Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 2 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Şu an, şunu okuyorum;
Yıllarca farkına bile varmadığım 2 eser. Ne acı bir durum. Sefillere yeni başladım, bakalım bitiririm umarım.

Saygılarımla.
[Resim: IMG-20180812-184528.jpg]

Alıntı
12 üye teşekkür etti:
mimaslan, XXAHMETXX, sauerist, Shepherd, sparus, alpago, Kıraç Ata, wubıh, lenduha, Xlll, serdaraktas, FRD
Sapiens'i yeni bitirdim. Tüfek, mikrop, çelik okuyorum şimdi.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
alpercuhaci
(15-02-2019, 12:11 AM)ThePulchra demiş ki: [Resim: Screenshot-2019-02-15-00-09-48.png]

İlber Ortaylı Hocanın gençlere tavsiye ettiği kitap listesinde görüp, okumuştum. İlber Hocanın dediği gibi Timur hakkında derli toplu bilgiler veren bir kitap ayrıca yazar Timur'un siyasetini, başarısını edebiyata batmadan oldukça güzel açıklamıştır.
Saygılarımla.

Alıntı
7 üye teşekkür etti:
jfmrk, alpago, Kıraç Ata, alpercuhaci, Xlll, lenduha, FRD
[Resim: 0000000413444-1.jpg]

Şu an Atsız'ın Deli Kurt'unu okuyorum. Ayrıca belirtmek isterim ki bu forum başlığına her geldiğimde yalnızca bilinçli silah severlerden oluşan bu forumda bu güzel kitapların okunduğunu görmek, beni sevindiriyor ve geleceğe olan umutlarımı canlı tutuyor.

Saygılarımla.

Alıntı
14 üye teşekkür etti:
alpago, Kıraç Ata, mimaslan, tirendaz, harun, alone61, demirci57, hunter 12, alpercuhaci, Shepherd, XXAHMETXX, lenduha, Xlll, FRD
Mülksüzler , Ursula K. Le Guin

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
Shepherd, demirci57
Bakalım ilk keskin nişancı eğitimlerinde ne veriliyormuş? 

El kitabına "Sands of Iwo Jima" filminden sahne anlatarak başlamışlar...

[Resim: IMG-4437.jpg]

Alıntı
19 üye teşekkür etti:
kara615, Sabri, madenci08, alone61, Shepherd, mimaslan, AsilCan, Kıraç Ata, m16a2, defender45acp, XXAHMETXX, marlinspike, Murata, alpago, Xlll, serdaraktas, lenduha, FRD, demirci57
Konuya geçmezden önce iki ülkenin siyasi, politik ve mali durumlarını geniş bir şekilde ele alıyor. Kitabın ortasındayım, silah ticareti yeni başladı... Günümüzde yaşanan benzer durumları okudukça, tarihin tekerrürden ibaret olduğu gerçeği bir kez daha anlaşılıyor.

Normalde akademik çalışmalar kitaplaşınca, dipnotlar okumayı -en azından benim için- çok keyifsiz hale getirir, çünkü göz hep o dipnota gider. Bu kitapta dipnotların bölüm sonlarına atılması da iyi olmuş. 

Saygılarımla.

[Resim: Image-2019-04-09-at-10-26-56.jpg]

Alıntı
16 üye teşekkür etti:
XXAHMETXX, Kıraç Ata, wubıh, mimaslan, Sabri, tirendaz, madenci08, m16a2, Murata, harun, Xlll, serdaraktas, FRD, sbaslar, sauerist, demirci57
Selcuk Uygur'un cevirisi ve Kronik Kitabin ozeni ile...
[Resim: kardesler.jpg]

[Resim: gunluk.jpg]

Alıntı
10 üye teşekkür etti:
1905sss, Xlll, Kıraç Ata, XXAHMETXX, harun, mimaslan, madenci08, sauerist, demirci57, Shepherd
[Resim: 6-A0-FCF83-3663-4-D81-AA06-8-B6-BFDA45-A1-B.jpg]
Sonucunu bildiğim bir olayın detaylarını  ve hazırlanışını öğrendim. Gerçekten çok akıllıca bir taktik kusuzrsuz uygulanmış. Tekrar gurur duydum

Alıntı
10 üye teşekkür etti:
mimaslan, Kıraç Ata, harun, Cem1964, FRD, XXAHMETXX, sauerist, alpercuhaci, demirci57, m16a2
Yeni kitaba başladık, bu arada Turgut Özakman'ıda rahmetle anıyorum.

[Resim: 20190422-232412.jpg]

Alıntı
7 üye teşekkür etti:
m16a2, mimaslan, Kıraç Ata, harun, sauerist, sbaslar, bajak

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi