Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CZ P07
Aşağıda CZ UB'nin yeni polmer silahlarından birisi olan P07'yi görüyorsunuz;

[Resim: duty20factory20image1.jpg]

[Resim: duty20web.jpg]

[Resim: getimgh.jpg]

[Resim: 47252157.jpg]

[Resim: czp07aru4.jpg]

[Resim: 12523169.jpg]

Alıntı

Aparat olukları hizmet silahlarında artık standard oldu.
Tetik korkuluğunu da aparatlara daha uyumlu olacak şekilde yenilemişler.
Her göze hitap etmeyebilir, ama pratik amacına uygun bir tetik korkuluğu.
Kabza deseni ne çok derin, ne çok silik, ama yine de ele alıp bakmak lazım.
Sürgü manevelasının önüne de, Glock'lara custom olarak yapılan desen direk eklenmiş.
Beavertail kuyruk konturu eklenmiş. Bu da her zevke ve kullanıma hitap etmeyebilir.
Emniyet mandalı çift taraflı iken, sürgü yakalama-salma manevelası ve şarjör mandalı tek taraflı.
Emniyet mandalı klasik ve olması gereken yerde.
Sürgü konturu Beretta Px4'ü andırıyor.

Alıntı

valla üstad şimdi bizde sizin saz arkadaşlarınız konumundayız ya yada şakşakçınızmıydık, neyse....

durun bir iki kelam edelimde belki cz yetkileride bizimle irtibata geçer hatta belkide üye olurlar bizde hava atarız...Big Grin Big Grin D:

silah ilk bakışta güzel gibi görünsede, CZde beğenmediğim çekme kertiklerinin yüksekliğinin az oluşu bu silahta da var üst kısımda kapağın çelik kısmının alçak polimer kısmının fazla olması hafiflik açısından avantaj da olsa özellikle kapağın ön kısmındaki eğimle silahın hertikler dışında manipülasyonunu neredeyse imkansız hale getirmiş...

tetik korkuluğu bence berbat...

ayrıca polimer bir silahta bevertail çok gereksiz bence....

açıkcası bence polimer silahlarda güvenlik dışında hiçbir gereksiz parça olmamalı ve silah sert hatlara sahip olmamalı silahtan bakarak ve dokunarak zevk almak isteyen bir insan zaten polimerden zevk almaz, polimerin özelliği hafif ve her yönüyle kullanışlı olmasıdır, o yüzden gereksiz çıkıntı ve sert hatlara bence kesnlikle gerek yok...

Alıntı

Cz 40 ın niçin piyasadan çekildiği sanırım belli oldu,hayırlı olsun,cz güvenilirliği göz önüne alındığında,oldukça iş yapacak bir tabancaya benziyor,40 sw si çıkmadıysa,yakında çıkar,zira cz 40,platformu 40 sw için üretilmişti,eğer bu platformun 45 acp liğini yaparlarsa sanırım cz için daha kayda değer bir değişiklik olur,öte yandan sightlar güzel,pratik nişan için uygun,horoz gene klasik traktör tekeri,polimer gövdedeki seri numara platini ise glocklardakine nazaran nispeten daha güvenli bir yere çakılmış,ama kalın plaka kullanılacağına,daha ince ve uzun yapıda bir numara platini kullanılıp tetik korkuluğunun alt kısmına çakılsa platin riskli bölgeden daha uzağa taşınıp çatlama riskini komple ortadan kaldırırdı,bunun dışında çok ciddi bir yenilik var diyemeyeceğim,rami ve cz 40 karışımı,aksesuar rayı ve çeşitli makyajlarla piyasaya sürülen bir model gibi görünüyor,şarjör serbest düşme özelliğine sahip,buton ise ebat bakımından büyük tutulmuş bu pratiklik sağladığı gibi istenilmeyen şarjör bırakmalarınada sebebiyet verebilir,Mekanizma salma mandalıysa oldukça büyük,sanırım taktik kullanımda eldivenli olarak kullanım esnasında operatörün işini biraz daha kolaylaştırması amacıyla bu şekilde düşünülmüş,yada başparmak kalınlığı 5 cm e yakın kişilerin zorlanmaması içinde olabilir,bilmiyorum,hoş eski usül ufak mandal bile yeterince büyüktü,ama yerli yabancı tüm firmalar konsept için son zamanlarda çeşitli makyajlamala yollarına giriyorlar,cz de bu modelle kendi konseptinde olan boşluğu doldurmuş gibi,ama değiştirilebilir kabze sırtı ve striker sistemli tek hareketli tetiğe sahip,manuel emniyet sistemi ve kademe grubundan arındırılmış,otomatik iğne emniyetli bir model üretseydi daha bir iç açıcı olur gibime geliyor,zira bu sefer tabancanın cz sistemiyle alakalı kalan tek kısmı gövde içerisine geçme sürgü takımı olurdu ama ortaya kayda değer yeniliğe sahip bir model çıkardı,Ama firmanın geçmişi göz önüne alındığında oturmuş konsepti ve sabitleşmiş mekanik sistemlerinin dışına çıkıp risk almak istememeleri normal,sonuç olarak cz piyasada hatrı sayılır derecede güvenilirliğe sahip olan bir firma,dolayısıyla cz den bu tabancayı striker sistemiyle üretmesini istemek sanırım biraz fanteziye kaçacaktır,ama en azından "75" deki single action modlu tetik sistemiyle donatılmış versiyonunun üretilmesini hakikaten çok isterdim,yanlız horoz vurmalı tek hareketli tetik sistemiyle modern polimer konsept yakışık almayacağıdan sanırım böyle bir modelinde üretimi olmaz.Zira polimer gövdeli,klasik horoz vurmalı sisteme sahip single action tetikli herhangi bir tabanca bildiğim kadarıyla henüz üretilmedi.Öte yandan cz nin güvenilirliği hesaba katıldığında şu haliyle bile ağzımın suyunu akıttığını itiraf etmeliyim.Sistem aynı sistem olduğundan herhangi bir bug çıkartacağını düşünmüyorum,inşallah tez vakitte ülkemize gelirde makul fiyatlardan bizlerde nasipleniriz.

Alıntı

Alıntı: değiştirilebilir kabze sırtı ve striker sistemli tek hareketli tetiğe sahip,manuel emniyet sistemi ve kademe grubundan arındırılmış,otomatik iğne emniyetli bir model üretseydi daha bir iç açıcı olur gibime geliyor

Alıntı: cz den bu tabancayı striker sistemiyle üretmesini istemek sanırım biraz fanteziye kaçacaktır

Sn.Sorter, aslında CZ bunu sadece çift hareketli tetiği olan 100 ve daha sonra bu modelin tetik özelliklerinden gelen şikayetler üzerine DA / SA 110 modeli ile denedi. Ancak sanırım umdukları ticari başarıyı sağlayamadıkları için, en iyi bildikleri ve tecrübeli oldukları konsepte sadık kalmayı düşünmüş olsalar gerek diye düşünüyorum.

Alıntı: polimer gövdeli,klasik horoz vurmalı sisteme sahip single action tetikli herhangi bir tabanca bildiğim kadarıyla henüz üretilmedi
Sanırım kast ettiğiniz HK gibi DA / SA, istendiğinde sadece SA opsiyonlu bir model değil, saf ve sadece SA olan bir model. Halihazırda bu arzunuza cevap verebilecek polimer gövdeli, hatta çift sıra şarjörlü ve oldukça kaliteli pek çok 1911 klonu var. Cool

Alıntı

1911 de charles daily bull ve adını hatırlamadığım israilli çakmasının bir kaç polimer gövdeli 1911 i olduğunu biliyorum,1911 lerin şekil itibariyle polimer olması silahları derli toplu olmaktan oldukça uzak tuttuğu gibi,genellikle tutukluk yapmasıyla meşur olan 1911 platformu bahsime dahil bile etmemiştim,benim single action tetik sistemli polimer tabancadan kastımı biraz daha açmak gerekirse,cz sp 01 phantom gibi bir tabancada sıfırdan single action sistemi olmasıdır,hayır o silahı zaten atış için yaptılar,oldu olası sa da eklesinler uzun namlusuyla güzel bir atış tabancası olsun,veya sig arms usa in p220 modellerine uygulamış olduğu sao nın aynısını sig pronun çift sutunlu polimer modelinede uygulamasın(hoş eski sig sauer kalitesi olmadan yapsalarda alınmaz)velhasılında
henüz piyasada bahsetmiş olduğum kriterlerde,derli toplu polimer tasarımına uygun,single action tetikli bir tabanca yok,p-07 de ise hali hazırda beavertail kuyruk yapısına birde sa tetik modu ekleseler hiç fena olmazdı diye düşündüm,usp e gelince bu modelin hiç single action a dönüştürülmüş versiyonunu görmedim,fabrika çıkışı horoz vurmalı single action hiçbir hk tabancasıda görmedim desem yeridir,
usp nin trigger variantlarındada böyle bir opsiyon mevcut değil,ha biri convert eder yapar olabilir,ama buda ne kadar güvenilir olur orası tartışılır.
http://hkpro.com/usp.htm
Umarım polimer single action tabancadan kastımı bu sefer izah edebilmişimdir.
Sonuç olarak cz 75 sa yı sürekli taşımak yerine aynı ebatlarda kapak takımı sp-01 de olduğu gibi komple gövde içerisinde kalacak şekilde tasarlanmış kaliteli single action tetikli polimer bir tabanca taşımak çok daha kolay olacaktır,ha aksi halde taşıma için uzun bir süre daha glock 17 ye devam.

Alıntı

Siz önceden söylemişsiniz Sn.Lupus ustam... bende söyleyeyim...

MKEK'ye bile gitmeden, bir defa bile poligonda atmadan, Yıllarca tüm dünyada onbinlerce kopyası satıldığı halde eline alıp hissetmeden yurt dışından alınmış tercümeler ile birkaç içi boş olması mümkün bilgilerle "Alışveriş sepetimde yer alamaz" diyeceğim.

Bu tarz üretici gözü ile yeşil sebze hareketlerimden dolayı özür de dilemiyorum.

Yorumun tadını çıkartınız.....

Sevgiler...

Alıntı

[Resim: p07lh.jpg]

[Resim: p07sights.jpg]

[Resim: p07apart.jpg]

[Resim: p07barrelslide.jpg]

[Resim: p07aparttop2.jpg]

[Resim: p07barrelslide2.jpg]

Alıntı

tigana f bundan daha güzel bence. yerli bir silahımızı övdümde rahatladım.

Alıntı

[Resim: p07tacticalblockbayonet.jpg]

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi