Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Doğada çaresiz kaldığınız o an
Çantada bulunan battaniye ile, çamura batan arabayı kurtarmak için kullanacağımı hiç düşünmemiştim .
Minibüsü çam ormanın dibine parkettim, amacım geçit beklemekti. Hava bulutlu olduğundan yağmur yağabilme ihtimaline karşı arabadan fazla uzaklaşmadan geçit yerine geldim , sırt çantamı ağacın dibine yasladım ve başladım beklemeye. Yaklaşık bir saat sonra şiddetli bir sağnak başladı , çantamı ve tüfeğimi kaptığım gibi arabaya gittim. Yağmur sabaha kadar devam etti , minibüsün yan kapısını açıp yağmuru , Doğan'ın o eşsiz güzelliğini seyrederek vakit geçiriyordum.
Sabah oldu , toparlanıp yolaçıkmak üzere direksiyona geçtim , arabayı çalıştırdım gaza bastım , patinaj sesi. Zorlamadan aşağa indim , arka lastiğin olduğu yeri gördüm ve göçtüm, yağan yağmurun suları lastiğin altındaki toprağı aşındırark arabanın gömülmesini sağlamış. Etraftan topladığım orta boydaki taşları lastik altını besledim, kestiğim pıynar dallarını bütün lastiklerin altına koydum ve yavaş yavaş gaz vererek çıkartmaya çalıştım , diğer lastikler kavrarken batan lastik zorluyordu. Çantadan battaniyeyi çıkarıp o lastiğe sardım , kavramak için bir yüzey oluşturmuş oldum ve tahmin ettiğim gibi kavradı ve çıktım . Olan battaniyeye oldu ama dağın başında kalmaktan da kurtulmuş oldum.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Ahmet Özalp

Bu Konudaki Mesajlar
RE: Doğada çaresiz kaldığınız o an - Xlll - 30-04-2014, 12:55 PM

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi