Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kılınç 2000 Light fiyatı ?
29-05-2008, 01:48 PM
RE: kılınç 2000 light fiyatı
şimdi sıralamaya başlarsak;
yerli üretim silahlarda tetik hassasiyeti olmadığı için bu tip durumlarda kullanılamaz.tetik yürümesi,yürüme mesafesi,tetik ağırlığı gibi özellikleri bu silahlarda arıyamayız zaten.
ergonomi acısındanda çok çok üzerinde düşünülmüş aletler değildirler.
mermi dağıtma olayını zaten konuşmaya gerek yokBig Grin
bakın arakadaşlar bu silahlarla savaşa gider adam vurursunuz kendinizi korursunuz ama bunlar profesyonel silah değillerdir.
yerli olmasından kaynaklanan bir sorun değildir bu; bu tip durumlarda yavuz 16 neyse bereta 92 fs de odur.arada bi fark yoktur.
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
07-04-2009, 03:08 PM
5 yıl önce 1250.tl ye mkek,den almıştım aldığımın ertesi günü silahtan soğudum
5 yılda 5 defa taşımadım sürekli tutukluluk yapıyordu servise göndermeme rağmen sorun çözülmedi tamda kaymakamlığa hibeye gitmişken görevli memur bana sat dedi kusurunu söylememe rağmen aldı hayrını görsün gerçi pek hayrını göreceğini sanmıyorum ama olsun

Ordu ve emniyet gibi kurumlar nasıl oluyorda bu silahı alıp göreve çıkıyorlar anlamıyorum çünkü bir kaç arkadaştan aynı sorunu yaşadıklarını duymuştum daha önce...
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
07-04-2009, 08:47 PM
Arkadaşlar bir yanlış anlama söz konusu herhalde, özel kuvvetler ve diğer silahlı kuvvetler personeline bu silahlar görev silahı olarak değil beylik silahı olarak veya uygun fiyata(95 ytl değil tabikiSmile) zati tabanca teğmin etmek amacıyla alınan silahlar.ÖKK,SAT,SAS,vb. birimlerin görevlerinde kullandıkları tabancalar tahmin edersinizki bu ismini zikrettiğimiz marka değil.Ama genel maksatlı nöbet ve görev silahı olarak diğer birliklere bu silahlardan tahsis edilmiş olabilir.Saygılar.
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
12-05-2009, 09:40 PM
bu silah emniyete 330 ytl ye verildi
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
12-05-2009, 11:00 PM
Arkadaşlar bu silahlar ,mezun olduklarında kendisine 9x19 mm beylik silahı verilmeyenler için (örneğin ,Hv Kuv.için 1998 devresi ve altı) yapılan ihale ve test sonucu tercih sırasına göre dağıtılmıştı Modeller,Zigana T,Zigana M16,Sarsılmaz Kılınç 2000 Light,Şahin 2000 light,Yavuz 16 compact modelleriydi.Silah fiyatları 550 civarıydı tüm silahlar için.En çok tercih edilen model Zigana T oldu.Öyle ki bu model en üst rütbeden alta doğru belli bir kontenjanda dağıtıldı. Ben başka bir tercih yapmadığımdan alamamıştım.1999 devresi ve sonrasında her sene değişik marka yerli tabancalar beylik silahı olarak dağıtılmaya devam edildi,örneğin bir sene sarsılmaz,bir sene kanuni 16,bir sene Şahin 2000 aldı arkadaşlar.Sanırım bunu TSK dengeli bir alım politikası izleyip yerli sanayiyi yaşatma amacıyla yapıyor.Sn Alpago nun dediği gibi bunlar personele kişisel amaçlı verilen silahlardır,kolay kolay harekat görevlerinde kullanıldıklarını sanmıyorum.Kulanan hiç mi yok olabilir tabii ,tercih meselesi.:rolleyes:Selam ve saygılar..
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
08-03-2011, 11:35 PM
RE: Kılınç 2000 Light fiyatı ?
Benden bir dönem önce mezun olan üstlerimize 375 TL 12 ay taksitle verildi.

Saygılarımla.
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
09-03-2011, 12:23 AM (Bu Mesaj 09-03-2011 12:23 AM değiştirilmiştir. Değiştiren : analyzer.)
RE: Kılınç 2000 Light fiyatı ?
Bu silahı ben şahsen kullanmadım ama bir astsubay arkadaşım 3 yıl kadar önce almıştı.Aldıktan birkaç ay sonrada sattı nedenini sorduğumdada 2 şarjör mermi attığını ve ondan sonrada silahın her yerinden ses gelmeye başladığını söyledi.Bu nedenle satmış.Ne kadara aldığını bilmiyorum ama 1500 tl ye satmıştı.
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum Atla:

Konuyu görüntüleyenler: 2 Misafir

İletişim | TabancaTufek.com | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Hafifleştirilmiş Sürüm | RSS