Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Doğada çaresiz kaldığınız o an
#37
(21-05-2014, 07:25 AM)Terces demiş ki: Sn.absc42,
Cok haklisiniz. Bu domuzlar ciftcinin alin terini parasini cebinden aliyor ve yasalarin ne dedigi onemli degil....
Ayni sekilde bazi iki ayakli domuzlar da aynisini yapiyor hatta bazen can aliyorlar.Her Turk vatandasi kolaycada tasima ruhsatli silah alamiyor bildiginiz gibi. Bu sebeple ruhsatsiz silah tasimakta ayni sebeplerden dolayi hakli bir istek... Yasalarin ne dedigi pek de onemli degil.
Saygilar,

Sayın Terces,
İroni yaptığınızı, aslında tam tersini söylemek istediğinizi sanıyorum. Yanlışsam doğrulayın lütfen.

Bence, gece elde tüfek domuz beklemenin, Yasaya aykırı olması bir yana,  kabul edilebilir hiç bir yanı yok. Domuz zannıyla başka bir avcıyı hatta arkadaşını vuranların haberleri medyadan eksik olmuyor. Böyle bir şeye neden gerek duyarlar ki? Domuzdan korunma amaçlı bahçe çitleri 15-20 senedir ülkemizde mevcut.
Bildiğim, Antalya'da Çanakkale'de ve herhalde daha bir çok yerde kullananlar var.
[Resim: it.jpg]

Diğer zararlılar için de, yüksek teknoloji ve/veya doğa dostu çözümler bulunuyor ve Türkiye'de pazarlayan/uygulayan var. Örneğin, sivrisinek larvalarını yiyen mikroorganizmalar, tahılları, bitkileri yiyen zararlılara karşı predator böcekler satın alınabiliyor.


Tekrar konuya dönersek, domuz bostanı yiyecek diye gece domuz avı yapan varsa, her halikarda yasal olmadığından, gece görüşlü, 7+1 doldurulmuş bir otomatikle, hiç olmazsa diğer risklerin en aza indirilmesini tavsiye ederim. Eğer yakalanırsanız, büyük ihtimal takoz veya optik konusuna zaten sıra gelmeyecektir.

Saygılar
 
Alıntı
1 üye teşekkür etti:
sparus
  


Bu Konudaki Mesajlar
RE: Doğada çaresiz kaldığınız o an - Ahmet Özalp - 02-10-2017, 06:50 AM

Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi