Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Doğada çaresiz kaldığınız o an
(20-05-2014, 10:30 PM)Xlll demiş ki: Neden ?

Bu bir yürek meselesidir , teneke çakmakla tarladan domuzu çıkaramazsın. Bir gecede bütün mahsülün gidiverir anca sabah anlarsın.
Beklersin tarlanı , ve geleni vurursun. Milletin derdi mahsul, bizim gibi azılı peşinde de koşmaz , ufak mış, dişiymiş farketmez , hamile domuz bile vursa zevk duyar . Bu domuz avının acı ama kabullenmeyen gerçeğidir ne yazık ki.

Amcamın yaşı 70 olmuş , tarladaki kavunu onun o yılki geçim kaynağı , bu amca kaç saat dayanır , nekadar yeri bekleyebilir. Napsın , bizi çağırıyor ; evlat neolur bu gece gelinde bekleyelim , diyor .
Siz olsanız ne yaparsınız.....
Ben gidiyorum arkadaş .

Sabahı cebime para sıkıştırmaya kalkışanı gördüm ; ne yapıyon amca , bir faydamız olduysa ne mutlu bana , demek bana herzaman buruk bir halde gurur verdi.

Avcılık ;vicdan ve tetik arasında ince bir çizgidir. Ben vicdanlı bir okadarda bunları yazabilecek cesareti olan bir avcı daha da önemlisi bir insanım.
Sn.XLLL Yazdıklarınızda çok haklısınız ancak sizin bu yazdıklarınızı bütün ömrünü büyükşehirlerde geçirmiş , hiç kırsala çıkmamış, her hangi bir çiftçiyle yada köylüyle tanışmamış birileri anlayamaz. Ben kendim Denizliliyim , Denizlinin; Acıpayam ,Bozkurt Çardak Honaz, Çal gibi ilçelerinin bir çok köylerinde gezdim oralarda bayağı bulundum, oralarda ne denli domuz olduğunu bütün köylüler iyi bilir hasat zamanı tedbirini alır. Şimdi birileri kalkıpta sen tarlana gece gelen domuzu vuramazsın bu kanunla yasak dersen o tarlanın sahibi sana güler güldüğüyle de kalmaz söver. Bu bahsettiğim durum sadece Denizlide değil Anadolu'nun bütün illerinde de aynen geçerlidir. Herkese saygılar.

Alıntı

Bu Konudaki Mesajlar
RE: Doğada çaresiz kaldığınız o an - absc42 - 20-05-2014, 11:16 PM

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi