Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
'' Red Dot '' a hayatınızı teslim etmeyin...
Sayın Alperka,
Farklı co witnessların hikmeti nedir acaba?
Saygılarımla

Alıntı

(27-05-2014, 05:16 PM)orhancengizk demiş ki: ...yürüyerek/koşar adımlarla hedefe doğru ilerleyerek göz-gez-arpacık üçlemesine denk getirmekte oldukça zorlandığımı çok daha iyi fark ettim bu sebeple red-dot'un hatta mümkünse eotech yada muadili kaliteli bir optik nişangahın (büyütmesiz olacak, dolayısı ile red-dot yada holosight) gerekliliğini çok daha iyi anladım. Ev içerisinde hırsız gibi istenmeyen durumlarda muhtemel hareket anında ateş etme zorunluluğu olabileceğinden evdeki pompalıya o anda bulabildiğim en iyi reddot'u monte ettim...

Hareket anında atış yaparken en büyük hatalardan birisi atışın adıma senkronize edilmeye çalışılması. Aslında içgüdüsel olarak yapılan bu hata çalışmayla giderilebilir, adımın herhangi bir anında tetik düşürülebilir. Elbette adımlama tekniği de önemli.

(27-05-2014, 09:27 PM)tirendaz demiş ki: Sayın Alperka,
Farklı co witnessların hikmeti nedir acaba?
Saygılarımla

Farklı derken anlayamadım üstadım. Örtüşen, 1/3 gibi kullanımların farklılıkları mı ?

Alıntı

Doğrudur efendim.

Alıntı

(27-05-2014, 03:29 PM)FNci demiş ki: Arkadaşlar, beni yanlış anlamayın ben red dotların gereksiz değil ama çok ta gerekli aletler olduğunu düşünmüyorum. Kullandığım colt m4 e sadece tüfek altı fener taktım. Fenerin ayrıca lazer işlevide var ve sıfırlanabiliyor.

İyi gören bir gözle, sıfırlı mekanik bir nişangahın deneyimli ellerle buluştuğunda başarının kaçınılmaz olduğunu düşünüyorum. Silahıma takableceğim farklı bir alet olsa olsa colt short scope olurdu. O da silahım m16 A2 olsa olurdu...

Bunlar benim kendi şahsi deneyimlerimden çıkarmış olduğum şeyler. Kendi düşüncelerim. Dediğim gibi bana göre red dotlar ne gereksiz şeyler ne de o kadar çok gerekli. Fakat ne olursa olsun kesinlikle mekanik nişangah olmaksızın sadece red dotlu, pointerlı bir silahı kullanmam.

M16A2 ve short scope hayranı olduğunuzu anlıyorum. Ancak M4 kullanıyorsunuz. Huh
Mekanik nişangahı kullanmak isterseniz bunları deneyin. 45 derecelik mekanik nişangahlar optikle beraber oldukça kullanışlı.

[Resim: web_gallery_45_degree_compliant-900_1024...1395509501]

[Resim: DSC_0168-900_1024x1024.jpg?v=1398391248]

[Resim: GGG-1588-3T.jpg]

Alıntı

Sayın Tirendaz sorunuzu yanıtlayacağım unutmadım. 32 senelik dostum ve ortağımın babasının vefatı nedeniyle biraz gecikme olacak özür dilerim.

Bu arada yakın zamanda Truglo red dotlar bir dostumuzun stoklarına giriyor. Distribütörlüğü aldı. Fiyatları opticsplanet fiyatıyla aşağı yukarı aynı olacak.

Alıntı

Sn. Alperka,

Başınız sağolsun.

Alıntı

Allah sabır versin efendim Sad
Mesajı bekliyorum, teşekkür ederim.

Alıntı

Yandan bakıp nişan alındığında vuruş noktası kaymaz mı?

Alıntı

Sn. Alperka,

Başınız sağ olsun. Merhuma rahmet yakınlarına sabırlar dilerim.

Saygılar.

Alıntı

(29-05-2014, 02:04 PM)tsuba demiş ki: Yandan bakıp nişan alındığında vuruş noktası kaymaz mı?

Parallax-free olarak anılan reddotlarda kaymaz. Parallax-free olmayan, genellikle ucuz Çin malı reddotlarda kayar.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi