Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CZ P07
Arkadaslar merhaba
adım Sadettin. Foruma bu 2.mailim. Su an cepten bağlanıyorum .Makine muhendisiyim .Yildiz teknik mezunuyum. Master amaçlı 2yil seattle da kaldım İnsallah ilerleyen günlerde resim ve videolar ekleyerek daha detaylı bilgi vereceğim malumunuz USA silah cenneti ama seatle biraz bu konuda diğer eyaletlere göre daha katı . Ama yine de silaha bir nebze olsun doydum diyebilirim. Neyse lafı uzatmadan konuya geleyim. Kusura bakmayın ama sizin su yere göğe. Sigdiramadiginiz CZ nin yüzüne bile bakılmıyor hatta piyasada yok bile bakılmıyor adı bile neredeyse bilinmiyor.

Alıntı

(15-10-2011, 09:42 PM)skaynak demiş ki: Arkadaslar merhaba
adım Sadettin. Foruma bu 2.mailim. Su an cepten bağlanıyorum .Makine muhendisiyim .Yildiz teknik mezunuyum. Master amaçlı 2yil seattle da kaldım İnsallah ilerleyen günlerde resim ve videolar ekleyerek daha detaylı bilgi vereceğim malumunuz USA silah cenneti ama seatle biraz bu konuda diğer eyaletlere göre daha katı . Ama yine de silaha bir nebze olsun doydum diyebilirim. Neyse lafı uzatmadan konuya geleyim. Kusura bakmayın ama sizin su yere göğe. Sigdiramadiginiz CZ nin yüzüne bile bakılmıyor hatta piyasada yok bile bakılmıyor adı bile neredeyse bilinmiyor.

Çok teknik bir açıklama olmuş nasıl teşekkür edeceğimi bilemiyorum.

Alıntı

Onuda Bilge kisi olarak size bıraktım
Bo..n adını badı saba koymuşlar neyin tekniğini yazayım

Alıntı

(15-10-2011, 11:07 PM)skaynak demiş ki: Onuda Bilge kisi olarak size bıraktım
Bo..n adını badı saba koymuşlar neyin tekniğini yazayım

Sn.skaynak ben Türkiye'de ikamet ediyorum Ülkemizin şartlarını biliyormusunuz ateşli silahlar konusunda?Daha realist paylaşımlar rica ediyorum lütfen.

Alıntı

Silahlara bir nebze olsun doyabilmiş silahsever.. Ziyadesiyle düşündürücü. Sn. skaynak, bence forumu okuyun. Yazabilecek erdemi kazandığınızda yazınız. Forum kurallarına uymaya karar verdiğinizde yazınız. Her an, acaba yeni bir şey yazılmış mı diye nöbet tutuyorum. Acaba yeni yazılanlardan ne öğreneceğim diye bekliyorum. Ne yazıkki sizin anlamsız yazınızla karşılaştım. Sn. moderatörleri daha acımasız olmaya davet ediyor, tevazu göstermeden forum kurallarına uymayanları banlamalarını talep ediyorum.

Saygılar..

Alıntı

Arkadasım kusura bakmayın amacım polemik değil ben sadece USA da tutulan bilinen bir silah değil dedim. Bu adamlarda silah kisintisi yok malunuz bu silah iyi bir silah olsa bunu es gecmezlerdi inanın . Bu sorunuzun cevabinida en iyi Amerikan silah forumlarindan alabilirsiniz. Bu adamlar bizim gibi iki silah kullanınca profosör oldum demiyorlar.onlarca silah kanalı var 24 saat yayın yapan ve bunlar silahı öyle bir didikliyorlar ki eminim cz iyi silah olsa dikkatlerinden kacmazdi

Alıntı

Sn skaynak, CZ bizim guneyde oldukca bilinen ve tutulan bir markadir. Yarismalarda ozellikle tercih edilir. Ekte dikkat ederseniz bayagi sampiyonluk kazanmis bir markadir. Bilginize,

Angus Hobdell - CZ USA Team Captain

USPSA Production Nationals 2009 - 12th overall Production division
Pan American match in Equador July 2009 ? 1st place Production division
Latin American Cup in Equador 2008 ? 1st place Production division
World Shoot Championship in Bali, Indonesia  2008 ? 5th place overall in Production
World Shoot Championship in Bali, Indonesia  2008 ? 1st place Man on Man shoot off
Other accomplishments include;

1st Florida Open Production 
2nd Columbus Cop Panama Production
1st Overall Spring Steel AZ
1st Area 6 Production 
1st Area 7 Production 
1st Dust Devil Classic Production
2nd West coast 1911 Production 

Look for Angus at the Steel Challenge in August 2009 in Piru, CA.

Check out his website at http://www.czcustom.com

Words of wisdom from Angus??Slow is smooth, and smooth is fast.  It?s only aiming.?

Matt Mink - CZ-USA Team Shooter

His most recent accomplishments include;

AREA 4 Championship 2009 - 1st overall Production division
IDPA Nationals 2009 - 2nd overall ESP division
IPSC Nationals 2009 - 1st overall Production division
USPSA Production Nationals 2009 - 4th overall Production division            
AREA 3 Championship July 2009 ? 2nd overall Production division
3 Gun Midwest Championship June 2009 ? 5th overall
IDPA Oklahoma Sectional March 2009 ? 4th overall
IDPA Missouri State Championship 2008 ? 1st E.S.P. division
World Shoot Championship in Bali, Indonesia 2008 ? 2nd overall Production division
CONGRATULATIONS MATT!

Check out his website at http://www.matthewmink.com

Words of wisdom from Matt? ?Conceive an executable plan.  Always go for points, the plan is not about speed, but accuracy.  Aiming works.?

David L. Miller ? Master Class Sporting Clays & FITASC Shooter

Home:  Polo, Missouri

Years shooting:  23

Years shooting sporting:  10

Shotgun:  CZ Sporter, 32 inch barrels with changeable chokes; custom fitted by Mark Murphy of Murphy and Sons, Augusta, Kansas

Ammo:  Rio TT 32 7.5 Sporting, 1 1/8 ounce 7 ½ shot at 1250 fps for all 12 Gauge Sporting Clays events. Advice for sporting clay shooters:

?If you concentrate on performance and the road ahead of you one station at a time, you?ll shape the outcome you want ? and that is to perform to your full capability.? 

In 2011 David can be seen representing CZ-USA at :

April 9-10 Denver Area Sporting Clays Clubs : Kiowa Creek , Colorado Clays , Great Guns , Quail Run , Pikes Peak , Rivers Edge .

April 15 - 17  Reed Shooting Expo, Little Falls Mn

April 29 - May 1   NRA Show , Pittsburgh Pa

May 13 - 15 Mo State FITASC Championship, River Hills Sporting Clays, Booneville Mo

June 2 - 6 Texas State Sporting Clays Championship, American shooting Centers, Houston Tx

July 28- 31 Mo State Sporting Clays Championship, River Hills Sporting Clays, Booneville  Mo

Aug 5-7  Nebraska State Sporting Clays Championship, Heartland Shooting Park, Grand Island Ne

Sept 8 - 11  Zone 5 Championship , Fall River Ks, Flint Oak Hunting Club

Oct 2 Heart of America Boy Scout Sporting Clays Shoot, Bonner Springs Ks

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Newedition
Sn. skaynak, konumuz CZ'nin iyi bir silah olması ya da olmaması değil. Sizin forum kurallarına aykırı hareket ediyor olmanızdır esas olan. Ayrıca İngilizcem de hiç iyi değil. Ama bu forumu takip ediyorum ve dünyadaki diğer forumlarda neler yazıldığını azda olsa anlayabiliyorum. Fakat sizin gibi anlamsız mesajlar gönderen üyeler sayesinde değil. İsterdim ki Amerika'da yaşadığınız tecrübeleri forum kuralları çerçevesinde ve bizim gibi acemi silahseverlerin anlayabileceği bir dille yazsaydınız. Amerikalıla'rın bu silah iyidir, bu silah kötüdür demesiyle ben tatmin olmuyorum. CZ ya da başka silah ile ilgili ciddi tecrübeleriniz varsa paylaşınız. Dikkatinizi çekerim bu forumda, iki silah kullanıp profesör olduğunu idda eden kimse yoktur. Tavsiyemdir; 30 gün boyunca forumu sadece okuyun.

Saygılar..

Alıntı

Sn. skaynak, benim amacımda polemik yaratmak değil ama bu dünya da sadece amerikalılarmı silah otoritesi ? Amerikalının kötü dediği ya da beğenmediği bir şey gerçekten de tu kaka mı? O zaman bütün dünya uğraşmasın sadece amerikalıların onay verdiği silahları ya da ürünleri kullansınlar. Silah dışı olucak ama bir örnek vermek istiyorum amerikalıların yere göğe sığdıramadıkları öve öve bitiremedikleri kendi üretimi arabalarını neden başka ülkeler kullanmıyor? Evet burada malesef imkanlarımız kısıtlı olduğu için onlar kadar test yapma ya da üretilen her silahı deneme şansımız olmuyor. Sn.glock arkadaşımız, imkanlarımızın kısıtlı olduğunu dile getirerek bir soru sormuş, buna karşın bana göre sizin verdiğiniz cevap hoş olmamış, onun yerine kaynak göstererek daha açıklayıcı bir cevap verseydiniz şık olurdu. Bu arada izninizle bir düzeltme yapmak istiyorum, profosör değil profesör olucak.

Alıntı

Arkadaşlar konu uzuyor ve bende sizlerde yanlış anlamalara sebep olduğum için üzülüyorum.Ben sadece kabul etsekte etmesekte dünyada silahın merkezi olan bir Ülkede CZ nin pek makbul gören bir silah olmadığını söyledim.Orada da CZ pek görmediğim için silahın şu su kötü bu su kötü diye yorum yapamam.Orada ne gördüğümü de yazayım.S&W-Colt-Sig Sauer-Glock-Kimber-Walther USA-Taurus-Ruger-Beretta-FNH-Springfield Vb.Sorun sansürlü yazdığım o yazı ise bence bunu çok abarttınız.Ne küfür ettim ne de kimseye hakaret.
Profosör de işin ti si idi.
Saygılar
Ayrica birşey daha ilave edeyim.Eğer siz Amerikaya gitmiş olsaydınız beni çok daha iyi anlıyor olacaktınız.İnanın biz burada kusuruma bakmayın ama silaha at gözlüğü ile bakan profosörleriz.Önümüz ne konarsa onu görüyoruz ve yiyiyoruz.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi