'' Red Dot '' a hayatınızı teslim etmeyin...
Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
'' Red Dot '' a hayatınızı teslim etmeyin...
Holosight/Iron Co-witness kullanıyorlardır sayın XIII

[Resim: EOTech_cowitnesscopy.jpg]

[Resim: I27798.jpg]

[Resim: cowit1-1.jpg]

[Resim: AR_6_5_Grendel_Carbine_09-vi.jpg]

[Resim: RMR_3-526x391.jpg]

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Ahmet Özalp
Bilmediğim için sormuştum.

Sn. Alperka , bilgi paylaşımınız için teşekkürederim .

Saygılar.

Alıntı

(24-05-2014, 11:09 AM)kaan han demiş ki: Görerek vurmanın yerini hangi red dot tutar ki?

Gözü kapatıp atış yapılmıyor ki Smile Holosight/Red Dot ile iki göz açık atış yapmanın dayanılmaz hafifliğini yaşarsınız
Big Grin Bu konuda dezavantajı yok Wink

Alıntı

Bu yüzden 9'lu şevrotin diyorum tek yapmanız gereken tüfeği hedef yönüne çevirip ateşlemek Smile

Alıntı

(27-05-2014, 01:10 AM)herojd11 demiş ki: Bu yüzden 9'lu şevrotin diyorum tek yapmanız gereken tüfeği hedef yönüne çevirip ateşlemek Smile

Ve eğer bek avındaysanız 50 metre çapta kimse olmaması için dua edersiniz..

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
coolermaster

(27-05-2014, 01:48 AM)kut4 demiş ki:
(27-05-2014, 01:10 AM)herojd11 demiş ki: Bu yüzden 9'lu şevrotin diyorum tek yapmanız gereken tüfeği hedef yönüne çevirip ateşlemek Smile

Tabiki espri yapmıştım ama ciddiye alabilecekler için ilaveniz yerinde oldu

Alıntı

(27-05-2014, 08:20 AM)herojd11 demiş ki:
(27-05-2014, 01:48 AM)kut4 demiş ki:

Tabiki espri yapmıştım ama ciddiye alabilecekler için ilaveniz yerinde oldu

Farkindayim Sn. herojd11 .
Ama uyari yazmadan duramadim ciddiye alan olur diye. Av meralarinda yeterince şervotin manyagi var. Bizim siteden feyz alan çıkmasin bide başımıza.
Saygılar.

Alıntı

Arkadaşlar, beni yanlış anlamayın ben red dotların gereksiz değil ama çok ta gerekli aletler olduğunu düşünmüyorum. Kullandığım colt m4 e sadece tüfek altı fener taktım. Fenerin ayrıca lazer işlevide var ve sıfırlanabiliyor.

İyi gören bir gözle, sıfırlı mekanik bir nişangahın deneyimli ellerle buluştuğunda başarının kaçınılmaz olduğunu düşünüyorum. Silahıma takableceğim farklı bir alet olsa olsa colt short scope olurdu. O da silahım m16 A2 olsa olurdu...

Bunlar benim kendi şahsi deneyimlerimden çıkarmış olduğum şeyler. Kendi düşüncelerim. Dediğim gibi bana göre red dotlar ne gereksiz şeyler ne de o kadar çok gerekli. Fakat ne olursa olsun kesinlikle mekanik nişangah olmaksızın sadece red dotlu, pointerlı bir silahı kullanmam.

Alıntı

* Ülkemizde av'da şervotin kullanımı yasak olduğunu, mak kararlarını okumayı bilen herkesin bildiğini düşünüyorum, dolayısı ile forumdan bu anlamda feyz alacak biri çıkmaz diye tahmin ediyorum ama bizim insanımız beni hemen her zaman şaşırtmıştır.

* Red dot' a olan ihtiyacımı ise şöyle farketmiştim; tüfek ile sabit dururken, yaptığım hedef atışlarında mekanik nişangah ve kendi kabiliyetime göre uzun sayılabilecek mesafeden isabetli atışlar yapabiliyorken, yürüyerek/koşar adımlarla hedefe doğru ilerleyerek göz-gez-arpacık üçlemesine denk getirmekte oldukça zorlandığımı çok daha iyi fark ettim bu sebeple red-dot'un hatta mümkünse eotech yada muadili kaliteli bir optik nişangahın (büyütmesiz olacak, dolayısı ile red-dot yada holosight) gerekliliğini çok daha iyi anladım. Ev içerisinde hırsız gibi istenmeyen durumlarda muhtemel hareket anında ateş etme zorunluluğu olabileceğinden evdeki pompalıya o anda bulabildiğim en iyi reddot'u monte ettim...

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
coolermaster
Kaliteli bir red dot almakla da bitmiyor .

Montaj ayakları ve tüfeğe sağlam bir montaj .

Bu iki olay da hayati önem arzediyor ......

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Sabri

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 2 Ziyaretçi