Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 2 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Akdeniz Güvenlik A.Ş. Atış poligonu
Selamlar,

Cumartesi günü Akdeniz Poligon'u ziyaret ettik. Bu gidişimizde biraz kalabalıktık. Sohbet muhabbet atış derken çok fazla fotoğraf çekemedik. Çektiğimiz fotoğraflarda da buraya koyulacak grupmanları elde edemediğimiz için bu seferlik fotoğraf ya da video paylaşamıyorum.

Bu gidişimizde forumumuz üyelerinden Sn. Ahmet Efe de bize katıldı. Kendisiyle tanışmaktan çok memnun oldum. Hoş sohbet, aklı başında, güvenlik kurallarına sonuna kadar riayet eden ve tabir-i caizse attığını vuran bir forumdaşımla tanışıp beraber atış yapmak gerçekten çok keyifliydi. Kendisine bana katıldığı için çok teşekkür ediyorum. Bundan sonraki poligon ziyaretlerimizde sık sık bir araya geleceğiz diye düşünüyorum.

Poligona gitmeden önce forumda söz verdiğim üzere ithal mermilerin fiyatlandırmasıyla ilgili poligon işletmecisi Ali Bey'den bilgi aldım. Fiyatlandırmalar şu şekilde;

44 Magnum - 6 TL
357 Sig - 4,5 TL
6,35 - 3 TL
22 cal - 1,5 TL
22 win mag - 3 TL
32 smith - 5 TL
35 mag - 4,5 TL
38 super - 5 TL

Ayrıca bu gidişimizde Ali Bey'le biraz sohbet etme imkanı bulduk. Daha önce de forumda belirttiğim üzere kendisi Glock Yetkili Servis belgesine sahip ve elinde bir çok Glock parçası mevcut. İstanbul'da ikamet eden ve parça ihtiyacı olan forumdaşlarım için gidip görerek alabileceği ve değişim işlerini halledebileceği bir çok silah parçası mevcut. Trityum gez-arpacık, metal gez-arpacık, plastik gez-arpacık, daha kolay kavrama sağlayan geniş sürgü tutma manivelası, connector, grip plug, şarjör gibi bir çok parça ellerinde mevcut. Hatta Sn. Ahmet Efe kendi Glock 19'u için bir adet Grip Plug aldı. Memnun olup olmadığını, kullanışlı olup olmadığını zaman içinde kendisi paylaşacaktır. Parçaların fiyatlandırması hakkında bir bilgim yok. Detaylı olarak sormadım. İhtiyacı olan üyelerimiz arayıp görüşerek öğrenebilirler. Ben sadece birilerinin işine yarar diye gördüklerimi paylaşmak istedim.

Herkese keyifli forumlar dilerim.

Saygılar.

Alıntı

(03-10-2016, 10:30 AM)fbalun demiş ki: attığını vuran

Sayın Fbalun, ben de seninle tanıştığıma çok memnunum. İnşaallah daha çok birlikte atışa gideriz, fakat bana uygun gördüğün sıfatı şiddetle reddediyorum Smile

Ben daha yolun çok başındayım, daha çok fırın ekmek yemek, çok fişek yakmam lazım.

Sayende ne zamandır internette arayıp da alamadığım grip plug denen naneyi de almış olduk, iyi ki "bi soralım belki vardır" dedin Smile

Saygılar.

Alıntı

(03-10-2016, 10:30 AM)fbalun demiş ki: Hatta Sn. Ahmet Efe kendi Glock 19'u için bir adet Grip Plug aldı.

(03-10-2016, 01:22 PM)Ahmet Efe demiş ki: Sayende ne zamandır internette arayıp da alamadığım grip plug denen naneyi de almış olduk, iyi ki "bi soralım belki vardır" dedin. Smile

Karatavuk öldü mü?
Şarjör yuvada kaldı mı?
Şimdi parmak yırtılır...

Sonuçta zevk meselesi, güle güle kullanın Sn.Ahmet Efe. Smile

Alıntı

Sn. lupus, eğer bu sorum büyük bir cehaletse siz ve tüm forum kusuruma bakmayın ama ben mesajınızı hiç anlamadım Smile Eğer cahilliğin dibine vurmuş olmayacaksam ne demek istediğinizi sorabilir miyim? Smile Grip Plug takılınca, Glock'u Glock yapan şeylerden birinden vazgeçmiş, orjinalliğini bozmuşsunuz gibi bir şey mi demek istediniz acaba?

Alıntı

Sayın Lupus, grip plug takılınca yuvada sıkışan şarjörün, güç kullanılarak çıkarılmasının zor olduğunu daha önce forumda okumuştum.

Fakat taktığımız bu grip plug şarjöre böyle bir müdahaleye engel olacak gibi durmuyor. Parmak ya da başka bir şey ile müdahele edilebilir gibi. Yarın foto eklerim.

Kaldı ki o delikten silahın içine doluşan elbise tozlarının tutukluk yaptırma ihtimali, şarjör sıkışmasından daha fazla sanki Smile

Sayın Fbalun, sanırım konuyu anladınız.

Alıntı

Sn.fbalun, Sn.Ahmet Efe' nin açıkladığı gibi yuvada sıkışan şarjörü tabanından çekip çıkarmaya engel olabileceği için bu tür '' tıkaç '' ları pek sevmiyorum.. Smile

Sn.Ahmet Efe, Gaston Dede de der ki '' Ben o deliği cimrilikten değil, suya çamura düşen tabancanın arka tetik grubuna giren su, tortu, pislik drene olsun diye öyle bıraktım...'' . Smile

Alıntı

Konu anlaşılmıştır. Sayenizde bir şey daha öğrenmiş oldum. Açıklamalar için ikinize de teşekkür ederim Sn. Ahmet Efe ve Sn. lupus.

Saygılar.

Alıntı

(03-10-2016, 09:40 PM)lupus demiş ki: Karatavuk öldü mü?
Şarjör yuvada kaldı mı?
Şimdi parmak yırtılır...

Sayın lupus'un Deutsch wagram dolaylarından derlediği bu eserin 2. mısrası şöyle devam eder:

Mermi yolu yokuştur,
Şarjörleri tokuştur,
Nerde bir grip plug görsen,
Ya gereksizdir, ya boştur... Smile

Alıntı

Bu deliğin elbette ki bir gerekliliği var.Lakin sırıtıyordu ve bende zaten öylesine alıp taktım.Şarjör eğer takılı kalırsa söker atarım ve birdaha takmam.

Alıntı

Bugün ikinci kapalı poligon deneyimimi 3 arkadaşımla birlikte Akdeniz Güvenlik Atış poligonunda yaşadım. Gerçekten ilkine kıyaslanamayacak temizlikte, çeşitlilikte ve müşteri memnuniyeti odaklı çalıştıklarına şahit oldum. Ali Bey'le de tanışıp sohbet ettik. Mesafesi ev ve işime uzak olsa da kapalı poligon tercihimde öncelikli olacak.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi