Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bora12 Paris Fuarında Çalındı
(14-08-2014, 05:51 PM)turkmenoglu demiş ki: Sn Septia,

Bildiğim kadarı ile yetkililer sıkı takipte. Fuar dönüşü hemen unutuldu veya sümenaltı edildi sanmayın, seçimlerin falan şeysi ile de araya kaynadı sanmayınız lütfen. Malum hapse girenler, çıkanlar, cumhuriyet tarihinin en büyük yolsuzluğu, paralel yapılanma, Işid felan derken unutanlar biziz aslında..

Efendim, ilgililer alyen adı verilen özel anahtarın dünya üzerinde üretildiği ve satışa sunulduğu yerlerin listesini çıkarmışlar.. Sonuca çok yaklaşmışlar, eli kulağında, ha bulundu ha bulunacakmış diye konuşulmuş diye fısıldaşılıyormuş diyenler varmış. Bunu da açıklayacaklarmış ama işin içinde Işid in olma ihtimali var diye ürkütmeyelim vakvakları kollayalım y.vş...... demişler.

Yani en kısa zamanda bulunacağından benim de kuşkum hiç olmadı zaten. Sosyal tesisimizin işleyişinin ünü dünyayı çoktan aşıp fezaya yayılmaya başladı siz de biliyorsunuz ki. Dünya devi olmak hiç kolay değil, dikkatli oynamak ve yemek lazım tıpkı bir çocuk gibi usanmamacasına..

Saygılarımla

Sayın turkmenoglu,

Yakın zamanda bir seçim komedisi, orta vadede bir yolsuzluklar ve sıfır sorunlar silsilesi ve uzun vadede çöken bir cumhuriyet ve aciz bir devlet görüntüsü atlatmış da asıl büyük sorun olan çalınan cici silahımızın henüz bulunamamış olmasını galiba sanırım henüz hazmedememişsiniz herhalde ve halükarda..

Saygılarımla,

Sn Oberon;

Hazımsızlık demeyelim de isterseniz sağlık diyelim Smile

(Sn Septia il,yüzyüze tanışıyor olsa idim kuş ahalisi ve leyleklerden bahsedecektim ama ne yazık ki tanısmıyoruz.)

İlmine ve alan bilgisine güvendiğim bir psikiyatr ın arkadaşça açıklamasıdır. "Şu mevcut ülke şartlarında, -sağlıklı bir eğitimle sağlıklı bir ailede sağlıklı bir şekilde yetişen ve yaşayan her birey- sağlıklı bireylerin sağlığını kaybetmesi veya depresyona girmesi normaldir. Anormal olan ise şu günlerde herhangi bir rahatsızlık hissetmeyen bireylerdir. Bu tür bireylerin ise çoktan hastalandığı ve dengesini kaybettiği kesin. "

Politikadan bağımsız olarak bir memleketten vatandaşın sıradan beklentileri: güvenlik ihtiyacı, aş, iş, adalet, sosyal ihtiyaçlar, gelecek planlayabilecek huzurlu bir ortam, güvenilir ahlaklı takip edilebilir liderler. Şu an birçoğumuz sadece ilk üçüne sahibiz. Bir adım ötesinde ise bu 3 ü de yok. Tüfenk de lazım bittabi ama, bu konuda benim zihnimde ilk canlanan fikir ne yazık ki bir club gecesi ile ilgili idi, forumdaşlardan biri de benzer bir yorumda bulunmuş zaten..

Saygılarımla

(14-08-2014, 08:02 PM)turkmenoglu demiş ki: Bir adım ötesinde ise bu 3 ü de yok.

Efendim tam da aynı düzlemden teğet geçiyorum. Hazımsızlıkdan kastım kendim ettim kendim buldum değil de karşı dikkenarın komşu dik kenara oranı oransız geldi.

Saygılarımla,

Bora12'nin CAD çizim dosyaları internetlerde geziyor, tasarım ekibinden midir, ters mühendsilik midir, bir amatörün dışarıdan bakıp birkaç şanslı ölçüm ile modellemesi midir bilememem, ama isteyen herkesin indirebileceği şekilde bulunuyor zaten...

(14-08-2014, 08:02 PM)turkmenoglu demiş ki: (Sn Septia il,yüzyüze tanışıyor olsa idim kuş ahalisi ve leyleklerden bahsedecektim ama ne yazık ki tanısmıyoruz.)

Sn. Türkmenoğlu, bir gün tanışırsak, o zaman anlatırsınız.

Bu arada nette cad olayını arayınca karşılaştığım siteye, bilgilerin dört ay önce yüklendiği yazıyor. Zaten hali hazırda yurt dışı satışı olan bir tüfek diye biliyorum. Çalmakla neden uğraşsınlar, parası ile alırlardı.

Yani, çalınmaya değmeyecek bir tüfeği kim neden çalmaya uğraşsın ki..

[Resim: HABERTURK_20141226_4_zpsf785b53c.jpg]

MKEK'nun müşteri tatmini politikasına hayranım, baksanıza % 100 tatmin olmayan müşteriden malı geri alıyorlar. Smile

Haberde enteresan, hadi filmlerden alışığız bu salak hırsız modellerine de, bilmem nerede, ne fuarına gireceksin, ama hırsızımız acemi olacak.

Meşhur Fransız karakter müfettiş Clouseau,bu iş için Türkiye'deki tatilini yarım bırakıp olayı çözmekle görevlendirilmişti. Çok şükür başarılı olmuş.

Saygılar.

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi