Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 2 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Akdeniz Güvenlik A.Ş. Atış poligonu
Dün bir arkadaşımla beraber poligona uğradık.Hakikaten bahsedildiği gibi mükemmel bir poligon.Ekrem bey'e de göstermiş olduğu sıcak ilgi ve alaka için ayrıca teşekkür ederim.

Alıntı

Sn. Arkadaşlar, birkaç günlüğüne ziyaret için İstanbul'a geldim. Akdeniz atış poligonunun bulunduğum yere 2 km mesafede olduğunu öğrenince bugün akşam üzeri saat 17:00 civarında Ekrem beyi aradım ve kendimi tanıtarak atış ve tanışma için geleceğimi müsait olup olmadıklarını sordum. Kendisi gayet sıcak bir ifadeyle müsait olduklarını ve bizi beklediğini söyledi.

Saat 18:00'da kaynım ile poligona gittik. Son derece modern, temiz, mükemmel havalandırma ve güler yüzlü insanlar ile karşılaştık. Sağolsun Ekrem bey bize güzel bir evsahipliği yaptı. Fiyatlandırma gayet makul vedahi diğer poligonlar ile kıyaslandığında ucuz diyebiliriz. Gerçekten keyifli bir zaman geçirdik. İstanbul'da yaşayan arkadaşlarımın bu keyifi kaçırmamalarını dilerim.

Saygılarımla. ..

Alıntı

Merhaba arkadaşlar,
Glock 19 gen 4 ile Sig Sauer SP 2022 arasındaki git gelden kurtulmak için yanıma yakın bir arkadaşımı alıp Ekrem Beyi ziyaret ettim.
Poligonu ziyaret etmeden önce Ekrem bey ile irtibata geçminin gerekli olduğunu düşünüyorum çünkü biz öğlenden önce gitmeyi düşünüyorduk fakat telefon ile aradığımızda öğleden önce güvenlik atışları olduğunu öğleden sonra boş olduğunu öğrendik.
Öncelikle poligon bahsedildiği gibi gayet güzel, Ekrem bey ise gayet ilgili, nazik ve öğretici. iki kişi 50 atış yaptık, sağ olsun Ekrem bey tek tek hatalarımızı gösterdi nasıl düzeltebileceğimizi anlattı.
Sırf gelecek hafta silahımı aldığımda sürprizle karşılaşmayayım diye Pendik'ten kalkıp gittiğim poligonu sanırım silahımı aldıktan sonra sık sık ziyaret edeceğim.
Bu arada merak edenler için Glock 19 gen 4 elime küçük geldi ve Sig Sauer SP 2022 almaya karar verdim. Umarım ben almadan tükenmez.

Alıntı

Merhaba değerli arkadaşlar.
Bu gün bir arkadaşımın düğününe bağcılara gittim.
Oraya kadar gitmişken hep merak ettiğim Akdeniz poligonuda programa dahil ettim.
Telefon ettim önce öğle arası Ekrem bey yoktu teldeki bayan poligonun 17.00 da kapanacağını söyledi.
Haliyle yetişemem diye üzülmüştüm. Yarım saat sonra tekrar aradım Ekrem bey çıktı tele ve, sıkıntı olmadığını gidebileceğimi söyledi.
Saat 18.00 gibi poligonda oldum. Sağolsun Ekrem bey çok sıcak ve güler yüzlü karşıladı çok ilgilendi.
Forum üyesi olduğum için indirimde yaptı.
Envanter oldukça geniş silahım yanımda olmasına rağmen denemem içinGlock 19 gen3-4 , sig sauer p226 elite, p229 getirdi
Atışlarda çok ilgilendi.
Poligonda ışıklandırma havalandırma termal konfor çok iyi alan geniş ve çok ferah çok temiz. Her şey çok güzeldi.
Saygılar

Alıntı

İstanbul'da bulunduğum şu sıralarda Akdeniz Poligonu'na uğrayayım dedim. (Hatta bugün Sn. evrenay da oradaymış Smile )

Hoşsohbeti ve ilgisi ile sırf Ekrem Bey bile oraya gitmek için neden... Ayrıca poligon müsaitken (ki ben oradayken müsaitti) parkurun içine girip taktik atışlar da yapabiliyorsunuz. Bu maalesef İzmir'deki poligonda mümkün değil ve tabanca ile idman yapmak isteyen bulundurma ruhsatlı İzmirliler'in bunu yasal olarak yapabilme şansı bulunmamakta... Bu, çok büyük bir pratik eksikliği diye düşünüyorum.

Ayrıca, başlığın ilk mesajında da belirtildiği gibi, poligon envanteri fena değil. Tabanca seçiminde zorlananlar mutlaka uğramalı ve farklı modelleri deneyip öyle karar vermeli... Farklı silahlarla toplam 200 atış yaptım, aralarında hiç denemediğim silahlar da vardı. Elbette zevkler tartışılmaz, alışkanlıklarla da ilgili bir durum olabilir ancak kendi satın aldığım tabancalarda çok isabetli bir tercih yaptığımı düşünüyorum. Çeliğin ve CZ platformunun hastasıyım. Smile

Alıntı

Sayın Kanuni,

ben bugün Akdeniz Poligon'da değildim. Sanırım siz benim iki ay önceki ziyaretimden kalan hedef kağıtlarını gördünüz.

Ekrem Bey onları, istekli ve azimli bir tabanca atıcısının neler yapabileceğini kursiyerlere göstermek için poligonda tutuyordu, anlaşılan halen oradalar.

Alıntı

Evet, hedef kağıtlarında görünce bugün geldiniz zannetmiştim. Güzel grupmanlar, tebrik ederim.

Alıntı

Sn. Kanuni' nin yazısını okuyunca bugün öğleden sonra iş çıkışında Sn. G19 ile birlikte Akdeniz poligon ve Ekrem Bey ile tanışma fırsatı bulduk.

Yukarıda anlatılan övgülerin ötesinde forum üyesi tüm silahseverlerin tanımaktan keyif alacakları Ekrem bey ile gerçekten özenilerek oluşturulmuş, tüm teknolojik imkanların sağlandığı, konforlu ve hesaplı bir ortamda güzel saatler geçirdik.

Bizlere bu kurumu tanıtan forum üyesi arkadaşlarımıza teşekkür ederim.

Alıntı

(23-08-2014, 06:29 PM)balkan demiş ki: Sn. Kanuni' nin yazısını okuyunca bugün öğleden sonra iş çıkışında Sn. G19 ile birlikte Akdeniz poligon ve Ekrem Bey ile tanışma fırsatı bulduk.

Yukarıda anlatılan övgülerin ötesinde forum üyesi tüm silahseverlerin tanımaktan keyif alacakları Ekrem bey ile gerçekten özenilerek oluşturulmuş, tüm teknolojik imkanların sağlandığı, konforlu ve hesaplı bir ortamda güzel saatler geçirdik.

Bizlere bu kurumu tanıtan forum üyesi arkadaşlarımıza teşekkür ederim.
Dün yaptıgımız ziyeret oldukça güzeldi.Ekrem Bey'e ilgi ve alakası için teşekkür ederim.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Alıntı

Sayın forum üyeleri öncelikle yeni konu açamadığımdan bu konu altına yazarak bir bilgi rica ediyorum. Lakin yöneticiler uygun buldukları yere taşıyabilirler.

İstanbul Anadolu veya Avrupa yakasında farketmeyecek şekilde envanterinde Tisaş Zig M 1911 bulunduran bir poligon var mıdır acaba? Varsa bilgilerini rica edeceğim.

Silahi MKE istanbul ofisine giderek inceledim. Tabii oldukça amatörce inceledim diyebilirim.
Önümüzdeki hafta evraklarımı tamamlayarak emniyete vereceğimden yakınen tekrar inceleyerek ve atış yaparakta karar vermek istiyorum.

Şimdiden teşekkürler.

Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmamak arzusunda..

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi