Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 4 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
.410 Cal. Lever Action Yivsiz Tüfek!
Çok iyi olur. Teşekkürler.

Alıntı

Benim de şahsi görüşüm Sn. Barış gibi. Şu an piyasada M 4 taklidi olarak bir kaç tüfek var ve fiyatları 1100 - 1500 TL arasında değişiyor. Av bayileri üzerinden düşünürsek milletimiz yerli bir tüfek için 1000 TL ve üzerini pahalı olarak değerlendiriyor. Müşteriler daha ziyade müşteriler 600 ila 800 TL arasındaki tüfeklere para veriyor. Ancak gözlemlediğim kadarı ile Haniç 1000 TL ile 1200 TL arasında bir fiyat ile pazarını oluşturduğunda çifte ve poze bir tüfekden ziyade başka bir tüfek satın almak isteyenlerin çok olabileceğini düşünüyorum.

Saygılarımla.

Alıntı

Değerli üyeler ben tüfekten ziyade, yerli fişekler için endişeliyim.2 sene aktif olarak safir kullandım, tüfeği ayarlasam fişek seçti,fişeğe göre ayarlasam tüfeği, fişekler aynı istikrarı göstermiyor.36 cal bence şu an çok iyi bir seçim değil.Yerli fişek firmaları 36 cal fişeği geliştirmesi lazım bence.

Alıntı

Sayın Suat' a tamamen katılıyorum, ayrıca 36 çap fişeklerde yavaş yanan barut kullanılması lazım ama yerli fişek üreticilerinin çoğu bu bilince sahip değil. Gördüğum tüm yerli fişeklerde 20 ve 12 numara fişeklerde kullanılan barut kullanılmıştı.
Safir kabumlarının bir nedeni de aşırı basınçlı fişeklerdir.
Ben sert patlamasına rağmen YAF' lardan randıman almıştım, tabii ki kurşun ve plastik sıvasması haricinde.
Son parti yaf' ların da atışta kapsülleri fırladı, hepsini atış öncesi japonlamak zorunda kaldım.
Saygılar.
Osman

Alıntı

Haniç firmasını arayıp, takozun nasıl çıkarılacağını sordum ayrıca kullanma kılavuzunu istedim. Hemen ilgilendiler, kılavuzu email ile yolladılar. Onur Haniç Bey arayarak, başka bir talebim olup olmadığını sordu. İlgisine teşekkür ettim. Önümüzdeki günlerde 50 fişek daha atıp gelişmeleri aktaracağım. Geçen sefer YAF tek kurşun atmıştım, bu hafta Zuber atmayı planlıyorum. Namlu içi iyi durumda, bakalım Zuber fişeklerden sonra nasıl olacak...

Alıntı

1 Ocak 2015 sabah 7:30 da arkadaşımla gidip atışlarımızı gerçekleştirdik. 50 adet zuber fişek attık. Hiç sorun olmadı. Takozu da sökmeği öğrendiğim için 8+1 atışlar yaptım. Çok güzeldi. Toplamda yapmış olduğum 100 atış sonrası namlu tertemiz duruyor. Henüz hiç bir temizlik ve yağlama yapmadım. Dürbün takma bağlatısı olsa çok güzel olacak. Ben çok anlamadım ama atış yapan arkadaşım yaf fişekler ile daha iyi atış yaptığını belirtti. Emniyette kayıt yaptırırken memur arkadaşlar tüfekle çok ilgilendiler ve kalitesini beğendiler.

Geçen sene olduğu gibi bu yıla da atış yaparak girmiş oldum. Sizlere de bol atışlı yıllar dilerim.

Alıntı

Zuber' in 12 GA envai çeşit tek kurşununu denedim. Hızları çok kararlı olmadığı gibi, inanılmaz kurşun sıvaşması yapıyorlar...Sad
Sonuç olarak Zuber' i listemden eledim. Umarım .36 CAL fişekleri daha kararlıdır ve daha az sıvaşma yapar.

Alıntı

Merhabalar;
Bu tüfeği (Çelik gövde olanı) Ankara'da nerede bulabilirim? Bilgisi olan paylaşabilir mi acaba?
Tüm arkadaşlara mutlu yıllar dilerim.

Alıntı

(01-01-2015, 12:55 PM)lupus demiş ki: Zuber' in 12 GA envai çeşit tek kurşununu denedim. Hızları çok kararlı olmadığı gibi, inanılmaz kurşun sıvaşması yapıyorlar...Sad
Sonuç olarak Zuber' i listemden eledim. Umarım .36 CAL fişekleri daha kararlıdır ve daha az sıvaşma yapar.

Hem de ne sıvama.Temizleyene kadar canım çıkıyor.

Alıntı

Sn. Musti,

Dışkapı'da Avmarket'ten aldım. Ancak hazırda yoktu, isteyince getiriyorlar. Haniç firmasından da alabilirsiniz diye düşünüyorum.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi