Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
1908 steyr
#1
Selamin Aleykum ustalar geçenlerde bir arkadaşimda bu silahtan gördüm suana kadar gördüğüm en kendine has tabancaydi diyebilirim.Asil sorum bu silahin antika ruhsati alabilirmiyiz eğer alirsam arkadaşım bana hediye edicek.İlgi ve qlakaniz için şimdiden teşekkürler.

[Resim: lYAn4B.jpg]
 
Alıntı

#2
Sayın sansar59,

Öncelikle konu başlığını yanlışlıkla 2 kere açmışsınız, söylemek istedim.

Antika ruhsatı diye bir şey duymadım ama Hukuk konusunda bilgili üyelerimiz mutlaka cevap vereceklerdir bu konuya.

Ben de ilk defa gördüm nasıl bir mekanizma, mermi kapasitesi nasıl bunun, tek mermili mi Smile Görmek isterim bu tabancayı.
 
Alıntı

#3
http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...?tid=11757

İşte size antika ruhsatlı bir tüfek. Hangi yıldan önce üretilen silahlara antika ruhsatı düzenlendiğine dair bilgi forumda var.
 
Alıntı

#4
Sn Sansar59 ,

Neden antika ruhsatı edinmek istiyorsunuz , bulundurma ruhsatından teorik hiç bir farkı yok. Tabi eğer silah bulundurma veya taşıma ruhsatlı ise.

Eğer kastınız dede yadigarı ruhsatsız bir tabancayı ruhsata bağlamak ise yanılmıyorsam 1908 yılı gibi (bir rakam aklımda kalmış yazmıştım bir yere ) öncesi için antika ruhsatı verilip , ruhsatlandırılabiliyor. Yalnız bunun garantisi yok. Benzer bir durumda benim bir zamanlar işçim olan bir şahısın ailesi hakimin olumsuz karar vermesi sonucu silahı ruhsatlandıramamış ve silaha el konulmuştu.
 
Alıntı

#5
Tabanca bilgim fazla olmasada gördüğümü yorumlamak istiyorum.

Sn. Özlem,

Süperpoze'nin tabanca versiyonu gibi geldi.Smile
 
Alıntı

#6
Antika ruhsatı yürürlükten kaldırılmıştır,antika ruhsatı olan ve süresi dolan silahlar bulundurma ruhsatı ile devam eder.

Silahı ruhsata bağlı ise taşıma veya bulundurma alınabilir,silah ruhsata bağlı değil ise,ilgili bir dilekçe ile (Emniyet veya Jandarma) silah ruhsat şube müdürlüğüne başvuru yapılır.Devamında silah kriminale gönderilir,verilecek olan raporda emsaline az rastlanılır veya antika değeri tespit edilir ise sadece bulundurma ruhsat düzenlenebilir.Aksi halde rapor gelir ise,silaha el konulur.
 
Alıntı

#7
 
Alıntı

#8
Sayın XIII,

Ben de tüfeklerden hiç anlamıyorum ama hemen arama yaptırdım superpoze ve Steyr'i, 7.65 miş, ve kapasite de 7 mermi imiş. Mekanizması da farklı manuel besleme de yapılıyormuş.
 
Alıntı

#9
(18-06-2014, 11:37 PM)baris demiş ki: Buyrun:

37. Antika silah nedir nasıl belirlenir ruhsata nasıl bağlatılır?

Eskiden kalma, değerli, belli bir özelliği olan benzerlerine az rastlanan ve artık imal edilmeyen ateşli, ateşsiz silah, bıçak ve kılıç gibi aletler antika silahtır. Bu tür silahların antika olup olmadığı Kriminal Polis Laboratuarlarından alınacak ekspertiz raporu sonucunda belirlenir.

Bu kapsama girebilecek silahınız var ise dilekçe ile müracaat etmeniz halinde, aldırılacak ekspertiz raporu sonucunda silahınızın antika olduğu tespit edilirse adınıza bulundurma ruhsatı verilir. Alınan ekspertiz raporu sonucu antika olmadığı anlaşılan silahlar için adli işlem yapılır ve silah müsadere edilir. Bir defa yaptıracağınız bulundurma işlemi ile bu silahları ev adresinizde sürekli bulundurabilirsiniz. Bu silahlar için taşıma ruhsatı düzenlenmez.
 
Alıntı

#10
Yorumlarınız için çok teşekkürler kafamda bir yol haritası oluşmuş oldu.
 
Alıntı

  


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi