Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
HS 2000 İkinci el fiyatı?
#11
Sn.Türkmenoğlu konu ile alakalı bilgi vermiş gerçi tamamen ruhsat şubedeki arkadaşımızın hatası,devir yapıldığı anda fişek istihkakı çıkar. Aynı tabanca 1 yılda 2 kez el değişti ve arada 3 ay gibi bir süre olmasına rağmen fişek kağıdı çıktı Smile
Geçenlerde şöyle se bir durumdan bahsedildi bir sohpette;arkadaşımız Mke'den tabancası ile birlikte fişeklerini de alıp bağlı bulunduğu ruhsat şubeye başvurur lakin ruhsat şubedeki arkadaşımız fişek alıp almamak istediğini sormuş Smile fişekleri Mke'den silahla birlikte aldığını söylemesi üzerine fişek kağıdı düzenlenmez.
Demem o ki demek ki sistem izin veriyor fişek kağıdının bu şekilde çıkmasına lakin bir şubede devirden sonra beklemek gerekiyor,diğerinde devirle birlikte yeni hak doğuyor tarihe bakılmaksızın (doğru olan), bir diğerinde Mke'den de al gel şubeden de al gibi bir durum var Smile
Yani güzel ülkemizde fişek istihkakı alma konusunda dahi üç farklı uygulama mevcut!

Saygılar
 
Alıntı

#12
"Sn. Karadenizarif, devir işlemi gerçekleşse bile emniyet 1 yıllık istihkak süresinin dolmasını bekliyor. Yakın zamanda silahımı devir ettiğimde bu bilgi emniyet tarafından bana söylenmişti. Saygılarımla.... "

--------------------------------------------------------------------------------
Bu bilgi yukarıda da belirtildiği üzere doğru değil. Her yeni silah aldığınızda , önceki sahibinin mermi alım hakkına bakılmaksızın yeni bir "mermi alım hakkı" kazanmış olursunuz.

Selam ve saygılar.
 
Alıntı

  


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi