Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 2 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Akdeniz Güvenlik A.Ş. Atış poligonu
Sayın Wildeagle, tavsiyeniz için teşekkürler. Bahsettiğiniz gibi tutmam gerektiğini teorik olarak okumuştum, ama videoda kendimi izlediğimde pratik olarak bunu yapmadığımı farkettim Smile

Saygılar.

Alıntı

Sn. Ahmet Efe,

Atışlar için sizi tebrik ederim. Çok güzel atışlar. Bugün ben de Akdeniz Poligon'daydım. Sizin gidip gitmediğinizi merak ettim, Ömer Bey'e sordum. Geldiğinizi, atışlarınızın çok iyi olduğunu, özellikle hulohop topuna yaptığınız atışların çok başarılı olduğunu söyledi. Takır takır vurdu topları arkadaş dedi Smile

Atışlarınızda şahlanma fazla gibi gözüktüğü için kendi fikrimce bunun açıklamasını yapmak isterim müsadenizle. Atıcıda ya da silahta herhangi bir durum yok, tek sebep poligonun bu mermi alımında meşhur tabanca fişeği görünümlü dinamit hissi veren kırmızı arkalı 2015 mke fişeklerinden almış olmasıdır. Bugün ben de bu fişeklerle attım ve bende de şahlanma bir hayli fazla oldu. Hemen bu yorumun ardından bir de müjde vereyim. Önümüzdeki aydan itibaren ithal mermiye geçiş yapacakları bilgisini aldım bugün.

Atışlar için tekrar tebrik ederim.

Saygılar.

Alıntı

Selamlar,

Satın alma belgemin çıkmasına istinaden MKEK İstanbul' a gitmeden önce silah konusunda ziyadesiyle acemi olduğum için Akdeniz Poligon'a uğrayarak hem bilgi almak maksadıyla hem de deneme amaçlı biraz atış yaptım.

Envanterde bulunan silahlarlan Glock 19 Gen-4, Sig Sauer P229 ve Sarsılmaz' ın modelini hatırlamadığım silahları kısa da olsa tecrübe ettim.

Öncelikli olarak elime uygunluğu, tetik ağırlığı vb. bazı hususlarda aklımda birkaç kriter oluştu. Aslında aklımdaki modeller Girsan MC28 SAS ve Canik TP09 SA modeli idi. Bunlar envanterde olmadığı için gönlümden geçen Sig Sauer ve Glock ile bir de yerli bir model denemek istedim. Ömer Bey ile de bu vesile ile tanışmış olduk. Kendisine yardımları, verdiği bilgiler ve samimiyeti için çok teşekkür ederim.

Aşağıda paylaştığım fotograflarda grupman yapmaktan ziyade daha rahat atışlar yapmayı tercih ettim. Umarım ömründe eline ilk defa tabanca alan biri olarak atışlarımı beğenirsiniz.

Ayrıca atış sonrası MKEK e giderek Girsan MC28 SAS ve Canik TP09 SA modellerini inceledim ama hiç aklımda olmayan fakat elime ve mantığıma en uygun olanı seçerek Girsan MC39 tercih ettim. Yine aynı gün poligonda MC39 ile 30 adet deneme yaptım. Bilahare resimlerini ve gözlemlerimi aktarmak isterim.

Saygılarımla.

[Resim: ZYEl5g.jpg]

[Resim: oEkJdQ.jpg]

[Resim: lEWAQB.jpg]

[Resim: VEMjQy.jpg]

[Resim: nEW4b5.jpg]

Alıntı

Herkese merhabalar,

Bayram tatiline çıkmadan önce Akdeniz Poligon'a uğradım. Daha önceki mesajlarımda bahsettiğim ithal mermiler poligona ulaşmış. Ömer Bey'den rica edip her bir mühimmat çeşidinden bir kutu alarak fotoğraflarını çektim. Şuanda Akdeniz Poligon envanterinde bulunan mühimmatlar şu şekilde;

[Resim: IthalMuhimmat_1_zpstoeqngcy.jpg]
[Resim: IthalMuhimmat_2_zpsqtaesve3.jpg]
[Resim: IthalMuhimmat_3_zpsn2cdfhls.jpg]

Daha sonra atışa geçtim. Uzun süredir ara verdiğim için grupman falan kalmamış. Bu iş gerçekten emek ve çalışma işi. Biraz ara verirseniz kendi silahınızın bile halini tavrını unutuyor, eski grupmanınızı yapamıyorsunuz. En azından bana böyle oluyor Smile

Buyrun 10 Metre 5 Atış grupmanı;

[Resim: Canik_P120_10_Metre_5_Atis_zpslluygmxc.jpg]

Baktım ki grupmanda hayır yok bu sefer balonlara atış yapayım dedim ve geri kalan mermileri balon patlatmak için kullandım Smile

Bu video 3 farklı silah ile 15 metre mesafedeki balonlara birer atış yaptığım çalışma;

Bu da 10 metre mesafedeki 2 balona (kendimce) seri atış çalışmam Smile

Sonuç olarak olabildiğince sık ve aksatmadan sürekli çalışıp emek harcamadan bu iş olmaz gibi duruyor Smile

Herkese iyi günler.

Saygılar.

Alıntı

Sayın fbalun, hani beni de çağıracaktınız gittiğinizde Smile

Alıntı

Sn Ahmet Efe, ne deseniz haklısınız. Aslında aklıma gelmedi değil ama kendimce bayram tatili cuma gününden başlıyor herkes tatile çıkar diye düşünerek kimseye haber vermedim. Ama buradan bir yazsam bir şey kaybetmezdim sonuçta. Düşünemedim kusuruma bakmayın. Bir daha ki ziyaretimden önce mutlaka buradan yazacağım.

Saygılar.

Alıntı

Sayın fbalun ithal fişek ile atış yapmak fişek başı ne kadar?
Saygılar.

Alıntı

Sn. hunter 12,

Detaylı olarak hepsinin fiyatlarını sormadım. Ancak her kalibre için farklı fiyat uygulaması olduğunu düşünüyorum. Bir daha ki gidişimde her mühimmat çeşidi için detaylı fiyat listesini öğrenir yine bu başlık altından paylaşırım.

Saygılar.

Alıntı

Selamlar sayın forumdaşlarım,

Yarın sabah saat 10:00-10:30 civarında Akdeniz Poligon'da olacağım. Daha önce belirttiğim gibi detaylı olarak her kalibre için ithal mermi fiyatlandırmasını öğrenip ziyaretim sonrasında yine bu başlık altında atış resimlerim ve çekersem videolarımla birlikte bilgileri paylaşacağım.

Başta Sn. Ahmet Efe olmak üzere planı uygun olan forumdaşlarımın bana katılmasından çok memnun olurum.

Saygılar.

Alıntı

Sayın Fbalun, Allah nasip ederse yarın size eşlik ederim. Benimle olcayavsar@hotmail.com mail adresi ile iletişim kurabilirsiniz. Saygılar.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi