Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CANİK 55 C100
Sn. agasar teşekkür ederim

Alıntı

Sayın hkd kampanyalı fiyatı ne kadar. Teşekkürler.

Alıntı

Sn.turion64 1200 Tl

Alıntı

Bu tabancanın kırım yaşanmadan veya en azından ana parçaları hasar görmeden azami kaç bin atıma ulaştığını bilen var mı? Yabancı forumlarda en fazla 2 bin adet atana rastladım. Glock 19 almak için içim içimi yese de son gelişmeler üzerine ne olursa olsun yerli üretimde kararlıyım. Bu modeli ilk defa güvenlikçi arkadaşlarda canlı olarak görüp elime almak nasip oldu. Çok hafif ve boyutları itibariyle taşımaya çok uygun görünüyor. Elime de iyi oturdu. Halihazırda Girsan MC17 sahibiyim ve hem dolu halde 1250 gram civarı ağırlığı hem de boyutları itibariyle ne şehirde ne de dağda bayırda taşıyamıyorum. Taşınabilir başka modellerle ilgili forumda bu konuda bilgi varsa yönlendirirseniz sevinirim. Saygılar.

Alıntı

Tam işinizi görmese de aynı markanın başka modeli. 5000 atış görmüş. Bir bakın derim.

Alıntı

Sn.008Arhavi,

Paylaştığınız linkteki videoda ne anlatıldığını tam olarak izleyip anladınız mı?.. Bizim izleyip anladığımıza göre bu video bu modele referans olabilecek bir video değil sanki...

Alıntı

Benim anladığım kadarıyla namlunun korozyona uğramasından kaynaklanan besleme sorunu var. Canik 55 c100 modeli ile ilgili başka bir namlu sıkıntısını diğer konulardan birinde okumuştum. Beklentim çok yüksek olmasa da hayal kırıklığına uğramadan edemedim. Canik namluları kendisi mi yapıyor yoksa ithal mi ediyor bilmiyorum. Arıza istisnai bir durum mudur yoksa her genç kızın başına gelecek bişey mi hiç bilmiyorum. Kimseyi zaten biliniyor olan şeylerle meşgul etmek istemem. Forumda takılacak fazla vaktim olmuyor. İthale kapıları tamamen kapatmasam da şartları zorlayarak biraz daha araştırsam iyi olacak. [/php]

Alıntı

(21-08-2016, 09:51 PM)enver demiş ki: Benim anladığım kadarıyla namlunun korozyona uğramasından kaynaklanan besleme sorunu var.

Silahının mekanik ayrıntılarına vakıf olmayan silah sahibi sorunun fişek besleme rampasındaki korozyona bağlı olduğunu sanıyor...

Alıntı

Arkadaşlar, yakın bir arkadaşıma ait olan ve 2017 Nisan ayında MKE Kurumundan kampanya fiyatı ile satın alınan lak boyalı Canik 55 C 100 tabancanın 300 mermi atış sonrasındaki resimleri aşağıdadır.

Tabanca  aynı gün içerisinde yapılan atışlarda fişekleri ateşlemiş, tahliye etmiş ve mermi bitiminde sürgüyü geride kitlemiştir. Tek tek ve seri olarak farklı açılarda yapılan atışlarda hiç bir olumsuzluk yaşatmamıştır.

Şahsi fikrim sesi dışında (çok gürültülü!) tabancayı gayet iyi bulduğumu ifade edebilirim. Tabanca, compact oluşu itibari ile taşımaya son derece elverişli. Şarjör kapasitesinin 15+1 olması hasebiyle kabza uzunluğu compact bir tabanca için fazla ancak sanırım 15 mermi için bu gözardı edilebilir.

Temizlik sonrasında yaptığımız göz ve el kontrollerinde, oluşan aşınmanın sadece boya üzerinde olduğu görülmüştür. Siyah lak boya dayanım olarak zaman içerisinde kendini belli edecektir. Ancak dikkat edilmediğinde (benim arabam gibi Smile ) çift renk olarak algılanacağı aşikar. Tabi boya kalitesinin tabancanın fiyatı ile direk ilişkili olduğu unutulmamalı.

Canik 55 serisi tabancaların ilk üretildiği hali ile şimdi üretilen tabancaların kıyaslaması yapıldığında malzeme kalitesinin olumlu olarak revize edildiği hafızası kuvvetli olan kullanılıcılar tarafından kolayca fark edilebilir. İç parçalarda cnc izleri yok denecek kadar az. Ancak sökme mandalı üzerinde parçanın üzerine atılan lak boyaya rağmen cnc izleri görmek içten bile değil.

Arkadaşlar az paraya (göreceli tabi), çalışma sisteminin CZ tabanlı olmasından dolayı mekanik güvenilirliği kendini kanıtlamış, küçük ve nispeten hafif bir tabanca Canik 55 C 100. Ben yerli tabancalar içerisinde firma güvenilirliği bakımından formun büyük çoğunluğunun onayını almış bir firmanın bu ürününü beğendim. Compact bir tabanca isteyenler için bence envantere eklenebilir bir ürün.

Tabancaya ait resimler aşağıdadır. Saygılarımla... 

[Resim: 20170525_132706.jpg]

[Resim: 20170525_134856.jpg]

[Resim: 20170525_134841.jpg]

[Resim: 20170525_134917.jpg]

[Resim: 20170525_134836.jpg]

[Resim: 20170525_133039.jpg]

[Resim: 20170525_132924.jpg]

[Resim: 20170525_132811.jpg]

[Resim: 20170525_132756.jpg]

Alıntı
14 üye teşekkür etti:
heisenberg, sem, Pinus, Murata, lupus, Yasin06, Kanuni, defender45acp, usame, jeronimo, kilicdagli, ckenarli, enver, oluc

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi