Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
6136 sk 13. madde İncelemesi(Ruhsatsız silah ve mermi satın alma-taşıma-bulundurma)
Sayın arkadaşlar iyi günler.Taşıma ruhsatlı bir bhp tabancam ve bulundurma ruhsatlıda eski bir sw 38 special toplu tabancam var.1 ay önce Bulundurma ruhsatlı tabancamı özel bir nedenden ötürü işyerimdeki kasadan alıp arabamın torpido gözüne koydum.Tamamen unutkanlık yaparak yoldayken sw nin torpidoda olduğunu anladım.Geri dönmek yerine tabancayıda eve getirmeyi düşündüm.Hem tabancayı sevmek hemde temizlemeyi düşünüyordum.Ama yolda trafik polisinin çevirme kurduğunu gördüm ve gelen her arabayı alıyorlardı.Ehliyet ruhsatımı gösterdim ama bana araçtan inmem gerektiğini söylediler arabayı arıyacaklardı.7 senedir ehliyetim var ve çok çevirmeye kalmış biriyimdir ama ilk defa bir polis bana arabanın torpidosu saklama gözleri dahil her yerini arıyacaklarını söylediler.Bu duruma karşı çıktım ama bana her arabayı didik didik aradıklarını söylediler.Bende hemen taşıma ruhsatımı gösterdim ve aramaktan vazgeçtiler.Önceden bu sebeble ruhsatını kaybeden 1-2 üyenin konusuna rastlamıştım.O konulardaki çoğu üyemiz özel bir izin olmadığı sürece arabayı didik didik arayamadıklarını söylemişlerdi ama benim düştüğüm çevirmede polis bana bile demeden bagajımı açmıştı.Neyseki taşıma ruhsatım sayesinde ucuz atlattım.Kim bilir sw ye el koyacaklardı ve burdaki üyelerimiz iyi bilir ki almak için ecel teri döktüğüm taşıma ruhsatımda gidecekti.

Bu olayda bana ders oldu.Sw yi hemen kasaya yani hapishanesine koydum.Size tavsiyem nakil belgesi hariç bulundurma silahlarınızı hiçbirşekilde taşımayın.

Alıntı

Sn. Veron,

Öncelikle geçmiş olsun. Almak için ecel terleri döktüm diyerek neyi kastettiğinizi öğrenebilir miyim sizin için de sakıncası yoksa.

Ben senelerdir tabancalara sevdalı bir silah severim ve bulundurma ruhsatlı bir tabancam var. Ne yazık ki hiçbir taşıma ruhsatı alma hakkı tanınan meslek grubuna dahil olmadığım için çok istememe rağmen taşıma ruhsatı alabilmek için bir girişimde bulunamıyorum. Hatta sırf taşıma ruhsatı alıp tabancamı farklı poligonlarda farklı şehirlerde kullanabilmek adına meslek grubuna dahil bir iş yeri açmayı bile düşündüm inanın. Acaba siz nasıl aldınız ruhsatınızı öğrenmem de bir sakınca var mı?

Alıntı

Sn Veron,

Çevirmeden bahsetmesinizde olayın ne kadar yanlış olduğunu anlayabilirdik. Sizde zaten ilk andan beri yanlış olduğunu anlamış ve riski ev yönüne almayı uygun görmüşsünüz.
Ama çevirmede yaşadıklarınızdan görevini yapan memurun eksik iş yaptığı bir durumu algılanacak. Sizi tenzih ederek bu forum sayfalarında ruhsatlarıyla birlikte yakalanan gayri yasal kişilerin haberlerini okuduk.
Büyük ihtimal belli bir kişiyi arıyorlardır ve o olmadığınız için sizi bırakmışlardır. Ruhsatla alakası yoktur.

İyi günler.

Alıntı

Bulundurma ruhsatlı tabancamı ruhsat yenileme döneminde, doğal olarak şubeye getirmemi istediler. "Nakil belgesi verecek misiniz?" sorusuna "Gerek yok, yakalanırsanız, şubeye götürüyorum dersiniz, sorun olmaz" cevabını aldım. Gerçekte, şubeyi ararlarsa beyanın doğruluğu anlaşılır da, aksi birine çatarsanız ters işler de olabilir. Bu durumlarda nakil belgesi gerekir mi, bilenlerden öğrenmek istedim.

Saygılar

Alıntı

(06-05-2016, 12:39 PM)Veron demiş ki: Sayın arkadaşlar iyi günler.Taşıma ruhsatlı bir bhp tabancam ve bulundurma ruhsatlıda eski bir sw 38 special toplu tabancam var.1 ay önce Bulundurma ruhsatlı tabancamı özel bir nedenden ötürü işyerimdeki kasadan alıp arabamın torpido gözüne koydum.Tamamen unutkanlık yaparak yoldayken sw nin torpidoda olduğunu anladım.Geri dönmek yerine tabancayıda eve getirmeyi düşündüm.Hem tabancayı sevmek hemde temizlemeyi düşünüyordum.Ama yolda trafik polisinin çevirme kurduğunu gördüm ve gelen her arabayı alıyorlardı.Ehliyet ruhsatımı gösterdim ama bana araçtan inmem gerektiğini söylediler arabayı arıyacaklardı.7 senedir ehliyetim var ve çok çevirmeye kalmış biriyimdir ama ilk defa bir polis bana arabanın torpidosu saklama gözleri dahil her yerini arıyacaklarını söylediler.Bu duruma karşı çıktım ama bana her arabayı didik didik aradıklarını söylediler.Bende hemen taşıma ruhsatımı gösterdim ve aramaktan vazgeçtiler.Önceden bu sebeble ruhsatını kaybeden 1-2 üyenin konusuna rastlamıştım.O konulardaki çoğu üyemiz özel bir izin olmadığı sürece arabayı didik didik arayamadıklarını söylemişlerdi ama benim düştüğüm çevirmede polis bana bile demeden bagajımı açmıştı.Neyseki taşıma ruhsatım sayesinde ucuz atlattım.Kim bilir sw ye el koyacaklardı ve burdaki üyelerimiz iyi bilir ki almak için ecel teri döktüğüm taşıma ruhsatımda gidecekti.

Bu olayda bana ders oldu.Sw yi hemen kasaya yani hapishanesine koydum.Size tavsiyem nakil belgesi hariç bulundurma silahlarınızı hiçbirşekilde taşımayın.

Sn.Veron

Anlattıklarınızdan silahınızın işyeri bulundurma ruhsatı olduğu anlaşılıyor. Zaten eve götüremezsiniz. Öyle bir nakil belgesi de yok. Polisin ruhsatı gördükten sonra sizi aramaması ancak aramanız olmadığını düşündüğü için olabilir. Silahınızı işyeri dışına çıkarmamanızı tavsiye ederim. Saygılarımla

Alıntı

(06-05-2016, 05:00 PM)Sabri demiş ki: Bulundurma ruhsatlı tabancamı ruhsat yenileme döneminde, doğal olarak şubeye getirmemi istediler. "Nakil belgesi verecek misiniz?" sorusuna "Gerek yok, yakalanırsanız, şubeye götürüyorum dersiniz, sorun olmaz" cevabını aldım. Gerçekte, şubeyi ararlarsa beyanın doğruluğu anlaşılır da, aksi birine çatarsanız ters işler de olabilir. Bu durumlarda nakil belgesi gerekir mi, bilenlerden öğrenmek istedim.

Saygılar

Gerekir Sn Sabri.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi