'' Red Dot '' a hayatınızı teslim etmeyin...
Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
'' Red Dot '' a hayatınızı teslim etmeyin...
[Resim: image.jpg]

Sn.tirendaz , 

Csr modelinin lens çapı 2cm ,daha küçük ve kompak bir model. Fsr modeli ise 2,8cm .

Ürün montaja hazır halde geliyor , ekstra bir parçaya ihtiyacınız yok .

Resimdeki ürün Fsr modeli , montaj kaidesi ve ürün arasında bulunan yükseltme adaptörünü çıkardım .

Saygılar .

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
tirendaz, SSSalih
Syn. Harun,
.410 cal Safir için önerebileceğiniz en hesaplı red dot yada holo sight hangisidir?

Alıntı

(15-11-2017, 04:46 PM)tirendaz demiş ki: Sayın harun,

Wolverine'in tanıtım videosunda bir de CSR'den bahsediliyor. Sayın XIII'ün mesajından anladığım kadarı  ile FSR'yi önermişsiniz, bahsedilmiş kaçırmışım, rica etsem sebebini paylaşır mısınız?

Sebebi: Bizde sadece FSR var...  Rolleyes

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
tirendaz
(15-11-2017, 07:27 PM)DaRkNeSs- demiş ki: Syn. Harun,
.410 cal Safir için önerebileceğiniz en hesaplı red dot yada holo sight hangisidir?

Şu an için bizde Leupold mini reflex, Weaver reddot, Sight-Mark reddot ve reflex modelleri var, gelecek hafta da Docter modelleri satışa sunulacak. 

En pahallıdan ucuza doğru: Leupold, Docter, Sight-Mark, Weaver.

En hesaplı ürünlerimiz bugünkü kurla 1.096 TL olan Weaver Rapid Fire Reddot (hem de sayın Eray'ın istediği yansıma önleyici ARD ile)

http://www.tac87.com/urun/rapid-fire-reddot-nisangah

ve 1.084 TL Sight-Mark Wolverine FSR

http://www.tac87.com/WOLVERINE-1x28-FSR-...-1839.html

Performansına ve sağlamlığına güvenemediğimiz ürün ve markaları getirmiyoruz, satmıyoruz. 
Bu nedenle bizde çok ucuz ürünler bulunmuyor.

Alıntı
6 üye teşekkür etti:
DaRkNeSs-, SSSalih, tirendaz, sem, Fruktoz23, nsyuksel
Araştırırken şunu buldum, daha önce paylaşıldıysa özür dilerim.

Holografik sight ile birkaç denemem olmuştu, bir türlü rahat edememiştim. Astigmatlı camlar kullanıyor olmama rağmen zorlanmıştım.

Bu minvalde bir video:

Saygılarımla

Alıntı
9 üye teşekkür etti:
PersonalDefence, lupus, SSSalih, Xlll, kuzeybuzulu, Alphawolf, harun, blueokkes, BBNinca
Çok güzel bir konu ve video Sn.Tirendaz... Thumbs Up

Bu tür göz kusurlarının neden olduğu sorunlar için en basit çözüm yine temel kurallarda yatıyor;

1. Işık ayar reostasını mümkün olan en düşük ayarda kullan.

2. Nişangaha ve noktaya değil, hedefe bak.

Wink

Alıntı
15 üye teşekkür etti:
PersonalDefence, madenci08, Xlll, kuzeybuzulu, LAMRETOEJ, tirendaz, ErDiNi78, Fruktoz23, Alphawolf, harun, blueokkes, Zemre10, eraonk, alpago, hunter 12
Konuyu okurken bir forumdaşın (doğru hatırlıyorsan sayın XIII) " red dot ray üzerinde mümkün olan en uzak mesafeye takılmalıdır" şeklinde bir tavsiyesini okudum.

Burada amaçlanan mümkün olduğu kadar çevreyi daha fazla görebilmek ve istemdışı biçimde kırmızı ışığa odaklanmayı engellemek midir?

Cihazın gözümüze yakın olması hedefe odaklanma ve gözün ışığı bulması açısından avantaj sağlamaz mı?( Burada bulmaktan kastım ışığı aramak değildir.)

Zamanla cihazın yerini değiştirme ihtiyacı duyan forumdaşlar var mıdır?

Saygılarımla

Alıntı
5 üye teşekkür etti:
Yasin06, Sabri, alpago, Xlll, TrCiviltary
(09-12-2017, 11:46 PM)tirendaz demiş ki: " red dot ray üzerinde mümkün olan en uzak mesafeye takılmalıdır" şeklinde bir tavsiyesini okudum.

Burada amaçlanan mümkün olduğu kadar çevreyi daha fazla görebilmek ve istemdışı biçimde kırmızı ışığa odaklanmayı engellemek midir?

Sayın tirendaz,

Kanımca bir kaç nedenle red-dot mümkün olduğunca öne takılmalıdır, elbette namlunun ucuna değil  Tongue 

1. Reddot için ideal konumlanma yeri olarak tahliye penceresi hizası özellikle AR türü tüfeklerde tavsiye edilmektedir.

2. Biraz uzakta konumlu reddot size daha iki göz açık geniş alan görme, daha isabetli atış imkanı verir, reddot göze yakınlaştıkça göreceğiniz alan daralır

3. Eğer büyütücü veya gece görüş sistemi kullanılacaksa, geride bunlara yer sağlayacak kadar red-dot önde olmalıdır

4. Tüfeğin dengesi açısında biraz ilerideki red-dot daha iyi bir balans sağlamaktadır

5. Bazı görüşler ilerideki ağır reddotların namlu şahlanmasını azalttığı yönündedir.

6. Molot Vepr'de bazı reddotların öne takılması sorun yaşatabilmektedir
http://www.tabancatufek.com/forum2/archi...716-9.html

7. Co-witness yapacaksanız yine red-dot'un gezden belirli bir mesafede ileride olması gerekiytor

Benim elimde şu anda Aimpoint-PRO var. Yivsizin pikaçu rayının mümkün olduğunca önüne takıyorum.  Kendi deneyimim uzaktaki red-dot'un daha geniş görüş alanına izin vermesi ve iki göz açık hedefe odaklanmayı kolaylaştırdığı yönünde.

Saygılarımla

Alıntı
10 üye teşekkür etti:
Alphawolf, lupus, Oberon, alpago, tirendaz, PersonalDefence, husrev, Xlll, usame, Murata
Buraya yeni üye oldum. Ustalarımızdan bi konu da yardım isteyecektim. Red dot almaya niyetliyim bende hatsan marka bi otomatik var 11mm uyumlu ve kaliteli red dot temin edeceğim bi yer varmı.

Alıntı

https://www.Ucarav/urun/aimpoint-h-2-4mo...kler-icin/

22mm montaj kaidesine uygun alternatif fazlası ile var . 11 mm montaja uygun malesef fazla altarnatif yok .

Saygılar .

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi