Şu an, şunu okuyorum;
Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 2 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Şu an, şunu okuyorum;
[Resim: YD19gl.jpg]

Kıbrıs mücadelesinin önemli kurumlarından Türk Mukavemet Teşkilatı'nın (TMT) kuruluşunda ve yapılandırılmasında görev alan Emekli Albay İsmail TANSU'nun o döneme ait hatıraları. Kitapta TMT'nin kuruluşu, yapılanma süreci, mücahitlerin eğitimi, balıkçı tekneleriyle yapılan silah sevkıyatları hakkında bilgiler yer almakta.

Alıntı
11 üye teşekkür etti:
S@riyerli, GullyFoyle, Kıraç Ata, alone61, xeorx, PersonalDefence, sem, shelby, sparus, demirci57, durango
Sn.Kayrahan farklı sınıf ve birliklerde olmak üzere, gerek akraba gerekse yakınlarım başından sonuna kadar harekattaymış. İsmail Tansu'nun ismi de TMT'nin yapılanması da bolca geçmişti tabi konuşmalarda. Gözden kaçırmışım bu kitabı. Teşekkürler paylaşımınız için. En kısa zamanda edineceğim.

Saygılarımla

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Kayrahan
Rica ederim Sn. GullyFoyle. Kıbrıs mücadelesi her yönden ama özellikle milis kuvvetlerin teşkilatlandırılması ve muharebe sahasındaki önemi bakımından sayısız ders çıkarılabilecek bir dönem.  Ne mutlu size ki o mücadelede yer almış kahraman akrabalarınız ve yakınlarınız var. 

Kitabı piyasada bulamama ihtimalinize karşı tarayarak pdf formatında forumun istifadesine sunmayı düşündüm fakat telif hakları sebebiyle baş ağrıtabileceğinden vazgeçtim. 

Saygılarımla.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
Kıraç Ata, GullyFoyle
Sn.Kayrahan
İsmail Tansu kendi imkanlarıyla bastırmış anladığım kadarıyla kitabı.Direk matbaa ismi geçiyor çünkü. Yarın sahafları bir turlayacağım bu arada belki de vardır bizimkilerden birinde şansım yaver giderse. Baktık tüm yollar çıkmaza girdi o zaman bir aksiyon almaya çalışırız.

Ekleme: Sn. Kayrahan bu gün devamlı alışveriş yaptığım kitapçıya uğrayıp sordum. Kendisinde yokmuş, araştırdı. Başka bir kitapçıda varmış. Ancak 95TL gibi bir rakammış. Kitap için tek kuruşa acımam elbette ama sanki elinde tutan kitapçı karaborsa mantığıyla bakıyor gibi geldi bana. Siz ne zaman ve kaça temin ettiniz? Sormamda sakınca yoksa.

Saygılarımla.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Kayrahan
Sn GullyFoyle,

Kitap yaklaşık üç yıl önce Kıbrıs meselesi tarihine ilgili olduğumu bilen bir arkadaşımın vesilesiyle elime geçti. Kitaba herhangi bir bedel ödemedim. İş güç derken bu yıl ayrıntılı inceleme fırsatı bulabildim. 

Maalesef kaptırmatörler sadece silah piyasasında yok. Matbuat âleminde de bolca varlar. Belli bir kitleye hitap eden, baskısı kısıtlı kitaplar söz konusu olunca böyle afaki fiyatlar isteyenler ortaya çıkıyor.

Ben de bir araştırma yapayım. Kitabın basılı hâline makul bir fiyatla ulaşabilirsem size yardımcı olurum. E posta adresim: kayrahan86@hotmail.com Geçerli e posta adresinizden bir mail atarsanız size dönüş yaparım.

Saygılarımla.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
GullyFoyle
Sn. Kayrahan
Ben de bir iki kişiye haber bıraktım bakalım.Harekata katılmış birilerinden çıkar belki de. İşin daha enteresan kısmını söyleyeyim. Amazon'da çıktı karşıma kitap. Daha da absürt bir rakamla, $235.67 fiyat etiketiyle. Teşekkürler e-posta atacağım size haberleşiriz.

Saygılarımla

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Kayrahan
[Resim: 243FC251-46B8-4090-9915-C6734F086815_zpsgdp1yymq.jpg]

Alıntı
4 üye teşekkür etti:
PersonalDefence, demirci57, alone61, Elbruz71
[Resim: 49aavsszau49aav.jpg]

Alıntı
9 üye teşekkür etti:
Kıraç Ata, PersonalDefence, madenci08, rainman, demirci57, alone61, tirendaz, Fruktoz23, GullyFoyle
[Resim: ERlo6g.jpg]

Alıntı
7 üye teşekkür etti:
demasoni, Sabri, Kıraç Ata, GullyFoyle, Fruktoz23, durango, jeoid
[Resim: 1gymXj.jpg]

Alıntı
5 üye teşekkür etti:
Borz, Kıraç Ata, durango, GullyFoyle, ThePulchra

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi