Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 4 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
.410 Cal. Lever Action Yivsiz Tüfek!
Şöyle düşünmek lazım bence;
Bu tüfeğin maliyeti ile ortalama bir yerli (örneğin huğlu'nun tutulan popüler bir modeli) nin fiyatından daha yukarı olmasını gerekitren ne maliyet var?

Muhtemelen, yeni bir model olduğundan bazı kalıplar vs maliyet getirmiştir ama bu ekstra maliyeti, planlanan yıllık üretim adedine bölünerek eklenirse en fazla 100-200 TL gibi bir fazla maliyet oluşacaktır, bunu da fıyatını referans aldığımız diğer tüfeğin maliyet fiyatının üzerine ekleyip, hakkiniyeti ve ticari ahlak ve kuralları da dikkate alarak uygun br kar oranı da eklenerek satış fiyatı belirlenir.

Burada eminim ki hiç kimse bunu üreten firmanın zararına vermesini istemez, zira bir firma zararı bırakalım gereğinden düşük kar ile satış yaparsa zaten uzun ömürlü olmaz, yeterli teknik destek veremez ve ar-ge faaliyetlerinde bulunamaz, bunlarında tamamı müşteri aleyhine olan durumlardır, bu sebeple müşteri mal aldığı firmanın güçlü olmasını mutlaka isteyecektir, ancak önemli olan firma karını yaparken müşteriyi de kaz gibi yolmaya çalışmamalı, 1 yıl içerisinde Türkiyenin en büyük tüfek üreticisi olma hayalini, milleti yolmak suretiyel elde edeceği sermayeye dayandırmamalı...

Ben bu hesapları böyle bir tüfek üreten bir firmanın yapamayacağına inanmıyorum açıkcası, bence başkalarına danışmaktan çok kendi maliyetlerini doğru hesaplayıp, yukarıda anlatıldığı gibi fiyatlandırma prosesini uygularlarsa optimum satış rakamı otomatik olarak oluşacaktır.

Karar kendilerinin; doğru fiyata kaliteli ürün sunarlar ise yerli malı olması ve yeterli kalitede olması tercih edilebilir olmasını sağlar, aksi takdirde zaten o fiyatlara sn.Hasso nun ürünleri de mevcut olduğundan doğal seleksiyon kuralları devreye girecektir.

Alıntı

Benim tüketici olarak buna kendimi razı edeceğim fiyat 450 dolar-1000 TL'yi geçemez..

Ancak sahada sorunsuzluk ve kırılmazlık olarak kendini kanıtlarsa, düşüneceğim fiyat 1500lere yaklaşabilir, bu da 3-5 yıldan önce olmaz...

Alıntı

2250 TL çok fazla bir rakam bence . Rossi Rio Grande' lerin ithalinde sorun çıkmıştı giderildi mi ?
Eğer iptal oldu ise Rio Grande alıcıları da fiyatlar uygun olursa talep gösterebilir. Esnaf ağzı ile " bunun oluru nedir " yani hem alıcıya hem satıcıya fiyat olarak en uygunu neyse ona göre revize edilir umarım. Saygılar

Alıntı

Şahsen benim ithal bir tüfek yerine yerli bir tüfek tercih etmemdeki tek konu "yedek parça" bulunabilirliği. Şuana kadar edindiğim 8 yerli tüfeğim var ve hiçbiri kalite bakımından bir Benelli etmiyor ama bu tüfeği de uygun fiyata verirlerse bütçem müsait olunca edinebilirim.

Alıntı

Hobi amaçlı alınan silahlar haricinde alınacak Silahların kaliteli olması taraftarıyım.Adı üzerinde " Hobi" , maddi imkanlarınız elverdiği kadar istediğiniz silahı alır , dener, beğenmediğinde bir kenara koyarsınız .
Bugünekadar alıtı adet av tüfeğim oldu , hepsini toplasam bir süpernova kalitesini yakalayamadı .İlk yatırım maliyeti çok gibi gelsede zamana yaydığınızda kazançlı olduğunuzu mutlaka Göreceksiniz .

Sn.Barisin dediği çok doğru ; kendini ıspatla ,bizde o silahın sonunakadar arkasında duralım ve hakkı neyse verelim.

Alıntı

Piyasaya yeni giren ürünün fiyatı tesbit edilirken ''piyasanın kaymağını alma'' stratejisi sık görülen bir yöntem; Öncelikle yüksek fiyat ödemeye hazır grup seçilir. Burada satış az olsa bile kar oranı yüksek olur. İlk gruba yönelik satışlar doyuma ulaşınca daha alt gelir gruplarına hitap eden daha düşük fiyat tesbit edilir.

Benim görüşüm firma yukarıda yazdığım yöntemi izlemiş. Yok eğer maliyet odaklı fiyat belirlemişse, yani malın maliyetinin üzerine bir kar koyarak genel kullanıcının tenkit ettiği bir fiyat belirlemişse bu yüksek maliyetlerle başarılı üretim yapmış sayılmaz.

Alıntı

Sn.Ortaç,tanıtım videonuzu diğer videolarınız gibi zevkle izlemek için beklemekteyiz efendim.

Alıntı

Değerli forum üyeleri,

Ankara Dışkapıda dolaşırken değişik vesileler ile gündeme gelen Haniç Lever Action ile karşılaştım. Çocukluğumdan kalan lever action sevgisi nedeni ile sipariş ettim ve cuma günü teslim aldım. İlk havalı tüfeğim de Walther Lever Action CO2 idi. Pazar sabahı 50 adet atış yaptıktan ve tüfeğin çalışıp çalışmadığından emin olduktan sonra, tecrübelerimi sizle paylaşmaya karar verdim.

[Resim: IMG_0273_zps96698391.jpg]

Alıntı

50 atış yaptım, hiç sorun çıkarmadı.

Gez-arpacık ilişkisi güzel, isabetli atış yapabiliyorsunuz, size bağlı.

Fişek yükleme yerindeki elips boşluk baş parmağımı acıtmış, şimdi anlıyorum.

Tüfekte emniyet için şağıdaki gibi bir çıkıntı bırakılmış:

[Resim: IMG_0278_zpsa4754182.jpg]

Atış sırasında lever'ı sıktığımız zaman bu çıkıntı içeri giriyor ve horoz düşebiliyor.

Takoz çıkarmak için magazin borusu ucunda vidanın sökülmesi gerekiyor.

[Resim: IMG_0274_zps1e0da851.jpg]

Ancak takoz çubuğu, kapağa bağlantılı olduğu için, çıkaramadım, bu yüzden 2+1 atış yaptım.

Takoz aluminyum malzemeden. Tüfekte çelik ve ahşaptan başka malzeme kullanılmamış. Ağrırlık 3.1 kg.

Bayiden aldığım zaman kutudan tüfek ve naylon poşet çıkmıştı. Kullanma kılavuzu çıkmadı.

Gerçek lever action tüfeklerde tek bir civata sökümü ile lever ve bolt sistemi ayrılırken, burada böyle bir imkan göremedim. Nasıl temizlenecek şu an bilmiyorum.

Alıntı

Desenize iş yine başa düştü,
Önümüzdeki hafta Onur Haniç Bey ile birlikte bir atış videosu çekecektik, temizlik ve bakımı da eklerim.
Saygılar.
Osman

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi