Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Walther P99 AS namluya fişek sürmüyor, sürdüğü fişeği patlatmıyor?
Selamunaleykum. Siteyi poligona atışa gelen abilerden öğrendim ve üye oldum. Ben bir poligon çalışanıyım, ama müsadenizle ismini yazmak istemiyorum. Bu sorun sanırım Waltherlere mahsus bir sıkıntı, çünkü bizim poligonda da aynı şey çok oldu. MKEK fişeklerinde bir problem olduğunu sanmıyorum, aksine gayet iyi bir ürün oldukları kanatindeyim. Güvenlik personel atışları olduğunda çeşitli silahlarla binlerce mermi atıldığı oluyor ve böyle bir durum hiç olmadı. Ben 5 yıldır bu işteyim ve Walther dışında patlatma sorunu olan MKEK fişeğine rastlamadım. İyi günler.

Alıntı

Sayın deniz52,
Dün aynı sorunu bir arkadaşıma ait PPQ' de yaşadık. Fişek ateşlenmemiş ve atım yatağına sıkışmış durumdaydı. Sürgüyü biraz güç kullanarak çekip fişeği tahliye ettiğimizde bir önceki fişekten kalma kesilmiş bileziği gördük. Arkadaşımın kullandığı fişekler yaklaşık on yıllıktı. Yeni MKE fişekleri ile yaptığımız atışlarda silahta bir sorunla karşılaşmadık.
Saygılarımla.

Alıntı

Öncelikle sayın lupusa ve diğer arkadaşlara çok teşekkür ediyorum.Silahı güzelce yağlayıp ,temizledikten sonra aynı mermilerle 30 adet attım,çok şükür sorun olmadı.Biraz olsun moralim düzeldi.İnş tekrarlamaz bir daha.Mermi tedarik eder etmez bolca atış yapıp , silahıma tekrar güven duymak istiyorum.Saygılar.

Alıntı

Sayın fakasupi,sorun yaptığı andaki mermiler mke 2013 yılına aitti.Açıkçası neden o şekilde yaptı halen anlayabilmiş değilim.Daha yeni almış olduğum için de bu kadar kısa sürede hata verdiği için halen huzursuzum.Bilmiyorum ya da ben mi fazlaca abartıyorum,her silah sahibinin karsilasacabilecegi bir sorun mudur?Saygılar.

Alıntı

Sayın deniz52,
Silahtan ya da mühimmattan kaynaklı sorunlarla her zaman karşılaşmamız ihtimal dahilindedir. Silahı yalnızca aksesuar olarak görmekten vazgeçip, gerekli silah kültürünü edinip, sorunlarla baş edebilme becerisini kazanmalıyız. Saygılarımla.

Alıntı

P 99' lar neden yuzuk kesiyor, hepsinde mi var bu sorun?

Alıntı

Sayın Lupus, forumda biryerde şarjörün yayı ve en üstteki plastik parçanın temizliğinin de önemli olduğunu vurgulamıştı.
Benim silah zigana k, ziganaların namlu mermi yatağı önündeki rampanın büyüklüğü ve yumuşak hatlarını bu bağlamda başarılı buluyorum. Şarjörü kapak ön hareketi ile terkeden fişek hiçbir takılma olasılığı olmadan yatağa yerleşiyor. Tisaşın satıcısı silahı almadan incelerken, bu özelliği özellikle vurgulamıştı.

Alıntı

(29-08-2014, 10:50 PM)kes1477 demiş ki: P 99' lar neden yuzuk kesiyor, hepsinde mi var bu sorun?

Waltherlerin namlu fişek yatağı ve yiv set giriş konisi farklıdır. Bu nedenle kovandan bilezik kesme hadisesi tüm Walther P 99 ve türevlerinde diğer tabancalardan daha çok görülmektedir. Kovandan bilezik kesme hadisesini Browning HP, H&K USP, Zigana Sport, Canik 55 Shark gibi tabancalarda da görmüş olmakla birlikte, bir namlu fişek yatağında aynı anda iki bilezik birden görme şansını sadece Walther P 99' da yakalamıştık...

Nacizane önerim, her atıştan sonra silahınızı güzelce temizleyip, namlu fişek yatağını dikkatlice kontrol etmenizdir. Sakın bir silahçıya gidip de silahın namlu fişek yatağına ve yiv set giriş konisine rayba ile müdahale ettirmeye kalkmayın. Silahınızın bu zaafını bilin, tedbirinizi ona göre alın.

Saygılar.

Alıntı

Bu sorun hep boyle gidecek sanirim... Sad

Alıntı

Peki bu nasil kaliteli bir tabanca, yari yolda birakirsa?

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi