Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Anket: Nasıl temsil edilmeliyiz
Rep puanı bazlı seçme ve seçilme yetkisi olmalı
Her ilden temsilcilerin seçme ve seçilme yetkisi olmalı
Adayları oylayarak belli sayıda temsilci seçilmeli
[Sonuçları Göster]

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TEMSİLCİLER MECLİSİ
Silahsever olarak kendimi ifade edebileceğim yegane platform bu olduğundan ve bence artık bazı kararların alınması ve bazı adımların atılması gerektiğinden bir karar mekanizması oluşturma zamanı geldiğini düşünüyorum.
Her ne kadar Sn. İlksurferin sitenin fişini çekme yetkisi bulunmasına ve kendisinde hafif diktatoryal eğilimler görülmesine rağmen hiçbirimizin diktatörlükten hoşlanmayacağı ve de herşeyi moderatöre yüklemenin adil olmayacağını düşüncesi ile konuyu açıyorum.
Ankete "böyle bir temsile gerek yok" seçeneği koymadım çünkü birilerinin temsil edilmek istememesi, temsil edilmek isteyenler için engel oluşturmamalı.
Saygılarımla.

Alıntı

Ben şahsi fikrimi söylemem gerekirse;
Forumun fişini çekme yetkisi olsa bile bunu yapacağına dair bir izlenim görmedim.Ayrıca buna neden ihtiyaç duyulabilir ki ?

Belki geçmiş konuları kaçırmış olabilirim ama,haksız yere kimsenin banlandığınıda görmedim.Diktatörlük konusuna gelince burada değil hiç bir yerde kimse bunu istemez.....

Alıntı

Forumda bulunan bir çok değerli kişi sayesinde ateşli silahlar hakkında bilgi , deneyim ve tecrübelerini paylaşan üstatlar bu konulara yabancı olan bir çok insanı doğruya doğru yönlendiriyorlar , sağ olsunlar sayelerinde bilmediğim veya bildiğimi sandığım bir çok konuda aydınlandım..
Forum üyelerinin birbirleriyle haberleşmesi kısıtlanmış değil , frekansları uyuşan kişiler bir arkadaşlık da kurmuşlar sosyal hayatlarında da vakit buldukça bir araya geliyorlar ..
Bahsettiğiniz gibi bir yapılanmanın maksadını inanın çözemedim , neden derseniz bildiğim kadarıyla bu forum kurulmuş olan bir derneğin veya sosyal bir birliğin sitesi değil , bir şahısa ait bu tip bir yapılanmanın bir kişiye ait olan bir yerde yapılmasının etik olmayacağı düşüncesindeyim .
Tabi bu benim şahsi görüşüm.

Saygılar.

Alıntı

(03-05-2014, 06:03 PM)carbine demiş ki: Ankete "böyle bir temsile gerek yok" seçeneği koymadım çünkü birilerinin temsil edilmek istememesi, temsil edilmek isteyenler için engel oluşturmamalı.
Saygılarımla.

Sn. carbine
"Böyle bir temsile gerek yok" seçeneği olmaması, temsil edilmek istemeyen insanlar için de bir engel olmamalı. O da bir tercih.
Saygı duyulmalı.

Ayrıca kimse alınmasın diye kendi üzerimden örnek vereyim.

Forumun kuruluşundan bu yana maddi, manevi ve forumda yazılanları okumak ve bazen fikir beyan etmek dışında foruma katkısı olmayan bir kişi olarak hak iddia etmem;

Eğlenmek için gittiğim gece kulübüne 3. gidişimden sonra ortaklık teklif etmem gibi bir şey.

Bu da benim şahsi fikrim.

Saygılar

Alıntı

Sn carbine,

Niyetinizin iyi olduguna eminim, Amerika'daki NRA gibi kuvvetli bir silah lobisinin Turkiye'de de olusturulmasini gonulden desteklerim.

Bu hafta 10bin uyeye ulastik. Benim gorevim moderator olarak forum kurallarini uygulamak ve huzurlu bir ortamda paylasim yapilmasini saglamak. Bunu da mumkun oldugunca hosgoru ile yapmaya calisiyorum.

Siz de silahseverlere faydali olacagina inandiginiz bir meclis kurmak istiyorsaniz memnuniyetle kurabilirsiniz. Ama arada bana laf sokusturmaya gerek yok herhalde. Smile

Saygilar,

Alıntı

Açıkçası bende bu forumdan çok şey öğrendim çok kaliteli ve huzurlu bir forum...

Tüm üyelere ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyorum..aklıma takılan tüm soruları çekinmeden sorabiliyorum ayrıca çoğu zaman beni idare ettikleri de olmuştur bence böyle bir yapılanma gereksiz...Ancak bunun yerine bu başlık altında site yönetimi ile ilgili sorun veya soruları paylaşıp moderatörün bunlara cevap vermesi mantıklı olabilir diye düşünüyorum....

İlk soru yeni gelen bazı üyelerin bazılarında kısa bir sürede yıldızının artmasına rağmen uzun süredir 2 yıldızım olması (tam üye) nın sebebini bunun hangi koşullarda nasıl değiştiğini ve bu farklılığın sebebini öğrenmek isterim
Saygıyla

Alıntı

Bence moderatorler fazlasıyla iyi niyetli. Bunları konuşmak bile forumun kalitesini gösteriyor.

Alıntı

Sn Carbine 5-6 yıldır foruma üyeyim, evdeki kırıkkale ile ateş etmeyi bilmez iken, bugün yasal olarak bir tamir atölyesi açabilirim. Tabancanın ne olduğunu Sn Lupus dan, nasıl nişan alıp ateş edeceğimi Sn Xclodr dan, nasıl alışveriş yapılacağını Sn Ceycey den, yivsizleri Sn Gunman dan öğrendim.

Elbette birlikten kuvvet doğar, ama biz zaten birlikteyiz. Eğer illa ses duyuracak platform aranıyor ise bu ülke avcılık ve atıcılık klubü dolu. Yani insanların resmi olarak bir yerlere ulaşması çok kolay. Bu foruma gerek olmadan hemde.

Kusura bakmayın ama temsil edilmek veya edilmemek benim seçimim, bu sizin benim adıma karar verebileceğiniz bir durum değil.

Yazdıklarımı yanlış anlamayın. Kafam çalışır ama hep düz, gizlisi saklısı olmayan biri olduğumdan forumda zaman zaman zaman yazdıklarım itici ve olumsuz olsa da şehrimdeki forumdaşlar, alışveriş yaptığım esnaflar tarafından sevilirim. Asabım kolay bozulmaz sakin biriyim ama insanların karşısına çıkıp diş göstermekten de çekindiği biriyim. Bu yüzden arkamdan atıp tutanlar, telefonu kapatırken özürler dileyerek kapatır, beni gördüğünde kafasını gömecek yer arar. Hatta ankara ekibi icinde bu tür olayların espri malzemesi yapılmışlığı çoktur. Surada onca sene içinde bana da şu kötülüğü şu terbiyesizliği yaptı diyecek bir tane adam çıkmaz, aksine etrafına iyiliği dokunur biri olmaya gayret ederim. Bunları size yazmamdaki sebep sözlerimi düşmanlık olarak algılamamanız için. İyi niyetimden emin olun rica ediyorum.

Neden illa bir oluşum içine girmek istiyorsunuz, neden bu işin üstadları henüz erken dedikçe birilerini ortaya çıkarmaya uğraşıyorsunuz, sizi bu iş için çaba gösterenlerden üstün kılan bi yanınız mı var, onların görmediğini mi görebiliyorsunuz, yoksa yasal mecra olmazsa olmaz mı diyorsunuz. Eger son cümle ise cevap, bu ülke klup dolu, dilediğinize girip dilediğinizde istenilen resmi açıklamalar yapılabilir.

Ben sahsen kendi maaşlı olmayan birinin veya silah dünyası ile bağlantısı olan birinin derneğe alınmasını bile istemedim, bu da itiraz ile karşılanmadı. İnsanların ne kadar hassas olduğunu ne emekler verildiğini monitör başından takip ederek dogru yol gostermek biraz garip olmuyor mu?

Alıntı

Bunca akıl ve izan sahibi insan şu an erken derken, bunca akıl izan sahibi kişi onların bu sözlerini kabul edip susarken, bu kadar kişi akılsız mı veya tembel mi de dürtüklemeye çalışıyorsunuz?

Siz başka bir şetin farkındalığı ile yapıyorsanız buyrun efendim, acıklayın, bizde gücümüz yettiğince destek verelim sizi haklı bulursak.

Saygılar, selamlar

Alıntı

Bunları suçlama ifadeleri değil bir sohbette dürüstçe söylenen sözler olarak kabul ediniz lütfen.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi