Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Shark Yol Hikayesi, 7500 Atım ve Devamı
Arkadaşlar, gövde revizyonunu müteakiben, bu hafta yapılan atışlarla, yaklaşık olarak 2.5 ayda 7500 atımı deviren Shark gövdesi tekrar incelenmeyi hak etti.

[Resim: dsc05865hv8.jpg]

Daha önce, özellikle icra yayı kılavuzunun arkasının oturduğu gövde yatağı bir kaç bin atımı bile bulmadan eziliyordu. Yeni nesil gövdede bu bölgede sadece malzemenin eloksel kaplamasının attığı görülürken, malzemenin şeklini koruduğu görülüyor. Tetik yayının altından geçtiği bölgeye dikkat etmenizi rica edeceğim, söz konusu yer burasıdır. Çaprazlamasına gördüğünüz izler de sadece kaplamadadır.

[Resim: dsc05846ys5.jpg]

[Resim: dsc05848xx0.jpg]

[Resim: dsc05847rm5.jpg]

Namlu tepmesini karşılayan gövde alanlarında da sadece eloksel gitmiş gitmiş olup, malzemede herhangi bir korozyon yok. İç kenarlarda da boya aşınması mecut olup, korozyon meydana gelmemiştir. Gövdedeki kızak raylarında da yer yer elokselde açılmalar vardır. Gövde ön korkuluğunun uzantısında da, icra yayı teması sonucu vuruntular meydana gelmiştir.

[Resim: dsc05851kq0.jpg]

[Resim: dsc05849fv3.jpg]

Sürgünün fişek süren tabla fabrika çıkışında boyasız olup, bu bölgede de herhangi bir korozyon yoktur. Sürgünün ön kısmında bir miktar boya sıyrılması, iç kızaklarında da, tetik kolu mahmuzlarının temas alanlarında boya atmaları mevcuttur.

[Resim: dsc05864bi0.jpg]

[Resim: dsc05859rh8.jpg]

Görmüş olduğunuz sürgü 25.000 atım ömrüne yaklaşmaktadır. Daha önce 10.000 atımda kovan penceresinin etrafından çatlamış olan sürgü, , 7.500 atımın üzerinde sol arka kızak hattından yarılan gövdenin şu anda ulaşmış olduğu dayanım, ayrıca namlunun görmüş olduğu atım adedi en az 30.000 atımdır, onun da sorunsuz olması memnunluk vericidir.

Alıntı

Sn Lupus,

Çok teşekkürler..Big Grin
Gerçekten de memnunluk verici. Açıkçası "şahsi tecrübelerimden" yola çıkarak, müşteri ilişkileri konusunda kimi muadillerinden oldukça titiz davrandığını düşündüğüm bahse konu firmayı, "yan gözle" daima takip ediyorum..Big Grin

Sevgiler

Alıntı

SAyın lupus sanırım kalite yavaş yavaş artıyor... Ne kadar mutluluk verici...

Alıntı

Anlaşılan firmalar yavaş yavaş çıtayı yükseltiyor. Bunu görmek memnuniyet verici inşallah çok daha iyi işler çıkarırlar.
Saygılar.

Alıntı

Arkadaşlar, daha önceki Shark gövdeleri resmen hamur gibiydi. Bunun en güzel göstergesi de, icra yayı kılavuzunun tabanının oturduğu yerdi. Bu bölgedeki malzeme gerçekten daha bin atım bile yapılmadan, hemen geriye doğru ezilmeye, metal traşlanmaya başlıyordu.

Emniyet mandalının giriş delikleri düzgün ve simetrik açılmadığından, malzeme de çok yumuşak olduğundan, gerek tetik çekilirken, gerekse de tepme esnasında kademe parçasındaki kovan fırlatıcı kovanı, horoz da sürgüyü karşıladığında, bu deliklerin etrafına anormal yük biniyordu. Emniyet mandalı şaftının sol giriş deliği etrafından geriye doğru, sol gövde kızak rayı daha önce iki kez ayrışmıştı. Bu kırımların her ikisi de daha 10,000 atımı görmeden meydana gelmişti. Bu kusurların tetik çekiş kalitesini bozması da işin cabasıydı.

Yurt Savunma, bir süredir kullandıkları alüminyum alaşımı üzerinde çalışıyordu, eğer olmazsa yurt dışından malzeme tedariki cihetine gideceklerini söylüyorlardı. Ne yaptıklarını tam olarak bilemiyorum, ama sorunları büyük oranda aşmış gibi gözüküyorlar. Eğer gövde her hangi bir kırıma, ya da deformasyona uğramadan 20.000 atımı görürse, artık bu konuda belirli bir aşama kat edildiği anlaşılmış olacak. Bakalım...

Haa, yalnız bu gördükleriniz internetteki bilimsel analitik yaklaşımdan uzak bir silah forumunda olduğu için, yanımızda noter de istihdam edecek imkanımız olmadığı için, kutsal metin yerine geçmez haberiniz olsun, siz bizzat kendiniz bir Shark'ı 25.000, mümkünse 50.000 atımla denemeden sakın fikir sahibi olmayın. Bilmediği ve görmediği bir şey hakkında aslında fikir beyan etmeyen, bizzat üreticilerden alınmış, çok daha bilimsel ve güvenilir verilerle katkı sağlayan Sn.Karahan Bey'in ve destekçilerinini sözlerini dikkate alın.

Alıntı

Sn.Karahan Bey'in sözlerini dikkate almazmıyız Sn.LUPUS. Kendisi piyasaya çıkmamış 45 cal.yerlileri edinme deneme ve biz nacizhane silahseverlere tavsiye etme lutfunda bulunmuş bir ustamız. Kendisi tabancaları saldırı ve savunma diye iki guruba ayırarak silah lugatımıza yeni terimler ekleyen bir üstadımız. Sağolsun saldrı silahlarını kullanma ve edinme hakkını da biz asker ve polislere layık gördü. Gerci ben hala bir saldırı silahı edinemedim ama Smile neyse.
Saygılar.

Alıntı

LUPUS demiş ki:namlunun görmüş olduğu atım adedi en az 30.000 atımdır, onun da sorunsuz olması memnunluk vericidir.

namlunun, sabitlenmis silahla 25 veya 50 metre grupmanini gormeden namlu hakkinda iyi durumdadir demek yanlis olmazmi?
neticede tabanca hedefi vurmak icin vardir......

Alıntı

Alıntı: 25 veya 50 metre grupmanini gormeden namlu hakkinda iyi durumdadir demek yanlis olmaz mi?
Haklısınız. Ancak Zigana Sport konusunda söylediğim gibi, mekanik atış sehpası olmadığından, bu konuda kesin bir fikir beyan edemem. Sİlahın tetiği de gerçekten çok hassas atış yapmaya uygun olmadığından, elle ve ayakta yapılan yapılan atışların, atıcının yetenekleri ve hatalarından ne kadar bağımsız olabileceği de tartışılır.

Kötü tetiğine rağmen, bu silah 10-15 m arasında yeterli bir dağılım özelliği göstermektedir. Ancak yine tetik özelliklerinden dolayı bu silahı daha uzun mesafelerde deneme cesareti gösteremedim. Ancak sizin bu sorunuzdan, duvarı kapıyı delmek uğruna da olsa bir 50-60 m atışı yapmak şart oldu, çünkü benim de içime kurt düşürdünüz. Cool

Alıntı

10-15 metrede yeterli diyorsaniz bence de yeterlidir. 50 metre icin yivli var degilmi Sn Lupus... Sahsen 50 metre otedeki bir hedef icin tabanca kullanacagimi ben hic sanmiyorum. Yanimda tufegim yoksa da olaydan uzaklasabilmek icin gayet iyi bir mesafe...

Alıntı

ilksurfer demiş ki:10-15 metrede yeterli diyorsaniz bence de yeterlidir. 50 metre icin yivli var degilmi Sn Lupus... Sahsen 50 metre otedeki bir hedef icin tabanca kullanacagimi ben hic sanmiyorum. Yanimda tufegim yoksa da olaydan uzaklasabilmek icin gayet iyi bir mesafe...

zigana sport ve girsan tugra nin 100metre+-10metre etkili menzili var beyler, hatirlatirimSmileSmile

olay yerinden uzaklasirken, hasminizin elinde 100 metre menzilli bu silahlardan olup olmadigina dikkat ediniz lutfenSmileSmile

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi