Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ayilara karsi efektif korunma
Sn. Pit Bull

Video'yu izledim ama , silah ateşlerken havalı silah gibi ses geldiğini fark ettim.Ben mi yanlış algıladım yoksa videodaki silah havalı bir silah mı ?

Saygılarımla.

Alıntı

Bana video inandırıcı gelmedi tek inandırıcı gelen hayvanın acı içindeki haline son vermeden bir süre izlenmesi....

Acı içindeki hayvanın acısını hemen son verilmemesine diyecek söz bulamıyorum...Bu video hiçbir şeye referans edilemez..Kaldırılması gerekmekte kanımca..

Saygıyla

Alıntı

Bence, domuz yaralıydı ve atıcıda bunu biliyordu. Yani daha önceden planlıydı. Yoksa, kolay kolay kimsenin böyle bir atmosferde, tek eliyle telefonu, diğer eliylede silahı tutacağına ihtimal vermiyorum. Ayrıca, bu durumda aynı işi 9 mm, hatta 7,65 mm bile görürdü.

Saygılar.

Alıntı

(13-07-2014, 04:04 AM)fuat_61 demiş ki: Bence, domuz yaralıydı ve atıcıda bunu biliyordu. Yani daha önceden planlıydı. Yoksa, kolay kolay kimsenin böyle bir atmosferde, tek eliyle telefonu, diğer eliylede silahı tutacağına ihtimal vermiyorum. Ayrıca, bu durumda aynı işi 9 mm, hatta 7,65 mm bile görürdü.

Saygılar.

+1

Sol arka ayak kırık, hayvan yavaş ve aksayarak gelebiliyor. Yaralı bir hayvana planlı olarak yaklaşılmış.

Açık alan olması, silahı tam dolu ve emniyeti açık birşekilde hazırlayacak hatta kamerayı eline alacak kadar vakti olması avantajın fazlasıyla atıcıda olduğunu gösteriyor.

Atışları yapan kişide panik hali yok ve hayvanın üzerine gelmesine şaşırmadığı halde durdurmak için 7, öldürmek için 9 atış yapıyor.

8. atışın hayvan üzerindeki etkisi önemli olanın isabetli şekilde ölümcül bölgeye atış yapabilmek olduğunu kanıtlıyor.

Panik ve korku halinde, silahta tutukluk olması, aniden ve ağaçlık-engebeli arazide gelişen başka bir olay veya daha tehlikeli bir hayvan saldırısı durumunda atıcının işinin çok daha zor olacağı açıktır.

Saygılarımla...

Alıntı

Sayin uyeler, hepinize katkilarinizdan dolayi tesekkur ederim. Tavsiyelerinizden yola cikarak ayi savunmasina yonelik soyle bir set olusturdum:

[Resim: 10547795_10152230018622984_5428021818384...8304ea.jpg]

12 ga tek kursun av fisegi atan Mossberg 500 ve bol miktarda fisek, 6 metreye kadar etkili ayi spreyi, 4 ayakli oldugu kadar "iki ayakli" tehditlere karsi da etkili savunma saglayacak Ruger LCR .357 Magnum Revolver, ve Ka-Bar USMC doga bicagi. Artik her doga yuruyusu cantama bu seti dahil edecegim.

Saygilar.

Alıntı

Sn.Musketeer , oluşturmuş olduğunuz harika set ile dünya üzerindeki tüm 2 ve 4 ayaklılara karşı son derece hazır olduğunuzu düşünüyorum

Alıntı

Sn. Muskeeter standart bir tek kurşun yerine savunma amaçlı üretilmiş , çoklu hasar veren winchester pdx1 12 daha güvenli olmaz mı ?

[Resim: buckshot-vs-slug-b.jpg]

Alıntı

Öncelikle Sn Musketeer lütfen beni mazur görünüz. Bu cevabımın sizinle bir alakası yok. Forumumuzda bu ayı savunması konusu çokça dile geldiği , getirildiği için bende bir bıkkınlık yarattı ve bende konuya farklı bir açıdan yaklaşmak istedim.

Ayı ayı olduğu müddetçe , ona karşı kullanılan platformun eskiliğinin yeniliğinin çok ta önemi yok. İşte size bear defence.

[Resim: tu-95-1960s-2000s.jpg]

Altmışlardan günümüze. Ayı aynı ayı ama ona karşı koyan platformların yaşı farklı. Tabi bu resim bir derleme daha detaylı bir resim olsaydı sanırım tuvalete kağıdı uzunluğunda bir resim olurdu.Smile

Resim için kaynak ve detay bilgi:

http://tu-95.net/tupolev-tu-95-bear-inte...ill-today/#

Alıntı

Efendim ayı için spreyi kaça ve nereden aldınız acaba?

Alıntı

Şu ayı savunmalarına karşı olan biber gazından ülkemize bir şekilde getirilirse, almak isterim.
Bazı videolarını izledim, koca cüsseli ayıların üzerinde bile bu kadar etkiliyse, iki ayaklı ayılara neler neler yapar kim bilir. Wink

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi