Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 2 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Şu an, şunu okuyorum;
(14-02-2016, 04:40 PM)raskolnikov demiş ki: Sayın Ckarabina, asıl ben teşekkür ederim. Maalesef şu anda kitabın baskısı yapılmamaktadır. İnşallah yakın zamanda yapılır ve kitap daha kolay ulaşılabilir olur.
Öz eleştiri hususunda ise haklısınız, toplumumuz hala kitabın adına yazarına ve yayınevine bakıp değerlendirme yapıyor. Benim Yüzbaşı'ya ulaşmam Kemal Tahir sebebi ile oldu. Kemal Tahir'de dünya görüşüm açısından karşı kampın yazarı idi fakat, kafamı 2. Dünya Savaşı kitaplarından kaldırıp, Osmanlı son dönemine yöneldiğimde, çocukken izlemiş olduğum Halit Refiğ'in yönettiği Yorgun Savaşçı isimli dizi ile Kemal Tahiri hatırladım. Filmini bulamayınca kitabını bulup okudum sonrasında, Esir Şehrin İnsanları, Esir Şehrin Maphusu, Yol Ayrımı, Kurt Kanunu , Bir Mülkiyet Kalesi'ni alıp okudum. Sonrasında Zeytindağı, Çankaya, Suyu Arayan Adam ve onlarcası ile devam ediyor. Enver Paşa'yı zaten çok severdim, okuduklarımla gördüm ki, Talat Paşa'da derecesiz namuslu, haysiyetli ve vatanperver bir adam. Bunları severken Mustafa Kemal Atatürk'ü  sevmemenin imkansız olduğunu gördüm. Bizim cenahta az muhabbet duyulan İsmet Paşa'nın 1911-1914 yılları arasında Yemen'de ki ordunun kurmay başkanı olduğunu, evlendikten bir ay sonrasında cepheye gittiğini öğrenince kendimden utandım ve Paşaların Kavgasında bizim yani koltuk generallerinin taraf olmasının gerekmediğini gördüm.
Sayın Kıraç Ata,   Bahaeddin Özkişi'nin Sokakta isimli eseri bir kaç ay önce tarafıma hediye edildi, fakat kitabı, kitabın ruhuna uygun bir ruh hali ile okumam gerektiği için daha başlamadım.      

Tavsiyeniz üzerine araştırdım ve malesef epub formatında bulamadım. İlk firsatta kitapcıya bakacağım.

Alıntı

Çocuklar tiyatroya bırakılır... Saate bakılır, poligona gidip gelebilmek için yeterli vakit yok...  Big Grin

Boş duranı Allah sevmez. İyisi mi okuyalım... Su gibi akıyor...

[Resim: 20170122_123908_1.jpg]
Saygılarımla

Alıntı
14 üye teşekkür etti:
alone61, Gravis_Pro, heisenberg, Yasin06, 1905sss, sem, fbalun, tekoglu, tirendaz, ugurucar57, Gazanfer, Fruktoz23, TTD, ilksurfer
Ortaokul ve lise yıllarımın vazgeçilmez kitaplarının hepsini bir arada görünce dayanamayıp aldım. Yine benden çocuklara fırsat kalmasa da, silahtan sonra en çok sevdiğim kitap fuarlarıdır.  Angel

[Resim: D7A7A38E-6F61-4DF7-99B3-BA508ECC8017_zps9od1rhnt.jpg]

Alıntı
18 üye teşekkür etti:
ugurucar57, demirci57, Gravis_Pro, serdaraktas, Tonyukuk ÖTUKEN, demasoni, hunter 12, sem, fbalun, bilhan, Fruktoz23, xeorx, tekoglu, ilksurfer, ErDiNi78, Haritacı1461, durango, emre76
Atsız, Gaspıralı, Kafesoğlu, Mehmet Niyazi...
Ne güzel tercihler...
ve silahlarımızla birlikte evlatlarımıza bırakacağımız ne güzel emanetler...
Tebrikler sn.Kirac Ata, içtenlikle ve coşkuyla tebrik ederim...
(En alttaki Deli Kurt'u henüz ilkokuldayken rahmetli dedemin kitaplığında görüp almıştım. Belki de ilk okuduğum roman olduğundan yeri ayrıdır. Ben de bizim delikanlının büyümesini bekliyorum okutmak için)
Saygılarımla...

Alıntı
4 üye teşekkür etti:
Kıraç Ata, fbalun, tekoglu, demirci57
Selamlar,
Sizlerin de okumasını tavsiye ettiğim, bir kaç saat içerisinde bitireceğim kitaplarım.
[Resim: IMG_20170224_230955.jpg]

Saygılarımla

Alıntı
6 üye teşekkür etti:
S@riyerli, Tonyukuk ÖTUKEN, ilksurfer, Gravis_Pro, demirci57, heisenberg
Trend olan kitaplardan uzak dururum genelde, yolculukta okumak için alıp, başladım. Gerçekten övüldüğü kadar varmış. Yardımcı ders kitabı olmalı okullarda.

[Resim: images.jpg]

Saygılarımla

Alıntı
6 üye teşekkür etti:
ilksurfer, demirci57, demasoni, ugurucar57, jeoid, heisenberg
Her ne kadar kitap okumamak gibi büyük bir eksikliğim olsa da kerimemin kitap merakına binaen bugün İstanbul Kitap Fuarına gidip trafik ve kalabalık işkencesine maruz kalıp onlarca kitap almak, ter içinde taşımak, mürekkep koklamak, kalabalık arttıkça mutluluğumun da artması ne güzel bir duygu.

Gazi Paşa' nın dediği gibi; Kitapsız yaşamak, kör, sağır, dilsiz yaşamaktır.

Peygamber Efendimiz (sav) buyurdu ki; Tek bir fakih, şeytana bin abidden daha yamandır.

Yüce Yaradan 'ın ilk emridir ; İkra!

Sevgi ve saygılarımla...

Alıntı
8 üye teşekkür etti:
Antiterör, demirci57, Yasin06, madenci08, demasoni, ugurucar57, fbalun, heisenberg
[Resim: 0000000661370_1.jpg]

Oldukça detaylı anlatım.
Saygılar.

Alıntı
5 üye teşekkür etti:
demasoni, Gravis_Pro, heisenberg, alone61, demirci57
Yılmaz Özdil (ADAM)

[Resim: IMG_0436.jpg]

free image hosting

Alıntı
7 üye teşekkür etti:
heisenberg, demirci57, Sabri, GullyFoyle, demasoni, hotelmike, fbalun