Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 2 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Şu an, şunu okuyorum;
#1
Konuyu her ne kadar e-kitapların içerisinde açsam da basılı kitaplara en uygun olan yerin burası olduğunu düşündüm.Her ne kadar forum misyonunun okuyan ve araştıran bir Türk milleti oluşturulması amaçları içerisinde olmasa da bu konuda bizim de tuğla koyabileceğimizi düşünüyorum.

İstiyorum ki herkes şu anda okumakta olduğu kitabın ismini paylaşsın.Sevdiği cümleleri alıntılasın.Link yersin kitabı tanıtsın.Böylece herkese kendisine hitap edebilecek bir kitap bulabilir.Tabi ki mesleki kitapları paylaşmak herkese hitap etmeyebilir.

Benim arzuladığım romandan , ateşli silah kültürüne kadar her kitaptan bahsedilmesi.Önemli olan bir şevk ve okuma isteği oluşturmak.Elbette istenirse Yatmadan önce 100 fırça darbesi gibi kitaplarda paylaşılabilir.Bu da bir yerde dürüstlüğü gösterir.

Tartışmalı olabilecek kitap ve yazarları (ki göreceli bir konudur.) başlıkta tartışmadan ilerlersek daha sıhhatli olur kanaatindeyim.

Pek çok kişi sosyal medyada durum paylaşıyor ama bana o ana okuduğu kitabı paylaştığı konsept denk gelmedi.

Şu an okuduğum kitap Selman Kayabaşı-Orhun Ertuğrul Bozok : Muhsin Yazıcıoğlu Suikastı.Şu ara çok satanlar listesinde olan kitabın başlarındayım .Beğendiğim bir cümleyi alıntılayayım.

...Zenginlik bir devlet için silahtır.Silah ise güçtür.Güç , bağımsızlıktır...
 
Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Guven Guven
#2
Sn.Madenci08,

Selman KAYABAŞI'nın bir çok eserini okudum, gerçekten harikulade kitapları var. En çok beğendiğim eserleri biraz eski ama Teşkilat ve Muhafız eserleri olmuştur.

Yakın zamanda kitap okumadım... Ama en son okuduğum kitap; Hasan MURAT T.K.N (Türk Keskin Nişancısı)


Yaşamazsan yaşatamazsın, kahramanlığın kanunudur son vuruşu yapmak. Hayatta kalman gerekir, özgürlüğünün masmavi göklerde, serin esen yellerde dalgalanması için. Senin var oluşun, bir başkasının yok oluşunu gerektiriyorsa eğer düşünme, sadece öldür.

Saygılar.
 
Alıntı

#3
Birkaç kitabı birlikte okumak gibi kötü bir alışkanlık geliştirdim son zamanlarda Sad


White Hunters: The Golden Age of African Safaris Yazar: Brian Herne

Afrika'daki avcılık tarihine yönelik bir kitap, sayın Cem Kumral'ın kitabındaki okuma tavsiyeleri listesinde bulunması üzerine satın aldım. Çocukken okuduğumuz Tarzan hikayelerinin verdiği keyfe benzer bir keyif alıyorum bu kitaptan.

David&Goliath:underdogs, misfits and the art of battling giants Yazar: Malcolm Gladwell

Bu kitabın ne anlattığını anlatmak güç Smile Gladwell, araştırmacı, gazeteci, tarihçi vs. Eserleri bestseller, New York Times için makaleler yazar. Yazdığı şeylere "insight porn" diyen de var, "zihin açıcı" diyen de. Birçok kitabı Türkçe'ye çevrilmiş durumda. Merak edenler için: http://www.gladwell.com
Hafif okuma sayılacak bir kitap.

Toyota Tarzı Yazarı: Jeffrey K. Liner

İşte, "Japonlar yapıyor" sözünün doğrulayan hikayelerden biri daha. Toyota'nın örnek alınası iş felsefesini anlatan bu kitabı okurken karışık duygulara kapılıyor insan Smile

İyi okumalar
 
Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Guven Guven
#4
Birkaç kitabı birden okumanın yararlı bir alışkanlık olduğunu düşünüyorum, özellikle elinizde bir okumaya bitmeyecek kitaplar var ise:

Şuan elimdeki kitaplar:
-- Ütopya - Thomas More
Thomas More'un ideal devlet anlayışını anlatan Alter yayınlarından çıkma 166 sayfalık ve D&R'da 6 lira olan bir kitap... Keyifle okunabilir.

-- Kalem ve Kılıç - Leonard M. Dudley
İnsanlığın şehirleşmeye başladığı ilk günden günümüze ulaşana kadar sürdürdüğü ilerlemeyi(?) 8 teknik olaya bağlayarak anlatıyor. Kitap Dost yayınları basımı, yaklaşık 400 sayfa ve oldukça ağır. Olabilecek en küçük puntolarla yazılarak fiyatı düşürülmeye çalışılmış. Tek başına okunacak bir kitap değil, 3-4 senedir birkaç kez denesem de bitirememiştim, ilk kez yarısına kadar gelebildim. Umutluyum bu sefer Smile

-- Tanrı Yanılgısı - Richard Dawkins
Allahsızlığı yayma kürsüsü başkanının, tanrının varlığını nedenleriyle reddettiği kitabı.

-- Beyoğlu Rapsodisi - Ahmet Ümit
Çok akıcı diliyle okuması keyifli bir kitap. İlk kez Ahmet Ümit okuyorum ve kafa dağıtmak için güzel bir tercih olduğuna beni ikna etti.

-- İstihbarat Teorisi - Ümit Özdağ
Prof.Dr. Ümit Özdağ'ın çeşitli kurumlarda verdiği ders notlarının derlemesi. Kripto yayınlarından 20 lira fiyat etiketi ile.

Selman Kayabaşı ismini görünce yazmak istedim. Beğenen ve okuyanlara saygı duymakla birlikte benim gözümde kendisinin tüm kitapları çöp niteliğinde. Teşkilat ve Muhafız kitaplarını okudum ve gördüğüm tek şey, Türklerin ardını toplayan ancak nerede olduğu bilinmeyen kadim bir Türk Teşkilatı ve bugün yürütmenin başında olan şahsın Türklerin kurtarıcısı olduğu... Açıkçası hükümet yalaması ve bu binlerce yıllık Türk teşkilatı gibi 'milli gaz' oluşturan kitaplardan uzak duruyorum, Kurtlar Vadisi minvali biraz kaşıntı yapıyor da... Smile

Saygılar, selamlar.
 
Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Guven Guven
#5
Şarık Tara Sınırların Ötesinde
Biyografi

Taze bitti, ortasına kadar benim gibiler için faydalı, kalanı politika ve aracılık.
 
Alıntı

#6
Selçuk Altun

Bizans Sultanı, çok güzel ve ilginç bir konu

Saygılar
 
Alıntı

#7
Nefes Nefese
Tarihi Roman
Yazar: Ayşe Kulin

Kitabı yeni bitirdim. Konu olarak ise Hitler Almanya'sında bir Türk Ailesi'nin ve genel olarak bölgedeki Türkler'in yaşadıkları kurgulanmış. Türk diplomatların onları ve katliama uğrayan Yahudileri zulümden memlekete kaçırmak için çabaları...Saygılar...
 
Alıntı

#8
The blockade breakers - The Berlin airlift
İnsani, siyasi ve teknik detaylarda güzel bir kitap
 
Alıntı

#9
[Resim: Phenomenology-of-Spirit-9780198245971.jpg]

Boyle bir kitabin ozetini iki satira sigdirmanin imkansizligini Alman felsefesinin en onemli filozoflarindan Hegel'i taniyanlar bilse de, kabaca kitap tinin aldigi degisik sekilleri ve onun Hegel'in mutlak idea kavrami dogrultusunda saltik tine donusme noktasindaki evrelerin gelisimini ve bilimin mantiksal kavramlara getirdigi aciklamalar cercevesinde ele almaktadir.

Cok yavas ilerleyebiliyorum, bazi cumleleri anlayincaya kadar 3-4 defa okumam gerekebiliyor. Ama anlamayi basardigimda da, bir o kadar haz verici oluyor. Yilmadan devam etme amacindayim ama felsefe background'u olan benim icin bile cok cok agir bir kitap. Sad

Bu arada capraz okuma teknigi kullaniyorum. Bu kitaptan cok daraldigimda, bahcecilik, survivalism, balikcilik vs. konularda kitaplardan bolumler okuyarak kafa dagitiyorum.


Saygilar.
 
Alıntı

#10
Benim ilk konum da benzer bir başlıktı. Tebrik ederim. Smile
 
Alıntı

  


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi