vahim silah sayan silahtan bihaber yargıtay üyelerinin verdiği yargıtay kararlarını okuduğumda "silahseverlere özgürlük" diye bağırasım geliyor. Saygılar.

Alıntı

(12-11-2015, 11:00 PM)P226 demiş ki:
(12-11-2015, 10:45 PM)DrnDrk demiş ki: Efendim belki bu konuyu hortlatmak gibi oluyor ama demin Facebook'ta görüp de çok şaşırdığım bir durumu paylaşmak istedim. Adamlar grup kurmuşlar ve burada illegal şeyleri alenen pazarlıyorlar. Kurusıkıdan bozma, el yapısı vb. "şeyleri" (silah demekten içtinab ederim) satıyorlar. Allah korusun bunlar insanların elini, kolunu parça parça edebilir. Grubun üye profilini inceledim biraz. Bir çok emniyet ve ordu mensubu da üye maalesef. Onlar da mermi istihkaklarını pazarlıyorlar. Yani bu kadar şaşıracağım hiç aklıma gelmezdi. Bu adamlar gerçek isimleriyle böyle bir ticaret yapma özgüvenini nereden buluyor? Yukarıda adı geçen kanunlar sadece namuslu, yasalara saygılı vatandaşlara mı işliyor? Hakikaten anlamış değilim. Hayırlı akşamlar diliyorum.
Saygılarımla..

Bende aynı şeyi bir kaç hafta önce duymuştum.Mermi istihkakı konusunda bilgi verirken konuştuğum şahıs o kuralların geçerli olmadığını tanıdık emniyet mensubu sayesinde istediği kadar alabildiğinden bahsediyordu.Pek inanmamıştım tabi böyle birşeyin olmasına.

Bahsettiğiniz sayfalarda 1 yıldan fazladır mücadele veriyoruz. Çoğundan da birçoğumuz atıldı. Artık 6136 dediğimiz anda ban yiyoruz. Azınlık olmanın dayanılmaz hafifliğini yaşamak bu olsa gerek.

Alıntı

Sosyal medyada mücadele olmaz. Hukuk konuşmalı. Bimer'e yada 155 ihbarda bulundunuzmu ?
Irsaliye faturasıyla taşıma yapıp evlere servis yapıyorlar. Bunun önüne geçilmeli.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi