Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 2 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Akdeniz Güvenlik A.Ş. Atış poligonu
http://i.Bu adres calismamaktadir/OE5zOD.jpg
Buda geçen hafta yaptiğim atişlar

Alıntı

Sayın Üyeler,

Bağlı bulunduğum ilçe emniyet tarafından verilen poligon izni için dilekçe örneğini paylaşıyorum.

Bu dilekçe ekine ruhsat, kimlik ve poligon çalışma belgesini ekliyorsunuz. Benim bağlı olduğum ilçe
emniyet dilekçeyi 1 hafta öncesinden istiyor. Başka yerde değişiklik gösterebilir.

Saygılarımla.

KAYMAKAMLIK MAKAMINA
........... İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜNE

Aşağıda göstermiş olduğum adreste faaliyet gösteren Atış Poligonuna Bulundurma ruhsatlı ....... marka
..... çap ve .............. seri numaralı silahımla, ../.../.....tarihinde atış için gitmek istiyorum.
Bu hususta gereğini arz ederim. .../.../......

isim soyisim
imza

A D R E S: (ruhsat adresiniz)
.....................
...................
......................

POLİGON ADRESİ:
............................

Alıntı

Sayın Gravis_Pro, geçen buluşmada belgeniz yetişti mi ? Yoksa OHAL bitinceye kadar ben bu belge uğraşısını askıya alacağım, zira sinirlerim yıpranıyor. Dilekçe örneği paylaşmışsınız da o nedenle sormak istedim.

Not : İhtiyacı olan arkadaşlar dilekçeyi şu adresten indirebilirsiniz : https://yadi.sk/i/irkEoyMrrPDxd

Saygılar.

Alıntı

Sn. husrev,

Ruhsatım buluşmanın hemen öncesinde çıktı ve iznin yetişmeme durumu olduğu için talep etmemiştim. 1 hafta öncesinden istiyorlar.

25 Ekim için talep dilekçesini memur arkadaş yazıp çıktı aldı ben sadece imzaladım. Bir sonrakine hazır getiriyim düşüncesiyle fotokopi çekmiştim. OHAL ile ilgili herhangi bir kısıtlama veya zorluk bulunmuyor hiç olmazsa şimdilik Smile

Saygılarımla.

Alıntı

Sayın Gravis_Pro cevabınız için teşekkür ederim. Belgesi benim gibi geç kalan sayın fbalun' du, ben karıştırdım. Belgeyi en son Cuma günü alma durumu vardı. Alabildi mi onu merak etmiştim. Ben alamadım çünkü bir hafta geçmesine rağmen hala gelmemişti. Ruhsat şubedeki memur OHAL'e bağladı gecikmeyi. Bu aslında gecikme değil belgeyi vermeme, çünkü geç gelen belge işe yaramıyor. Saygılar.

Alıntı

Sn. husrev, sizin burada yazdığınız, 'Belge çıkmayınca önceden dilekçesini verip almadığınız eski izin belgesinin tarihini değiştirme' olayınız sayesinde ben silahımı götürebildim poligona. Cuma günü gittiğimde benim de belgem çıkmamıştı. Aklıma sizin olay geldi. Daha önce benim de isteyip almadığım bir belge vardı. Akdeniz Poligon için hazırlanmıştı. Ben de görevli arkadaşa daha önce almadığım bir belge olduğunu, tarihinde değişiklik yapıp yapamayacağını sordum. Sağolsun yardımcı oldu. Eski belgemin tarihinde mühür basarak değişiklik yaptı. Böylece silahı götürebildim. Yani belge yetişmedi ama eski belge ve sizin sayenizde silahımı götürdüm. Bunun için size de teşekkür ederim. Siz yaşadığınız olayı anlatmamış olsaydınız eski belgeyi hatırlayıp memur arkadaştan rica etmezdim büyük ihtimalle.

Saygılar.

Alıntı

(20-10-2016, 04:51 PM)fbalun demiş ki: Sn. husrev, sizin burada yazdığınız, 'Belge çıkmayınca önceden dilekçesini verip almadığınız eski izin belgesinin tarihini değiştirme' olayınız sayesinde ben silahımı götürebildim poligona. Cuma günü gittiğimde benim de belgem çıkmamıştı. Aklıma sizin olay geldi. Daha önce benim de isteyip almadığım bir belge vardı. Akdeniz Poligon için hazırlanmıştı. Ben de görevli arkadaşa daha önce almadığım bir belge olduğunu, tarihinde değişiklik yapıp yapamayacağını sordum. Sağolsun yardımcı oldu. Eski belgemin tarihinde mühür basarak değişiklik yaptı. Böylece silahı götürebildim. Yani belge yetişmedi ama eski belge ve sizin sayenizde silahımı götürdüm. Bunun için size de teşekkür ederim. Siz yaşadığınız olayı anlatmamış olsaydınız eski belgeyi hatırlayıp memur arkadaştan rica etmezdim büyük ihtimalle.

Saygılar.

Rica ederim sayın fbalun, bir vesileyle yardımcı olabildiğim için sevindim. Maalesef benim belgemde MNE poligon yazıyordu. Kendi tabancam ile atış yapma isteği ağır basınca aranızda bulunamadım. Artık bir dahaki sefere inşallah. Belge konusuna geri dönersek, her ikimizin yaşadığından çıkardığım sonuç OHAL bitinceye kadar belge için vakit harcamamak lazım çünkü belge çıkmıyor. Bu vesile ile OHAL den itibaren nakil belgesi almayı başarabilmiş bir üyemiz varsa, bizi de bilgilendirebilirse sevinirim. Saygılar.

Alıntı

Sn. husrev, ben poligona iki haftada bir gidiyorum. Sadece bu hafta böyle bir şey ile karşılaştım. Mesela onun öncesindeki gidişimde yani 1 Ekim tarihinde sorunsuz olarak belgemi alıp gittim. OHAL başladığından beri de benim bağlı bulunduğum Ümraniye İlçe Emniyet için herhangi bir sorun yok. Konuyu net ifade edemediğim için yanlış anlaşıldım sanırım. Benim yaşadığım olay sadece bu hafta özelinde gerçekleşti, normalde alıyorum belgeyi sorunsuz olarak. Hatta cuma günü gittiğimde görevli memur belgenin çıkmadığını farkettikten sonra ben eski belge tarihini değiştirmeyi rica etmeden önce bana 'Ben bugün ilgilenip belgeyi hazır edeyim, sen yarın(Cumartesi) öğlene doğru gel belgeni al.' dedi. Cumartesi öğlene kadar zaten mesaisi varmış arkadaşın. O arada benim işimin de görülmesi için çaba sarfedeceğini söyledi sağolsun.

Saygılar.

Alıntı

Benim de yol belgesi halen çıkmamış, sanırsın ki yeni silah alıyorum. 3 hafta oldu.

Saygılarımla

Alıntı

Valla sizin bu yaşadıklarınızı gördükten sonra bir dahaki nakil belgesi dilekçesi vermeye gittiğimde görevli arkadaşı sarılıp öpmeyi düşünüyorum Sn. kuzeybuzuluSmile

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi