Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mauser A_G Berndorf 1918
Merhaba
farklı bir konu açmama gerek varmı bilemiyorum ama siz değerli büyüklerimin yardımına ihtiyacım var.
uzun bir zamandır forumu takip edemiyorum. forumu takip etmeyeli baya bir silah elimden geldi geçti. En son bugün bir yakınımın sigsauer p 229 ruhsat işlemlerini tamamladık.

Bir yakınımda 1918 oberndof üretimi mauser bulunuyor. Genel olarak durumu iyi. Tüfek hakkında bilgim yok. İnternet'ten 1 - 2 gündür araştırıyorum 8x57 mm mühümmatı mkek den temin edebiliyoruz. Bunun yanında dün gösterdiğim silah ustası durumunun iyi olduğu yiv setlerde sıkıntı olmadığı ve mekanizmasının çalışır durumda olduğunu belirtti. Tüfek ahşap yerleri kazınmış ve kötü bir şekilde cilalanmış. Dipcik çatladığı için karşılıklı vidalanmış.
Bu tüfek ne kadar para ödenerek alınabilir. bu şekildemi kullanılmalı yoksa komple revizyona gerek var mı? Elimde fotografları var yükleme konusunda yardımcı olabilecek biri varsa mail atabilirim.
Değerli büyüklerimi saygıyla selamlıyorum.

Alıntı

Sn . akcakoca81

Tüfek hakkında teknik bilgim yok yalnız , fiyat olarak abartılı olmasın.Mkek da 8X57 mühimmat fiyatı 1,25 dolar,bunu kullanan Cz marka tüfekler ise 5.000 lira civarında.Tüfeği alacak iseniz bu rakamları dikkate alınız.Nihayetinde eski bir silah alıyorsunuz.İşinin erbabı iyi bir ustaya gösterin.Sonra cayma şansınız olmaya bilir.
Saygılarımla.

Alıntı

İlginiz ve verdiğiniz bilgiler için teşekkürler.

Alıntı

500 TL duvar süsü olarak, 1000 TL hedef atıcılığı için.

Alıntı

Tüfeği hedef mi yapacaksınız Sn. evrenay, ne kadar yazık Big Grin

Alıntı

Bir o kalmıştı hedef yapmadığımız, onu da yaparız sayın ErDiNi78.

Ancak önce Özel Güvenlik Dairesi Başkanlığı'ndaki ağabeylerime sormam lazım.
Yoksa "silahta yetkisiz tadilattan" işlem görebiliriz.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi