Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 4 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
.410 Cal. Lever Action Yivsiz Tüfek!
Teşekkürler Sn. talaymu;
Avmarket firmasına baktım ancak ellerinde yoktu. Sanırım sizden 2-3 gün sonra gitmişim oraya. Hiç görmediğim için de sipariş vermedim. Ufak bir inceleme şansım olsaydı ve beğenseydim sipariş verecektim kesinlikle.

Alıntı

Ben Çukurambar tarafındayım, istersenlz yarın bir yerde buluşalım, benim tüfeği inceleyin.

Alıntı

(01-01-2015, 05:56 PM)talaymu demiş ki: Ben Çukurambar tarafındayım, istersenlz yarın bir yerde buluşalım, benim tüfeği inceleyin.

Sn. talaymu, çok teşekkürler fakat özel sektör çalışanı olduğum için yarın tam gün Esenboğa tarafındayım. Hafta sonu müsait olursanız, herhangi bir saat her yere gelebilirim. Ben de Çankaya tarafında oturuyorum.

Alıntı

Tamamdır. Size özelden mesaj attım.

Alıntı

(01-01-2015, 07:27 PM)talaymu demiş ki: Tamamdır. Size özelden mesaj attım.

Sayın talaymu;
Forum özel mesaj servisi çalışmıyor. mustimtarim@gmail.com adresine yazar mısınız?
Teşekkürler

Alıntı

Bu sabah 50 fişek daha attım. (Toplamda 150 fişek oldu). Sorun çıkmadı ve hiç bir temizlik yapmadım hala. Namlu uç tarafında kirlenme başlamış. Zuber hakikaten iyi değil. Bauhausdan ucu lastikli bir eldiven aldım, fişek sürerken baş parmağımın acımasını önlemesi için.

Dün Sn Musti ile tanıştık. Forum sayesinde aynı zevkleri olanların tanışması hakikaten çok güzel oluyor. Ankara'daki diğer atış severler ile de tanışmak dileği ile, saygılar.

Alıntı

Merhabalar;
Cumartesi günü Sn. talaymu ile tüfeğe bakmak, incelemek için Avmarket içinde buluştuk. Kendisine çok teşekkür ederim zaman ayırdığı için.
Her ne kadar silahlardan anlamasam da, işçilik kalitesinin diğer 36 cal. tüfeklerden bariz bir şekilde iyi olduğunu gözlemledim. En azından oyuncak gibi durmuyordu. Gelecek olan ilk partiden almak üzere, 1 adet siparişi önden 200 TL kapora ile verdim. Salı günü kalan parayı da vereceğim. Tuhafıma giden Çankırı caddesindeki av malzemesi satan dükkanlara geçen hafta sonu tek tek sormama rağmen, Haniç markasını bilen, tanıyan yoktu.
Umarım iyi bir iş yapmışımdır. Tüfek elime geçtiğinde detaylı olarak fotoğraflarını ekleyeceğim.
Saygılarımla.

Alıntı

Sonunda iyi bir hava bulduk da Sayın Onur Haniç' le birlikte biraz atış yapabildik.
Söz konusu tüfeğin fiyatı konusunda epeyi yorum yapıldı. İmalatı, kaliteyi ve aylık kapasiteyi görünce ben bir yorum yapmamaya karar verdim. Ancak şunu belirteyim ki, alüminyum alaşım kasalı olanlar, çelikten olanlardan daha ucuz.

Saygılar.

Osman

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
akifabrek
Lever action olması çok güzel sıradışı ilgi çekici lakin 2200 TL nakiti gözden çıktığımda, biraz daha fazlasına onlarca yılı devirmiş bir Avrupa markayı almama mani olacak bir numarası olması lazım. Sonuçta yerli bir ürün. Değişiklik adına, tabi zevkler tartışılmaz ama, o paraya şahsen bir UTS' yi tercih ederim şu anda. Farklı kulvarda çok ayrı modeller olsalar da, sonuçta 2200 TL her zaman 2200 TL' dir.

Alıntı

Geçenlerde 50 atış daha yaparak toplamda 200 atış tamamlamış oldum. Bu sürede tüfek hiç temizlenmedi (36'lık harbi takımını yeni aldım aslında.). Son atışlar sırasında arpacık düştü. Vidası titreşimlerden gevşemiş. Arpacığı buldum ama vida kayboldu. Haniç firmasından istedim, aynı hafta içinde kargo ile ücretsiz gönderdiler. Kendi değerlendirmelerime göre işçiliğini, kullanılan ahşap ve metal kalitesi ile farklı mekanizmasını çok beğendiğimi söyleyebilirim. Lever action meraklılarının hevesini giderecek bir tüfek olarak düşünüyorum. Bu konuyu açarak beni heveslendiren Sn. Ortaç'a teşekkür ediyorum.

Saygılar.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi