Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 2 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
tac87
(09-03-2017, 11:47 AM)izleyici demiş ki: Çok enteresan ve faydalı ürünler var. Ancak özellikle bazı kalemler fahiş. Bence fiyatlandırma daha titizce yapılmalı.

Sayın izleyici,

Buraya fiyatların "fahiş" olduğunu yazmadan önce nasıl bir araştırma yapıp da bu kanıya vardınız?

Sizce titiz fiyatlandırma nasıl yapılır?

Hangi markanın yurt dışı fiyatını biliyorsunuz? Bu markanın Türkiye'deki gümrük vergisi, ilave gümrük vergileri, ÖTV ve KDV gibi devletin zorunlu tahsil ettiği vergileri de ekledikten sonra hangi ürünün fiyatı "fuhuş" yapar haldedir?

Ortaya atlayıp, abuk sabuk bir satır yazmadan önce, bunları değerlendirip örnekleseydiniz de cevap verebilseydik size...

Alıntı
4 üye teşekkür etti:
Gravis_Pro, kuzeybuzulu, 1905sss, çatana
Öncelikle son satırlarınızdaki hoş olmayan usluba hızla geçiş yapıldığına göre bir yara da olması muhtemeldir.
Nereden biliyorum?
  1-Extremo ratio marka bir bıçak,
  2-Lansky marka bileme aparatı ve taşları ayrıca taşınabilir biley taşı,
  3-flugz ve sonic defenders marka kulaklıklar,
  aldım.
    Bu vesile ile hızlı kargolama ve titiz paketleme işlemleriniz için teşekkürü borç bilirim.

Ancak;

http://www.ebay.com/itm/Lansky-Sharpener...1717038875
Örnek çok, kalabalık etmek yersiz.

Şu fişek kutusu için
http://www.tac87.com/10LU-AV-FISEGI-KUTUSU,PR-571.html

30 TL yazmışsınız.Ben bunun makul bir rakam olduğunu düşünmüyorum.
Bakın beyefendi;
  Tabii ki istediğiniz fiyatları belirleyebilirsiniz.Serbest piyasadır.Ancak yıllardır şirket yöneten ve hizmet sektöründe çalışan birisi olmasam bile, hedef kitlenizden gelen eleştirileri önce titizlikle gözden geçirin.Fevri ve kaba çıkışlar yapmayın.Bunlar size nacizhane önerilerimdir.Yine de siz bilirsiniz.

Alıntı

(09-03-2017, 02:48 PM)izleyici demiş ki: Öncelikle son satırlarınızdaki hoş olmayan usluba hızla geçiş yapıldığına göre bir yara da olması muhtemeldir.
Nereden biliyorum?
  1-Extremo ratio marka bir bıçak,
  2-Lansky marka bileme aparatı ve taşları ayrıca taşınabilir biley taşı,
  3-flugz ve sonic defenders marka kulaklıklar,
  aldım.
    Bu vesile ile hızlı kargolama ve titiz paketleme işlemleriniz için teşekkürü borç bilirim.

Ancak;

http://www.ebay.com/itm/Lansky-Sharpener...1717038875
Örnek çok, kalabalık etmek yersiz.

Şu fişek kutusu için
http://www.tac87.com/10LU-AV-FISEGI-KUTUSU,PR-571.html

30 TL yazmışsınız.Ben bunun makul bir rakam olduğunu düşünmüyorum.
Bakın beyefendi;
  Tabii ki istediğiniz fiyatları belirleyebilirsiniz.Serbest piyasadır.Ancak yıllardır şirket yöneten ve hizmet sektöründe çalışan birisi olmasam bile, hedef kitlenizden gelen eleştirileri önce titizlikle gözden geçirin.Fevri ve kaba çıkışlar yapmayın.Bunlar size nacizhane önerilerimdir.Yine de siz bilirsiniz.

Sayın izleyici,

Bu güne değin böyle eleştirileri bolca aldık. İşin aslını-astarını bilmeden yapılan bu yergilere gerçekten kızıyorum: Çünkü akla hayale gelmeyecek zulüm ile malzeme ithaline çalışıyoruz, bir sürü izin ve bürokrasiyle uğraşıyoruz, antreposundan ordinosuna her hareketi 100$'dan aşağı olmayan masrafları ödüyoruz, gümrük vergisi, üzerine %25 ile %50 arası değişen "ilave" vergi, bazılarında fon ve ÖTV ödüyoruz, ve de üzerine kaymak niyetin %18 KDV var. En son yaptıkları "zulüm" ise, petrol türevi olan maddeleri ithal edebilmek için özel vergi dairesine bağlı olma zorunluluğu koydular. Gunslick ve Otis gibi ürünleri ithal edebilmek için bir şirketimizin vergi dairesini değiştirip, malı gümrükte devir edip taklalar attırıyoruz, ödenilen %20 ÖTV kenarda...

Ve siz bana e-bay fiyatını gösterip, fahiş fiyat uyguladığımı beyan ediyorsunuz. 

O gösterdiğiniz üründe (Blademedic)  %9 + %35 toplam %44 gümrük vergisi var. 16$ olan ABD perakende fiyatı yerine 19$+KDV'den satıyoruz.

30 TL olmasından şikayet ettiğiniz üründe ise yine %30 gümrük vergisi ve de kg başına 13$ fon var.

Pek bayimiz yok, neden biliyor musunuz? 
Bayiler malı en az %30-35 indirimle almak istiyorlar. Bizim hiç bir üründe böyle bir marjımız olmadığı için hemen hemen kimse bizden bayilik almıyor!

Bizim fiyatlarımız, devletin koyduğu gümrük vergileri elverdiği sürece ABD fiyatı + KDV'dir. 
Yani fiyatın size göre böyle "fahiş" olamasının nedeni biz değil devlettir.

Bunları kaçıncı kez yazıp açıkladığımı bilmiyorum ama görünen o ki, foruma belirli aralıklarla yazıp, yeni katılanları tekrar tekrar bilgilendirmek gerekiyor. Takdir görmeyi beklemiyoruz, bu ticaret diyoruz ama üstüne olumsuz eleştiri kaldıracak hiç halim kalmıyor. Üslubun kusuruna bakmazsınız artık...

Alıntı
23 üye teşekkür etti:
m16a2, cem321, Gravis_Pro, sem, Sakin, ugurucar57, heisenberg, Kara45, 1905sss, FireStorm, hunter 12, Karagoz, alone61, Ozan60, ilksurfer, demasoni, çatana, Ahmet Özalp, Mutluay, wildeagle, barış06, PersonalDefence, Simurg
Sayın izleyici;
Silah parça ve aksesuarları fiyatlandırma ve veya ithal etme süreci hakkında bilgiden bi habersiniz.

Şöyle izah edeyim; Firma olarak düşünmeyin, yurt dışından aksesuar ve parça getirmeye kalkın bireysel olarak, neler geliyor bakalım başınıza?
Ben tecrübe etmiş sadece bir vatandaş olarak bunu size söyleyeyim;
Öncelikle Amerika ve İngiltere menşeili olmak üzere birçok firmadan alışveriş dahi yapamıyorsunuz. Yaptıklarınız ise size 2-3 dolarlık en küçük bir parça için bile 40-50 dolardan fazla kargo ücreti çıkarıyorlar, kaldı ki birkaç parçayı bir arada alayım olayına girerseniz yandınız. Gümrükte patlayan malzemeleri sadece gümrük vergisi ile de alamıyorsunuz. Basit bir dipçik padi ve tüfeğin yanına takılan yan fişek taşıyısına bile silah parçası muamelesi yapıp,emniyetten izin istiyorlar. Sizde Noter onaylı ingilizce çeviri ile dosya hazırlamaya başlayıp Ankaraya emniyet genel müdürliğine gönderiyorsunuz.. 1 ay içinde cevap olumlu ise gümrükten bekleme ve vergiyi ödeyip ürünleri alabiliyorsunuz. Yada Almanya gibi ülkelerden amerika fiyatının üzerine %19 vergi eklenmiş ve fiyatın euroya çevrilmiş hali ile kazık yiyerek alışveriş yapıyorsunuz. bunu da gümrükle getirmeniz mümkün değil, gelen birisi getirmek durumunda.

Hiçbiri silah parçası olmayan ürünlerim için yakın zamanda o kadar eziyet çektim ve planımın üzerinde ücret ödedim ki ne siz sorun ne ben söyleyim. Yaşayın ve görün.
Saygılarımla.

Alıntı

Sayın Kara45;
Benim tecrübelerim sizin deneyimlerinizle örtüşmüyor. Yukarıdaki açıklamaların hiç biri 1 liralık bir plastik kutuyu fahiş fiyata sunmayı bana açıklayamaz.
Sonuçta mal satanın ve alanın.Buna söyleyecek hiç bir sözüm yok.Afiyetle ve sağlıkla kalın.

Alıntı

Nasrettin Hoca göle maya çaldığı esnada lazın birisi yanaşıp sormuş; "Hocam bu kadar yoğurdu kim yiyecek"

Tac87 bize dünya silah severleri ile aynı imkanlara sahip olma şansını verdi. Bizim gölümüzü yoğurda çevirdi. Yapılan işi beğenmeyenler de muhakkak olacaktır. Beğenmeyen yemez olur biter.

Saygılar.

Alıntı
4 üye teşekkür etti:
m16a2, ilksurfer, harun, derinoz
Sayın izleyici,

1 liralık bir plastik kutu olarak değerlendirdiğiniz ürün bende de mevcut ve yurtdışı satış fiyatı 7-8 usd, bugünkü kurla 'ötv, gümrük, kargo, vb. hariç 30tl civarında. Daha dikkatli izlemenizi öneririm. Saygılar

https://www.amazon.com/MTM-Shotshell-Rou...ll+5+Round

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
hymer
Amerika'dayken, Amazondan 77 dolara bıçak almıştım. Türkiye'ye gelince arkadaşım çok beğendiği için ona da alalım dedik. Tabi Türkiye'ye yollayan satıcı yoktu. Daha sonra uzun araştırmalardan sonra Türkiye'ye yollayan satıcı bulduk. Oda ne, uluslararası sigorta, shipping şu bu derken 148 dolar oldu. Tabi vazgeçtiğimiz için bunun Türkiye'ye geldiği zaman yasal prosedüre bulaşmadık.

Dediğiniz doğru "fahiş" fiyatlar ödeniyor. Ancak yurtdışı fiyatıyla karşılaştırdığımızda araba, elektronik vb. şeyleri vergilerden dolayı ne yazık ki "fahiş" bedeller ödüyoruz

Alıntı

Sayın cem321;
Bağlantısını kopyaladığınız amazon ilanını dikkatlice inceler misiniz?

Alıntı

(09-03-2017, 11:38 PM)izleyici demiş ki: Sayın cem321;
 Bağlantısını kopyaladığınız amazon ilanını dikkatlice inceler misiniz?

Sn. izleyici,

Haklısınız, sayın cem321 5li kutunun linkini vermiş, 8.5 usd satış fiyatıyla 10lu kutu olmalıydı.

https://www.amazon.com/MTM-Shotshell-Rou...J8N0F8SNQ1

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
cem321

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi