Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
hs2000 düşünüyorum öneriniz var mı?
Merhaba arkadaşlar;

adım gencay. ilk defa silah almaya niyetlendim. emniyete ön başvurumu yaptım.

kendi amatör çabamla (ki ne neye dikkat edilir, ne de hangi silahın ne gibi özlleiği vardır, ne de önemli noktalar nelerdir bilmiyorum) çok anlamayarak seçimler yaptım bir kaç silah arasında kararsız kaldım.

maddi durumumu düşünerek alabileceğim en iyi silahın da hs2000 olduğunu düşünüyorum. eğer herhangi bir sıkıntıya düşmezsem niyetimde onu almak var. hafif olduğu, 9 mm lik olduğu, 15+1 olduğu ve bence şık durduğu için seçtim.

fakat olası bir maddi aksilik durumunda yerli üretim arsan şahin 2000 l alacağım. sanırım atışlarda ödül almış bir silah.

jericho nun 941 modelleri de benim için hoş gibi duruyor.

sizden ricam bana verebileceğiniz tavsiyeler varsa bunu benimle paylaşmanız. sonunda alacağım şey allah izin verirse benimle belki 30 sene devam edecek yaşamaya. yokluğunu da aratmasın, kullanmak ise sadece eğitim amaçlı nasip olur diye umarak alayım artık dedim.

bu silahlar hakkında tavsiyeleriniz, dikkat etmem gerekenler yada bu fiyatlarda daha uygun tercihler varsa paylaşırsanız sevinirim. şimdiden teşekkür ediyorum.

Alıntı

Sn.blue78, öncelikle hoş geldiniz.
Umarım ortamdan yeteri kadar faydalanma imkanı bulursunuz.
Ekranın sağ üst tarafındaki '' Arama '' fonksiyonu ile de ilgilendiğiniz konu ile ilgili başlık ve mesajlara rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Halihazırda forumumuzda HS 2000 ile alakalı olarak oldukça yüklü, birinci elden kullanıcı izlenimlerini de içeren yazılar mevcuttur. Arama motorundan Jericho 941 ile ilgili olarak da, biraz kısıtlı olmakla beraber yine de işinize yarayabilecek bazı bilgilere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.
Saygılar.

Alıntı

blues78 demiş ki:Merhaba arkadaşlar;

adım gencay. ilk defa silah almaya niyetlendim. emniyete ön başvurumu yaptım.

kendi amatör çabamla (ki ne neye dikkat edilir, ne de hangi silahın ne gibi özlleiği vardır, ne de önemli noktalar nelerdir bilmiyorum) çok anlamayarak seçimler yaptım bir kaç silah arasında kararsız kaldım.

maddi durumumu düşünerek alabileceğim en iyi silahın da hs2000 olduğunu düşünüyorum. eğer herhangi bir sıkıntıya düşmezsem niyetimde onu almak var. hafif olduğu, 9 mm lik olduğu, 15+1 olduğu ve bence şık durduğu için seçtim.

fakat olası bir maddi aksilik durumunda yerli üretim arsan şahin 2000 l alacağım. sanırım atışlarda ödül almış bir silah.

jericho nun 941 modelleri de benim için hoş gibi duruyor.

sizden ricam bana verebileceğiniz tavsiyeler varsa bunu benimle paylaşmanız. sonunda alacağım şey allah izin verirse benimle belki 30 sene devam edecek yaşamaya. yokluğunu da aratmasın, kullanmak ise sadece eğitim amaçlı nasip olur diye umarak alayım artık dedim.

bu silahlar hakkında tavsiyeleriniz, dikkat etmem gerekenler yada bu fiyatlarda daha uygun tercihler varsa paylaşırsanız sevinirim. şimdiden teşekkür ediyorum.

Sn blues7,

Aynı başlıktaki HS değerlendirmelerini okuduysanız. Forumdaki tecrübeli arkadaşlar ve Üstadın değerlendirmelerini son derece açıklayıcı bir şekilde bulmuşsunuzdur.

Onlara artı olarak...hs2000 düşünüyorum öneriniz var mı?
Evet var, bir HS 2000 sahibi olarak, kesinlike alın derim...Big Grin

Sevgiler
Ve hoşgeldiniz...Smile

Alıntı

sn ekeke bende ısrarla hs2000 dusunuyorum ama yedek parca sıkıntısı olurmu su anyerlı sılah kullanıyorum zıgana sport bı sılah daha almayı dusunuyorum ne dersınız kullanıcı olarak
arıza durumunda ortada kalırmıyız saygılar

Alıntı

gonzales demiş ki:sn ekeke bende ısrarla hs2000 dusunuyorum ama yedek parca sıkıntısı olurmu su anyerlı sılah kullanıyorum zıgana sport bı sılah daha almayı dusunuyorum ne dersınız kullanıcı olarak
arıza durumunda ortada kalırmıyız saygılar

Sn gonzales,

Ben "silah ustası-uzmanı" değilim.
Size tamamen subjektif-kendi anlayışımla cevap vermek zorundayım. Dolayısıyla benim yazdıklarımı bir kriter olarak almanız doğru olmaz.
Ancak madem sordunuz, fikrimi söyleyeyim.

Evimden "1 km ötede yapılan" silahlara, 2000 lira vereceğime, onlardan daha kaliteli olan "yabancı silahlara" o parayı vermeyi tercih ederim.
Bu fiyatları burnumun dibinde yapılan silahlara veriyorsam , bir tüketici olarak; arızalandığı zaman o firmaya telefon açtığımda-karşıma çıkan insanın bana "bir of" bile demeye hakkı yoktur.
O kadar.

Bu konuda da kötü tecrübelerim olduğundan, "aynı parayı"- tekrar altını çiziyorum "aynı parayı" asla yerli silahlara vermem.
Parçaya-servisle vs. ise, hiç ilgilenmemem gerektiğini; ilgilenmemin bende "ülser yapacağını" acı tecrübelerle öğrenmiş durumdayım.

Sevgiler

Alıntı

sn. ekeke ne demek ıstedıgınızı anladım sanırım zigana işi bıraz hatalı oldu onuda alırken cok gıttım geldım hs2000 mı zıganamı ama bıkac bılır sandıgımız arkadaslara sordum ama onlarda bıze bılınmedık sılah vs vs deyınce gıttım zıgana aldım ama bıdahakı secımım kesınlıkle hs2000 den yana olacak tesekur ederım sn ekeke

Alıntı

gonzales demiş ki:sn. ekeke ne demek ıstedıgınızı anladım sanırım zigana işi bıraz hatalı oldu onuda alırken cok gıttım geldım hs2000 mı zıganamı ama bıkac bılır sandıgımız arkadaslara sordum ama onlarda bıze bılınmedık sılah vs vs deyınce gıttım zıgana aldım ama bıdahakı secımım kesınlıkle hs2000 den yana olacak tesekur ederım sn ekeke

Estağfirullah,
Subjektif görüşlerim size yararlı olduysa ne mutlu...
Yalnız sizden ricam, bunların "yalnızca benim" görüşlerim olduğunu unutmayın.
Tabi ki "bilgiler" doğrudur. Ancak aynı bilgilerle başkası-başka bir yol seçebilir-bilemem...Smile

Sevgiler

Alıntı

LUPUS demiş ki:Sn.blue78, öncelikle hoş geldiniz.
Umarım ortamdan yeteri kadar faydalanma imkanı bulursunuz.
Ekranın sağ üst tarafındaki '' Arama '' fonksiyonu ile de ilgilendiğiniz konu ile ilgili başlık ve mesajlara rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Halihazırda forumumuzda HS 2000 ile alakalı olarak oldukça yüklü, birinci elden kullanıcı izlenimlerini de içeren yazılar mevcuttur. Arama motorundan Jericho 941 ile ilgili olarak da, biraz kısıtlı olmakla beraber yine de işinize yarayabilecek bazı bilgilere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.
Saygılar.

teşekkürler, kusura bakmayın acemilik..

Alıntı

bu konuda tek cümlelik bir yorum yapacağım, parçası ucuz ve servisi her yerde var diye asla gidip yerli bir otomobil almam, imkanım oldukça gider iyisinden bir avrupa otomobil alırım, çünkü içinde benim ve sevdiklerimin canları var, alırım iyi arabayı bakımını vs de iyi yaparım ve yıllarca beni idare eder, ve kolay kolay yolda bırakmaz,

fakat şirkette ayak işlerinde kullanılsın diye aslada avrupa arabaya para vermem o zamanda alıyorum bir yerli araba gittiği yere kadar gitsin diyorum,

eğer iyi bir silahım varsa ve ona kıyamıyorsam dağda bayırda avda baldır kılıfıyla kullanabileceğim bir yerli alabilirim düşsede üzülmem çizilsede...

silahta aynı şeydir....

HS 2000 konusuna gelince bir sig sauer etmez elbette ama yerlilerden kat be kat üstün olduğu kesin, ve fiyatıda yakın olunca, diyecek bişey kalmıyor...

Alıntı

Allahım nerden nereye gelmişiz;

Forumu kuranlardan, moderatörlük yapanlara; ufkumuzu açan değerli büyüklerimizden, bilgileri paylaşan arkadaşlarımıza kadar herkese tekrar teşekkür ediyorum. Duygularımı ifade edecek söz bulamıyorum. Allah razı olsun.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi