Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
'' Red Dot '' a hayatınızı teslim etmeyin...
Önemsiz gibi gözüken bir konunun hayatımızı karartabilme gerçeği.

Red dot.....

Kaliteli bir tüfek alabilmek için elimizden geleni yapar , tüm imkanlarımızı zorlar ve alırız.

Eeeee bu bir tactical , üzerine bir optik koymazsak olmaz . Tüfek yarım kalır .

Kaliteli bir tüfek almamızın en önemli sebebi ; kendimizin ve ailemizin can güvenliğini sağlaması , bizi yarı yolda bırkmayacak olması vb ... Bir çok sebep.

Bir dünya para verilip alınan bir tüfek ve üzerinde ülkemiz şartlarında bulunabilecek bir red dot.

O an aslında bittiğin andır.Almış olduğun tüfek Dünya'nı en iyi tactical tüfeği de olsa üzerindeki optik o tüfek için değilse ki öyle bir optik yok ,herşey boşunadır.

Sıfırlama yapsanbile bir sonraki atış facia olabilir , ayar tutmaz , sen canını emanet edersin ama o oralı olmaz .

Arkadaşlar , elinizde iyi bir tüfek olması mı yoksa üzerindeki optiğin iyi olmasımı diye bir soru sorulsa inanın optik derim.

Tüfek ateş eder ama önemli olan merminin nereye gittiğidir.

Belli markalar haricinde hiç bir optiğe güvenmeyin . Söz konusu hayatınız.

Saygılar.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
ThePulchra
Sayın XIII, sözü silahımın üzerindeki holosight için pazarlığa getirecekseniz şimdiden haberim olsun Smile

Şaka bir yana ben de hem yeni tüfek hem de tabanca için deneme mahiyetinde bulmak istiyorum ama yakın zamanda da konuştuğumuz gibi buradakilerin hepsi çakma. (RedRing haricinde. O da benim isteklerime uymuyor)
Getiren olsa da alsak. ( Trijicon RMR ve Eotech552, XPS vb tercihimdir. ama kaliteli bir alternatife hayır demem.)

Alıntı

Yeri gelmişken yazayım:

EOTech temsilcisiyle tekrar görüştüm. Henüz Türkiye sivil pazarı için ABD ihraç lisansını çözememişler. İthalat yapabilecek duruma geldiklerinde bana haber verecekler.

Bu arada benim alternatif reddot / halosight arayışlarım sürüyor. EOTech, Aimpoint, Trijikon gibi markalar haricine güvenemiyorum. Denediğim bazı alternatifler beni tatmin etmedi. Sırada Vortex var...

Alıntı

Görerek vurmanın yerini hangi red dot tutar ki?

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
coolermaster
Yıllar önce sattığım tüfeğimde bulunan Docter marka red dot + Mak montaj ayağını 3-3,5 yıl gibi sorunsuzca kullandım. Tüfeğin bende olduğu süre boyunca, Red Dot'ın ilk montajda yapılan sıfırı dahi bozulmamıştı.

Bence Docter de üstünde durulması gereken bir marka.

Saygılar.

Alıntı

Vortex de güzel bir seçenek olacaktır. Uygun rakama çok red dot.

Sayın Kaan Han inanım fark ediyor. Özellikle bşrden fazla silahı olup yeterince egzersiz yapamayanların uyum sürecini kısaltıyor.

Sayın Blacksea haberim olsa Docteri kaçırmazdım. Suya dayanımı dışında sorunsuz bir marka.

Alıntı

Selamlar,

Leupold da oldukça kaliteli bir marka. Bir dönem Glock 33 üzerinde kullandığım Deltapoint çok kaliteli bir ürün. Yanlış hatırlamıyorsam 20 g seviyelerine kadar tepme kuvvetlerinde dahi sıfırlaması bozulmuyor, kullamdığım sürece böyle bir sıkıntıyla hiç karşılaşmadım, kaldı ki gündelik taşıdığım ve sürekli oraya buraya çarptığım bir silahtaydı bu durum. Yanlış anahtar kullanmaktan dolayı bozduğum vidasını değiştirmek için IWA fuarındayken kendileriyle irtibata geçtim. İnanılmaz ilgili davrandılar ve bir takım vidayı bila bedel adresime postaladılar.
Bence ülkemiz için geniş ürün gamına sahip, fiyatları nispeten makul mutlaka değerlendirilmesi gereken bir marka. Bildiğim kadarıyla ihracaat lisansı açısından da sorun yaşanmaz çünkü halihazırda ülkemiz için bir temsilcileri var fakat firma faal değil ve Leupold'un bunu değiştirmeyi düşüneceğini sanıyorum.

Saygılar

Alıntı

Bir tutam tuz da benden ,

IPSC open segmentindeki karşılaştiğim neredeyse tüm müsabiklar c-more kullanmakta , ( Saul Krish hariç - o aimpont kullaniyor ).C-more gelişen optik teknolojisine göre halen biraz kaba-iri kalsa da atıcıya çok rahat bir hedefle buluşma ( göze alma ) imkani sunmakta.Leupoldun delta point , yada docter vb minik tabanli modelleride mevcut.
Ben oyumu şahsen eski c-more dan yana kullanacağım , imkaniniz olursa demenizi mutlaka tavsiye ederim.

Alıntı

Sportif amaçlı kullanım bir yana...

Alet işler, el övünür deyişi bir yana...

Atıcının yapması gereken işi, alet edevata, özellikle de elektronik, dijital alet edevata yaptırmaya çalışan adam her zaman çuvallamaya adaydır...

Özellikle mekanik nişangah takımları ile yedeklenmemiş, elektrooptik nişangah takımları ile hiç işim olmaz...

Saygılar...

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
xlcod3r
Sn. Lupus ,

Bir çok ordu personeli ,Eotech ve Aimpoint gibi markalara güvenip canlarını emanet ediyorlar . Sizce bu yaptıkları saçmalıkmı ?

Saygılar.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi