Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 4 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
.410 Cal. Lever Action Yivsiz Tüfek!
Çok merak ettiğim bir şey var. Bu tüfek avrupa ve amerika üretimi lever action tüfekler gibi .410 cal ile aynı çapta olan 357 magnum gibi mermileri atar mı? Bildiğim kadarıyla 38 special, 357 magnum, .410 cal mühimmatları değişiklik yapmadan atabilen toplu tabancalar mevcut. Tüfek için durum nasıl olur? Fişek yatağı vesaire uyar mı? Namlu o enerjiye dayanır mı?

Alıntı

(27-06-2017, 02:52 AM)tahaenesolmez demiş ki: Bildiğim kadarıyla 38 special, 357 magnum, .410 cal mühimmatları değişiklik yapmadan atabilen toplu tabancalar mevcut.

.357 Magnum tabancada .38 Sp kullanılabilir. Ama .410 kullanamaz.

Taurus Judge ve Smith Wesson Governor toplu tabancalar ise .410 / .45 Colt / .45 ACP fişekleri kullanabiliyor.

Alıntı
9 üye teşekkür etti:
S@riyerli, Arat, 1905sss, shelby, alpsaral, heisenberg, husrev, Sabri, Gazanfer
O tabancalarda .410'u da kısaltarak kullandıklarını görmüştüm ama sorum tabanca değil, tüfekle ilgili. Namlu et kalınlığı yeterince fazla fakat fişek haznesi ve yatağı 357 magnum için uygun mudur?

Alıntı

Uzun olan kısa hazneye girmez ama kısa olan uzun hazneye girebilir sonuçta ve 38 special ile 357 magnumu aynı anda atan lever action lar var.
[Resim: IMG_7825.png]

image upload

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
Ahmet Özalp, LAMRETOEJ
(28-06-2017, 07:42 PM)tahaenesolmez demiş ki: O tabancalarda .410'u da kısaltarak kullandıklarını görmüştüm ama sorum tabanca değil, tüfekle ilgili. Namlu et kalınlığı yeterince fazla fakat fişek haznesi ve yatağı 357 magnum için uygun mudur?

Sanırım kısaltmadan başka bir de "inceltme" işlemi yapıyorlardır. Çünkü .38/.357 hazneye .410 sokmak ciddi bir gayret gerektirecektir.

Siz fişek yatağından bahsediyorsunuz ama daha oralara gelmeyin. Yanlış bilginiz var: .410 ile .38/.357'nin çapları aynı değil. Daha önce yazdığımı da anlamamışsınız. Çap olarak .38 Sp ile .357 Mag muadildir. .410 ile de .45 Colt / .45 ACP muadildir. .38/.357 yatağa .410 fişeği çap farklılığından sokamazsınız, fişek uzunluğunu konuşmaya gerek kalmıyor. Tabanca veya tüfek fark etmez...

Şöyle göstereyim:
Soldan sağa .410, .45 Colt ve .38 Special
Gördüğünüz gibi .410 ve .45 aynı çaptalar (fişek yatak boyu .410 olan silahta .45 Colt kullanılabilir) ancak .38 belirgin derecede küçük çaplıdır. Diğer iki kalibre yerine hiç bir şekilde kullanılamaz.

[Resim: 38_vs_45_vs_410.jpg]

Alıntı
15 üye teşekkür etti:
PersonalDefence, blueokkes, LAMRETOEJ, heisenberg, usame, Gazanfer, 1905sss, Fruktoz23, Dr.Oz, husrev, Karagoz, Ahmet Özalp, tahaenesolmez, ThePulchra, SSSalih
(06-11-2015, 08:42 AM)talaymu demiş ki: Temizlik yapmadan, mekanizmayı yağlamadan 500 atıma ulaştım.

Sayın talaymu;

Gez yükseklik ayarı acaba nasıl yapılıyor bir bilginiz var mı?Ben çözemedim de teşekkürler

saygılar

Alıntı

Sn. Acillues,

Üstteki parçayı hafifçe yukarı esnetin, alltaki basamaklı parça boşa çıkacaktır, bunu ileri geri kaydırarak ayar yapabilirsiniz.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
acillues
Çok güzel tüfek. Fiyatı daha uygun olsa alacaktım aslında. Bütçemi aştı ne yazık ki Sad

Alıntı

(12-07-2017, 08:58 AM)talaymu demiş ki: Sn. Acillues,

Üstteki parçayı hafifçe yukarı esnetin, alltaki basamaklı parça boşa çıkacaktır, bunu ileri geri kaydırarak ayar yapabilirsiniz.

Teşekkürler

Alıntı

Firmanin internet sitesinde bayileri goremiyorum.Istanbul da satisinin oldugu bir av bayisi varsa gidip bir bakmak istiyorum.Tufegin , hazirda satisinin oldugu av bayileriyle ilgili bilgisi olan uyelerden cevap bekliyorum.
Simdiden tesekkurler.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi