Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Shark Yol Hikayesi, 7500 Atım ve Devamı
Sn.Lupus,
Eloksal hem bir boya hemde bir kaplamadir. Yani aslinda Aleminyum malzemeyi sertlestirmekde ve korumaktadir.
Yaniliyorsam lutfen duzeltin.
Hal boyleyken de eloksalin atmis olmasi demek, malzemenin sert yuzeyinin ortadan kalktigi bunun da ileride bu bolgelerde deformasyon olacagi anlamini tasir mi?
Saygilar,

Alıntı

Sn sTRanq3;

Askeri personelsiniz ve adam gibi bir silah alayım çok para ödemeyim diyorsanız, silaha da uyum sağlayabiliyorsanız Stoeger alın. Forumda defalarca tartışıldı, arama motorunu kullanarak her iki silah hakkında da açılmış bir sürü başlık altında sayfa sayfa bilgi halihazırda duruyorken; okumak yerine sormayı tercih etmenizin sebebi nedir?

Askeri personel ne zamandan beri okuyup araştırarak hareket etmekten vazgeçti. Araştırın, aklınıza takılan hususlar olursa onları sorun; emin olun çok daha doyurucu cevaplar alırsınız.

Alıntı

(16-02-2014, 02:19 PM)turkmenoglu demiş ki: Sn sTRanq3;

Askeri personelsiniz ve adam gibi bir silah alayım çok para ödemeyim diyorsanız, silaha da uyum sağlayabiliyorsanız Stoeger alın. Forumda defalarca tartışıldı, arama motorunu kullanarak her iki silah hakkında da açılmış bir sürü başlık altında sayfa sayfa bilgi halihazırda duruyorken; okumak yerine sormayı tercih etmenizin sebebi nedir?

Askeri personel ne zamandan beri okuyup araştırarak hareket etmekten vazgeçti. Araştırın, aklınıza takılan hususlar olursa onları sorun; emin olun çok daha doyurucu cevaplar alırsınız.

Yönlendirmeniz için tşk ama uzun zamandır araştırma yapıyorum velakin her kafadan bir ses çıkıyor kimisine göre iyi kimisine göre iyi değil bu silahlar gönül ister ki p99 almak lupus hocam shark için gövdenin iyi olmadığını ama sonra biraz olsun düzelttiklerini yazmış ama 2009 senesinde yazmış bu yazıdan sonra ilerdeki zamanlarda silah da iyileşme yaptılar mı yoksa aynı mı tp9 için fazla bi yorum yok ama adamlar 60000 atım testini geçtiklerini söylüyorlar, kullanıcılar duyduguma göre gövde çabuk çizik alıyormuş tp9 içinde güzel şeyler söylüyorlar gez sıkıntısını da mart ayında duzeltecekler mis sabit geze gelecekler mis
Selametle

Alıntı

Sn.Terces,

Açılmalar plaka şeklinde atma olarak değil de, kaplamada ilerlemeyen bölgesel incelmeler olarak kaldığı müddetçe, kolay kolay sorun çıkmıyor...

Diğer yandan, Türkiye' da yaşıyorsanız, alacağınız silahı kullanmayı, taşımayı, her fırsatta atış yapmayı düşünüyorsanız, markası ve modeli ne olursa olsun, alüminyum alaşım gövdeli silah alırken iki kez düşüneceksiniz...

Saygılar.

Alıntı

Sn lupus
Tşk hocam tavsiyeniz için

Alıntı

Sn. lupus ve diğer değerli üstadlar. Bir silah sever olarak paylaşımlarınızdan fazlasıyla istifade ettiğimi belirtmek ve bu sebeple teşekkür ederek sözlerime başlamak istiyorum.

Çok fazla silahtan anlayan birisi değilim. İlk silahım olarak Canik 55'in Shark, Shark FC veya SFC 100 modellerinden birini almayı düşünüyorum. Tabi yerli seçimimde malum duygusal(!) sebepler büyük oranda etkili. Belirttiğim modelleri ise görünüm olarak beğendiğim için istiyorum. Tabi bunda ağırlığı, taşıma kolaylığı ve sizlerden öğrendiğim kadarıyla diğer teknik detayları da etkili.

Shark FC ve SFC 100 modellerine kompensatörlü olması sebebiyle pek sıcak bakmıyorum. Kaldı ki bizdeki yerli silahların kompensatörlü oluşunun şahlanmayı pek fazla etkilemediğini, gaz çıkışının açısal olarak çok da verimli olmadığını ve özellikle temizlik konusunda uğraştırdığını duymuş durumdayım. Bu itibarla Shark modeline daha sıcak bakıyorum. Ancak diğer modellerin Shark'tan daha sonra üretilmiş olması sebebiyle daha nitelikli ve sorun çıkaran yönlerinin giderilmiş olduğu gibi bir düşünceye sahibim. Halihazırda MKE'de halen Shark modeli de satışa sunulmakta.

Birinci sorum; Şu an satılan Shark modellerinin daha önce üretilen Sharklar ile aynı olup olmadığıdır. Yani sonrasında bir takım iyileştirmeler ve geliştirmeler yapıldı mı, yoksa firma bir takım iyileştirmeler sonucunda Shark'ı aynı şekilde bırakıp, SFC 100' de mi bu iyileştirmeleri kullanıcılara sundu?

Bu modellerin dışında P120 modeli de çelik gövdeli olması sebebiyle ilgimi çekmekte. Tabi ağırlığı dezavantaj. Silahımı taşıma ruhsatlı alacağım. Bu sebeple de ağırlığı aklımı karıştırıyor.

İkinci sorum; Ağır olsun, ama çelik olsun mu dersiniz?

Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.

Saygılarımla.

Alıntı

Sayın Lupus efendim sizin paylaştığınız fotoğrafları göremiyorum. Farklı bir program mi yuklemem gerekiyor. Saygılar.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi