Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 2 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Akdeniz Güvenlik A.Ş. Atış poligonu
Sn. ilbay,

Belgeyi henüz bırakamadım. Önceki mesajımda belirttiğim gibi Haziran'ın ilk haftası nakil belgesi dilekçesi vermeye gittiğimde bırakacağım Allah'ın izniyle. Bıraktığım gün bu başlık altından bilgi veriyor olacağım.

Çalışma saatleri konusunda yine daha önceki mesajlarımda belirttiğim gibi yeni işletmeci arkadaş değişiklik yapmayı, saat 22:00'ye kadar açık tutmayı düşünüyormuş. Ancak bu bilgi net değil. Siz gitmeden önce arayıp sorarsanız en doğrusu olacaktır.

Saygılar.

Alıntı

Sayın forumdaşlar; dün Akdeniz Poligona giderek 52 adet mermi yaktım. Uzun süredir atış yapmamış olmanın heyacanıyla mermiler nasıl bitti anlamadım. 10,15 ve 25 metrelere hedef atıcılığı çalıştıktan sonra 5 metreye kılıftan kütleye tek atış, ardından mozambik drill ve one to one drill çalıştım. Sadece 25 metere hedef kağıdının fotoğrafını çektim.

[Resim: IMG_0733.jpg]

Yuvarlak içine alınanlar ilk üçlü, çizgi ile işaretlenenler ikinci üçlüdür.

Not: Atışlar Glock 19 Gen 4 ile yapılmıştır.

Saygılar...

Alıntı

Selamlar,

Daha önceki mesajlarımda söylediğim gibi, bugün Ümraniye İlçe Emniyet'e gidip Akdeniz Poligon'a nakil belgesi almak için dilekçe verdim. Ruhsat Büro'daki arkadaşlara 5 adet fazladan Akdeniz Poligon'un çalışma izin belgesinin fotokopisini bıraktım. Nakil belgesi almak isteyenler gittikleri zaman bıraktığım belgenin fotokopisini alıp kullanabilirler.

Daha sonra Akdeniz Poligon'dan Ömer Bey'le görüştüm. Daha önceki gidişimde, haftasonu çalışma saatlerinde değişiklik olabileceğini söylemişti. Bu nedenle arayıp sordum ancak şuanda herhangi bir değişiklik olmamış henüz. Cumartesi 12:00-13:00 civarına kadar gelebileceğimi söyledi.

Bu haftasonu, 4 Haziran Cumartesi günü, sabah erken saatlerde Akdeniz Poligon'da olacağım. Tahminen saat 10:00 civarı orada olurum diye düşünüyorum. Başta Sn.demirci57 olmak üzere bütün forumdaşlarım planları müsait olduğu takdirde bana katılabilirler. Sizlerle sohbet imkanı bulmaktan ve tecrübelerinizden yararlanmaktan büyük bir memnuniyet duyarım.

Saygılar.

Alıntı

Sayın fbalun,

Gerçekten gelmek isterdim, fakat son 4-5 hafta sonu olduğu gibi, bu hafta sonu da hem yer dersim, hem de uçuş dersim olacak. Haliyle bu aralar silahları bir miktar ihmal etmiş bulunuyorum. Ama az kaldı, yakında birlikte acısını çıkarırız İnşaAllah. Smile

Saygılarımla

Alıntı

Sn. demirci57, size kişisel işlerinizde başarılar dilerim. Bir yere gitmiyoruz, daha nasılsa buradayız Smile Dediğiniz gibi uygun bir zamanınızda acısını çıkarmak dileğiyle.

Saygılar.

Alıntı

Arkadaşlar selamlar,

Bu haftasonu Akdeniz Poligon'u ziyaret ettim yine.

Hesapta olmayan şekilde iş yerinde çıkan cuma gecesi mesaisi sonrasında cumartesi sabahı hiç uyumadan Akdeniz Poligon'un yolunu tuttum. Hem bulundurma ruhsatlı silahımın nakil belgesini daha önceden almış olmam ve yanmasına gönlümün razı gelmemesinden dolayı hem de açıkçası uykusuzluğun atışlarımı çok da etkilemeyeceğini düşündüğüm için poligon ziyaretimi erteleme gereği duymadım. Öyle olmuyormuş Smile Açıkçası bu hedef kağıtlarını burada paylaşıp göz zevkinizi bozup bozmamak konusunda bile epey düşündüm ama en sonunda sadece iyi hedef kağıtlarını değil kötülerini de paylaşmak gerektiğini, uykusuz iken yapılan atışların isabeti ne kadar etkilediğini gözler önüne sermenin foruma katkı sağlayacak bir paylaşım olacağını düşündüğüm için paylaşmaya karar verdim.

Bu ziyaretimde eğer bir gün taşıma ruhsatı almaya haiz olursam kesinlikle tercih etmeyi düşüneceğim ve arasında karar vermekte zorlanacağım iki silahla atışlar yaptım; Glock 19 Gen 4 ve Sig Sauer P226 Stainless Elite. Bir de kendi bulundurma ruhsatlı silahım Canik P120 ile atışlar yaptım. Her silaha ait klasik hedef kağıdının fotoğrafları şu şekilde;

Glock 19 Gen 4 10 Metre 5 Atış;

[Resim: Glock19Gen4_zpsfibr9b1h.jpg]

Sig Sauer P226 Stainless Elite 10 Metre 5 Atış;

[Resim: SigSauerP226_zpsrnopf9fa.jpg]

Canik P120 10 Metre 5 Atış;

[Resim: CanikP120_zps5h7ybugx.jpg]

Uykumu daha iyi aldığım bir vakitte daha iyi atışlar çıkarabilirim diye umut ediyorum Smile

Bu arada biraz da Akdeniz Poligon'dan bahsetmek gerekirse;

Daha önceki mesajlarımda poligonun işltemecisinin değiştiğinden bahsetmiştim. Bu gidişimde gelişmelerle ilgili Ömer Bey ile biraz sohbet ettik. Yeni işletmeci Ali Bey bu aralar baya meşgul. Glock Bayiliği için prosedür işlerini halletmeye çalışıyor. Tahminlerine göre Ramazan Bayramı sonrasında Akdeniz Poligon içerisinde bir Glock Showroom'u olacakmış. Bu Showroom'da Glock tabanca modellerini sergileyecek, istenilen model ile poligonda atış yapılmasına imkan sağlayacakmış. Ayrıca Glock tabanca aksesuar ve yedek parçalarının tedariki konusunda da yarımcı olacaklarmış. Ali Bey'in Mend Savunma'dan aldığı Glock tabancalar hakkında tamir ve yetkinlik belgesini de bizzat gördüm. Yani uzun lafın kısası Glock tabanca sahipleri Akdeniz Poligon ve Ali Bey sayesinde tabancalarıyla ilgili oluşabilecek sorunları hızlı bir şekilde çözebilecek, Glock almaya karar vermek için modelleri gönüllerince deneyebilecekler gibi gözüküyor. Bu bulunmaz bir nimet bence.

Başta taşıma ruhsatına bir gün haiz olabilirsem SS P226 ve Glock 19 Gen 4 arasında kalacağımdan bahsetmiştim. Kişisel fikrim bütün bu gelişmeleri gördükten sonra, gerek aksesuar erişimi gerek yedek parça tedariki göz önüne alındığında mantıklı olan seçim benim açımdan çok bellidir. Umarım bir gün Glock 19 Gen 4 sahibi olabilirim.

Herkese hayırlı akşamlar dilerim. Saygılar.

Alıntı

Selamlar,

Bugün yine Akdeniz Poligon'un yolunu tuttum. Atışlarımdan bir kaç fotoğraf paylaşmak istedim sizlerle. Bugün kendi silahım Canik P120 ve poligonun silahı Glock 19 Gen 4 ile atışlar yaptım. Bu gidişimde nedendir bilmiyorum ama Glock 19 Gen 4 ile çok başarısız oldum. Daha önceki gidişlerimde de bu silahla atış yapmış ve aşağı yukarı kendi silahıma yakın grupmanlar elde etmiştim. Tam da bu silaha ısınmış ve almaya niyetlenmişken bu atış sonuçları canımı çok sıktı açıkçası.

Buyrun çok da başarılı olmayan atış sonuçlarım;

Canik P120 10 Metre 5 Atış

[Resim: CanikP120_10Metre_zpsqi4tw9gl.jpg]

Canik P120 15 Metre 3 Atış

[Resim: CanikP120_15Metre_zpszc80wxcq.jpg]

Glock 19 Gen 4 10 Metre 5 Atış - Rezalet atışlar Smile

[Resim: Glock19Gen4_10Metre_zpsdflrbl9r.jpg]

Buarada paylaşmam gereken bir bilgi olarak Akdeniz Poligon atış fiyatlarında değişikliğe gidilmiş. Kendi silahınla gidip poligon mermisiyle atış yapmanın fiyatı 2,5 TL'den 3 TL'ye çıkmış. Diğer fiyatlarda herhangi bir değişiklik yok. Poligon silahı poligon mermisi 3 TL, kendi silahın kendi mermin 1 TL. Bugün itibariyle Sig Sauer P226 Stainless Elite envanterde yoktu. Sorduğumda bakıma gittiğini bir süre olmayacağını söyledi Ömer Bey. Temizlik yapmak anlamında bir bakım değil, parça değişiklikleriyle ilgili bir durum, bu nedenle süre biraz uzayabilir. Bu silahı denemek amacıyla bu aralar gitmeye niyetlenecek arkadaşlar varsa gitmeden önce arayıp silahın gelip gelmediğini öğrenmeleri faydalı olacaktır. Gidecek arkadaşların bilgilerine sunarım.

Saygılar

Alıntı

Selamlar,

Son Akdeniz Poligon ziyaretim sonrasında ziyaretimden kalan atış resimlerimi sizlerle paylaşmak istedim.

Bu gidişimde, daha önce hiç tecrübe etmediğim bir kalibreyi denemek istedim ve Beretta 81 FS ile 14 atış gerçekleştirdim.

Beretta 81 FS - 10 Metre 14 Atış

[Resim: Beretta%2081%20FS%20Cheetah%20-%2010%20M...hd19ih.jpg]

Geri kalan çalışmalarımı Sig Sauer P229 ile gerçekleştirdim.

Sig Sauer P229 - 10 Metre 10 Atış

[Resim: Sig%20Sauer%20P229%20-%2010%20Metre%2010...etyqtc.jpg]

Sig Sauer P229 - 10 Metre 5 Atış

[Resim: Sig%20Sauer%20P229%20-%2010%20Metre%205%...ncwoxz.jpg]

Sig Sauer P229 - 25 Metre 3 Atış

[Resim: Sig%20Sauer%20P229%20-%2025%20Metre%203%...ufxyhc.jpg]

Bu gidişimde yukarıda fotoğrafladığım hedef atışları sonrasında bolca taktik çalışma gerçekleştirdim. Kılıf olmadığı için, tabanca elde yanda hazır pozisyondan işaretle hedefe atış çalışması ve tabanca elde hazır vaziyetteyken işaretle yürüyerek iki farklı hedefe atış çalışması gerçekleştirdim. Yürüyerek atışa biraz daha çalışmam gerekiyor ancak ilk kez denediğim bir çalışma olmasına karşın hedefi bulmak benim adıma sevindiriciydi. Bu da çalışmanın videosu;

Aynı stil çalışmanın bir başka videosu da elimde mevcut ancak videoyu çeken arkadaş atıştan sonra gerekli güvenlik kontrollerini gerçekleştirmeden hedeflere doğru yürüdüğü için burada paylaşamıyorum.

Taktik çalışma ile ilgili her türlü eleştiri ve yoruma açıkığım. Tavsiyeleriniz ve eleştirilerinizle kendimi geliştirmeme yardımcı olursanız çok sevinirim.

Hedef atışlarımda ve tatktik atışlarımda, hedef kağıtlarını dikey çizgiyle ortadan ikiye bölersek atışlarımın genelde sol tarafa daha çok kaydığını sağ tarafta neredeyse hiç atış olmadığını gözlemliyorum. Bunu farklı silahlarla hep aynı şekilde gözlemledim. Bunun neden kaynaklandığı ile ilgili bir fikri olan varsa bu konuda beni bilgilendirirse çok sevinirim.

Saygılar.

Alıntı

Dün (29 07 2016) öğleden önce Akdeniz Poligonu ziyaret etme imkanım oldu. Gayet güzel, aydınlık, havadar ve modern bir poligon. Glock 19 tabacam ile ilk atışlarımı yapmış oldum.

Bir video;

ve bir kaç resim ;

[Resim: kvNdNq.jpg]

[Resim: pPZJZr.jpg]

[Resim: aEOrQO.jpg]

[Resim: YbXZLz.jpg]

[Resim: 814RvV.jpg]

25 metre atışlarım çok kötü, genelde sola ve hafif sol aşağı çekiyor.

[Resim: kvNdzm.jpg]

Ömer Bey'in bahsettiğine göre poligonun işletmecisi Glock için yetkili servisi olmuş.

[Resim: NEv0BP.jpg]

Alıntı

Sayın Ahmet Efe ,

Elinize sağlık , güzel paylaşımınız için teşekkürler . Forumumuzda atış konusunda birçok üstad varken bize laf düşmez ama naçizane sağ elinizi fazla sıkmayıp sol baş parmağınızla silaha destek verirseniz sol veya sol alt vurma olayını rahatlıkla aşarsınız diye düşünüyorum.Bu arada baş parmaklarınızı silahın uzantısı gibi ileri uzatmakta faydalı olacaktır ( şahsi düşüncedir ) .

Saygılarımla.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi