Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
'' Red Dot '' a hayatınızı teslim etmeyin...
Üstadlık kısmına talip olmadan kişisel görüşümü yazayım:

Tüfekte reddot nişan almada kolaylık sağlayabilir, ancak reddot'u kullanmayı çok iyi bilmeniz gerekiyor. Sadece tüpün içinden bakacağınız bir kırmızı nokta değildir. Doğru kullanımı, ciddi bir eğitim ve beyin refleksi gerektiyor. Yoksa kırmızı fiberoptik bir arpacıktan farklı bir şeyiniz olmaz, bunun için de reddot taşınmaz.

Tabanca üzerinde kullanımının bir takım avantajları olabilir. Ancak bu da ciddi bir eğitim ve alışkanlık gerektiriyor. 
  • Metal nişangaha göre doğal olarak daha gelişmiş bir sistemdir ancak ben daha pratik olduğunu düşünmüyorum.
  • Taşıma koşullarında daha pratik olabilmesi mümkün değil, tabancanızın üzerinde çıkıntılı yapan bir aparat işte... Her şekilde ele dolaşan, sağa sola takılan, kirlenen, tozlanan, ilave temizlik ve bakım gerektiren bir aparat. 
  • Doğru co-witness sight ile kullanırsanız, reddot servis dışı kaldığında tabancanız da servis dışı kalmaz. Başka bir faydası yok. Eğer profesyonel kullanıcı olarak tabancada reddot tercih ediyorsanız kesinlikle co-witness sight gerekli. Amatör atıcı olarak ilave masraf ve ağırlıktan başka bir işe yaramaz (özsavunma koşulunda işe yarayacağı durumların ütopikliğini her koşulda tartışırım).
  • Yarışma koşulları belki de en faydalı olabileceği ortamdır. Onun dışı, güzel eğlence... Hobi için herşey alınır, denenir, kullanılır, sınır yok. Tabanca kullanmayı vasat üstü biliyorsanız, hemen hemen aynı performansı klasik gez-arpacıkla da alırsınız. 

Alıntı
13 üye teşekkür etti:
Dost, 1905sss, Rangeman, Xlll, Hakan_, Alphawolf, AsilCan, Yasin06, waltherslv, tirendaz, sparus, Sabri, evreseli
Metal nişangaha göre doğal olarak daha gelişmiş bir sistemdir ancak ben daha pratik olduğunu düşünmüyorum.

Bulundurma ruhsatlı bir tabancada, red dot veya holosight kullanımına hakim biri içinde aynı şeyi düşünüyormusunuz ?

Saygılar.

Alıntı

(24-01-2020, 07:02 PM)Xlll demiş ki: Bulundurma ruhsatlı bir tabancada, red dot veya holosight kullanımına hakim biri içinde aynı şeyi düşünüyor musunuz?

Nişanlama optiklerini başka bir platformada (doğru) kullanıyor olmak, mutlaka tabanca üzerinde bulunan optikler için de bir avantajdır. Ancak memleketim şartlarında bulundurma ruhsatlı tabanca ile veya poligon tabancası kullanarak ehil olmak gerçekten çok büyük özveri gerektirir. Bu tip aparatlar işin Nirvana'sına giden yolda bulunduğu için, sık tabanca atışı yapabilenlerin avantajı daha fazla oluyor. Yani leyleklere gelmeden önce diğer kuşları halletmek gerekiyor...  Wink

Alıntı
7 üye teşekkür etti:
Xlll, Kara45, alpercuhaci, Karagoz, tirendaz, Sabri, LAMRETOEJ
Yani arkadaşlar, yivsiz tüfekte red dot veya holosight candır.  Smile

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 2 Ziyaretçi